MERKO Hisse - Merko Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş.

₺12,91

Güncel Fiyat

₺7.952.056,12

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺0.28 (2.22%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

MERKO Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺12,91

Satış

₺12,96

Günlük Değişim %

2,22%
Günlük Hacim (TL) ₺7.952.056,12
Taban ₺11,62

Haftalık En Yüksek

₺12,99

Aylık En Yüksek

₺16,86
F/K 30,81

Piyasa Değeri

₺1.305.531.650,92

Yabancı Oranı (%)

5,90%
Volatilite 3,88%

Açılış Fiyatı

₺12,68

Alış

₺12,91

Günlük Değişim (TL)

₺0,28
Tavan ₺14,20

Haftalık En Düşük

₺11,91

Aylık En Düşük

₺11,91
PD/DD 1,86

Sermaye

₺101.125.612,00
Net Kâr ₺42.373.537,00

MERKO - Şirket Hakkında

MERKO şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. MERKO ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

CEO

ALİSTAİR BARAN BLAKE

Kuruluş Tarihi

13/12/1982

Halka Arz Tarihi

06.10.1994

Sektör

Domates salçası ve küp domates üretimi

Çalışan Sayısı

120

Adres

"Levent Mah. Cömert Sk. Yapıkredi Plaza Sitesi B Blok No 1B İç Kapı No 23 Beşiktaş İstanbul"

Merkez

TR

MERKO Ortaklık Yapısı

Missing Image

Merko Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Merko Gıda Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (A.Ş.), gıda endüstrisi için önemli bir ham madde olan domates konusunda dünya çapında bir domates işleyicisi olarak hizmet veriyor. İki yılı aşkın süredir hizmetlerine devam eden şirket, endüstriyel uygulamalarla domates üretimi gerçekleştiriyor. Şirketin Tepecik’te bulunan fabrikada gerçekleştirdiği faaliyetler 1982 yılından bu yana devam ediyor. Merko Gıda’nın 1982 yılında Duncan Blake, Hakkı Severge ve Cemal Mersinli tarafından kurulduğu biliniyor. 

Merko Gıda Hakkında:

2023 yılı itibarıyla Merko Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin yönetim kurulunda Alistair Baran Blake, Ali Turan Hür, İsmail Aksaç, Çağrı Göktaş ve Ali Behçet Cantürk bulunmaktadır. Alistair Baran Blake, Merko Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin genel müdürlüğünü de üstlenmektedir. Şirket 13 Aralık 1982 tarihinden bu yana hizmetlerine devam etmektedir.

Gıda endüstrisi için önemli bir yere sahip olan domates salçası, küp domates, mayonez, ketçap, reçel, marmelat, sos ve şurup üretimi Merko Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin faaliyet alanı içerisinde yer almaktadır. Bursa’nın Mustafa Kemal ilçesinde 72 bin 587 metrekare (m2) üzerine kurulan ve toplamda 5 bin 873 m2 kapalı alanda hizmet veren Merko Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin 180 bin ton domates işleme kapasitesine sahip olduğu bilinmektedir. Üretimin tamamı şirketin kendi tesislerinde gerçekleşmektedir.

Merko Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş., Merko Holding A.Ş. ile ortak olarak hizmet vermektedir. İştirakleri arasında Frigo-Pak Gıda Maddeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. bulunmaktadır. 

Merko Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş., 6 Ekim 1994 tarihinde halka arz olmuştur. Şirket, Borsa İstanbul (BİST)’da MERKO hisse koduyla işlem görmektedir. Merko Gıda hisseleri BİST Sınai, BİST Ana, BİST Tüm-100, BİST Bursa, BİST Kobi Sanayi, BİST Gıda İçecek endekslerinde yer almaktadır.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl MERKO hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına MERKO yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca MERKO GIDA SANAYI VE TICARET A.S. hissesi alabilirsin.
MERKO yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.