MAVI Hisse - Mavi Giyim Sanayi ve Ticaret A.Ş.

₺119,50

Güncel Fiyat

₺680.201.446,80

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺0.7 (0.59%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

MAVI Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺119,50

Satış

₺119,70

Günlük Değişim %

0,59%
Günlük Hacim (TL) ₺680.201.446,80
Taban ₺107,60

Haftalık En Yüksek

₺122,00

Aylık En Yüksek

₺122,00
F/K 21,27

Piyasa Değeri

₺47.472.092.000,00

Yabancı Oranı (%)

43,19%
Volatilite 3,45%

Açılış Fiyatı

₺120,00

Alış

₺119,50

Günlük Değişim (TL)

₺0,70
Tavan ₺131,40

Haftalık En Düşük

₺113,00

Aylık En Düşük

₺93,00
PD/DD 6,02

Sermaye

₺397.256.000,00
Net Kâr ₺2.232.025.000,00

MAVI - Şirket Hakkında

MAVI şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. MAVI ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

CEO

AHMET CÜNEYT YAVUZ

Kuruluş Tarihi

13/01/1994

Halka Arz Tarihi

09.06.2017

Sektör

Hazır giyim eşyalarının ve tekstil ürünlerinin imalatı, ithalatı, ihracatı ve pazarlaması

Adres

Sultan Selim Mahallesi, Eski Büyükdere Cad. No: 53 İç Kapı No:2, 34418 Kağıthane, İstanbul

Merkez

TR

MAVI Ortaklık Yapısı

Missing Image

Mavi Giyim Sanayi ve Ticaret A.Ş.

30 yıllık denim deneyimiyle hem Türkiye hem de dünya modasında söz sahibi olan Mavi Giyim Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (A.Ş.), ülkenin önde gelen tekstil firmaları arasında yer alıyor. Yüksek kalite ve doğru fiyat politikasıyla çalışmalarını sürdüren Mavi Giyim Sanayi ve Ticaret A.Ş., hazır giyimde orta üst ve premium segmentte ürünler tasarlayıp üretiyor. Sekiz milyonun üzerinde aktif üyesi bulunan şirket, Türkiye'nin ve dünyanın önde gelen hazır giyim firmaları arasındaki yerini korumak ve yükseltmek için çalışmalarını sürdürüyor.

Mavi Giyim Hakkında:

1991 yılında İstanbul'da Sait Akarlılar tarafından kurulan Mavi Giyim Sanayi ve Ticaret A.Ş., 1996 yılında yurt dışına açılmıştır. Berlin, Münih, Frankfurt, Hamburg, Düsseldorf, Bremen, Dietzenbach, Münster, Leipzig, Oberhausen, Moskova ve New York'ta flagship mağazaları bulunan Mavi Giyim Sanayi ve Ticaret A.Ş., çeşitli zincir mağazalarda da satışa sunulmuştur.

Mavi Giyim Sanayi ve Ticaret A.Ş. ABD, Kanada, Rusya ve Almanya'nın da aralarında bulunduğu 37 farklı ülkede 459'u Mavi Shop olmak üzere 4 binden fazla noktada satışlarına devam etmektedir. Şirket "Perfect Fit" politikasıyla müşterilerinin yalnızca bedenlerine değil, hayat tarzlarına ve kalite beklentilerine uygun modeller de üretmektedir.

"En Mutlu Mavi Müşterileri" yaratma vizyonuyla her yıl bir milyon yeni müşteri kazanan Mavi Giyim Sanayi ve Ticaret A.Ş., 5 bin kişiyi aşan çalışma ekibiyle çevre ve insan odaklı çalışmalarını sürdürmektedir. Şirket, markayı gelecek nesiller için arzu edilebilir bir konuma getirmek amacıyla da çalışmalarına devam etmektedir.

8-9 Haziran 2017 tarihlerinde 43,00 TL arz fiyatıyla talep toplayan Mavi Giyim Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin ilk işlem tarihi 15 Haziran 2017 olmuştur. Mavi Giyim Sanayi ve Ticaret A.Ş. hisseleri MAVI hisse kodu kısaltmasıyla Borsa İstanbul (BİST)'da işlem görmektedir. MAVI hisse senetleri BİST 100 endeksinde yer almaktadır.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl MAVI hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına MAVI yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca MAVI GIYIM SAN VE TIC A.S. hissesi alabilirsin.
MAVI yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.