MAKTK Hisse - Makina Takım Endüstrisi A.Ş.

₺7,57

Güncel Fiyat

₺117.041.859,01

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺0.68 (9.87%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

MAKTK Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺7,57

Satış

₺0,00

Günlük Değişim %

9,87%
Günlük Hacim (TL) ₺117.041.859,01
Taban ₺6,82

Haftalık En Yüksek

₺7,57

Aylık En Yüksek

₺7,74
F/K 10,11

Piyasa Değeri

₺1.514.000.000,00

Yabancı Oranı (%)

0,28%
Volatilite 4,64%

Açılış Fiyatı

₺7,35

Alış

₺7,57

Günlük Değişim (TL)

₺0,68
Tavan ₺8,32

Haftalık En Düşük

₺6,19

Aylık En Düşük

₺6,19
PD/DD 1,71

Sermaye

₺200.000.000,00
Net Kâr ₺149.758.682,00

MAKTK - Şirket Hakkında

MAKTK şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. MAKTK ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

CEO

LEVENT SİPAHİ

Kuruluş Tarihi

25/10/1957

Halka Arz Tarihi

24.01.1986

Sektör

Delici ve kesici takımlar üretimi

Çalışan Sayısı

190

Adres

Kısıklı Mah. Ferah Cad. Yıldız Holding Placid Bloğu Blok No:1A Üsküdar/İSTANBUL

Merkez

TR

MAKTK Ortaklık Yapısı

Missing Image

Makina Takım Endüstrisi A.Ş.

Türkiye'nin katma değeri yüksek ürünler üretebilmesi, dünyadaki dijital dönüşümü yakalayabilmesi ve sürdürebilmesi için Makina Takım Endüstrisi Anonim Şirketi (A.Ş.) sahip olduğu uzman mühendis kadrosuyla çalışmalarını sürdürüyor. Aynı zamanda şirket 1960 yılında ürünlerini Amerika Birleşik Devletleri’ne ihraç ederek Türkiye’de sanayi ürünü ihraç eden ilk kuruluş olma özelliğini taşıyor. Üretimlerini her geçen gün arttırmaya devam eden ve 30 bin ürün çeşidine sahip geniş bir yelpaze sunan Makina Takım Endüstrisi A.Ş., sektörün öncülerinden biri olmaya devam ediyor.

Makina Takım Endüstrisi Hakkında:

Makina Takım Endüstrisi A.Ş. 1957 yılında Türkiye’nin ilk kesici takım üreticisi olarak E5 karayolu üzerinde İstanbul ve İzmit arasındaki 100 kilometrelik bir mesafe içine kurulmuştur. 1996 yılında ISO 9002 Kalite Güvence Sistemi belgesi almıştır. 2012 yılında Yıldız Holding bünyesine katılan Makina Takım Endüstrisi A.Ş., Türkiye'nin en büyük girişim sermayesi şirketlerinden biri olan Gözde GSYO A.Ş.'nin yatırım portföyüne adını yazdırmıştır.

Makina Takım Endüstrisi A.Ş. metal eşya, makine, elektrikli cihazlar ve ulaşım araçlarının imalatı sektöründe faaliyet göstermektedir. Şirketin ana merkezi İstanbul ilinin Üsküdar ilçesinde yer almaktadır. Makina Takım Endüstrisi A.Ş.’in yönetim kurulu üyeleri arasında Ali Ülker, Mehmet Tütüncü, Levent Sipahi, Agah Uğur ve Ömer Faruk Sevgili bulunmaktadır.

Makina Takım Endüstrisi A.Ş. ilk defa 1968 yılında hisse senetlerinin yüzde 16'lık kısmını halka arz etmiştir. Şirketin hisse senetleri Şubat 1986 tarihinden bu yana İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'nda günümüzde ise Borsa İstanbul (BİST)’da işlem görmektedir. Şirketin 2023 yılı itibarıyla halka açıklık oranı yüzde 50,38 olarak bilinmektedir. 

Makina Takım Endüstrisi A.Ş. hisseleri MAKTK hisse kodu kısaltmasıyla BİST endekslerinde yer almaktadır. Şirket hisselerinin günlük hacmi 2.385.552, volatilitesi ise yüzde 5,42 olarak bilinmektedir. Türkiye merkezli bir şirket olan ve yurt içi piyasalarda oldukça önemli bir yere sahip olan Makina Takım Endüstrisi A.Ş. otomotiv, inşaat, ev döşeme, tekstil ve sevkiyat gibi sektörlerde de kullanılacak malzemelerin üretimini gerçekleştirmektedir.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl MAKTK hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına MAKTK yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca MAKINA TAKIM ENDUSTRISI A.S. hissesi alabilirsin.
MAKTK yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.