MAKIM Hisse - Makim Makina Teknolojileri Sanayi ve Ticaret A.Ş.

₺29,60

Güncel Fiyat

₺24.344.359,22

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺-1.86 (-5.91%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

MAKIM Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺29,60

Satış

₺29,66

Günlük Değişim %

-5,91%
Günlük Hacim (TL) ₺24.344.359,22
Taban ₺28,32

Haftalık En Yüksek

₺32,74

Aylık En Yüksek

₺32,74
F/K 23,57

Piyasa Değeri

₺3.315.200.000,00

Yabancı Oranı (%)

1,66%
Volatilite 6,10%

Açılış Fiyatı

₺29,86

Alış

₺29,60

Günlük Değişim (TL)

₺-1,86
Tavan ₺34,60

Haftalık En Düşük

₺28,84

Aylık En Düşük

₺26,30
PD/DD 5,02

Sermaye

₺112.000.000,00
Net Kâr ₺140.628.751,00

MAKIM - Şirket Hakkında

MAKIM şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. MAKIM ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

CEO

TACETTİN İLERİ

Kuruluş Tarihi

01/02/2007

Halka Arz Tarihi

17.06.2022

Sektör

Şirket'in amaç ve konusu başlıca geçiş kontrol sistemleri imalatı ve ticareti, hassas döküm,döner ocağı ve aksamları imalatı ve pazarlamasıdır.Şirket'in ayrıca diğer faaliyet konusu olarak döner restoran ve büfelerine yönelik servis ekipmanları imalatı ve ihracatının Avrupa pazarında küçük ama uzun dönemli ve istikrarlı bir faaliyeti de vardır.Şirket tarafından turnike ve bariyerlerin tasarımdan başlayarak özgün üretimi ve beraberinde kullanılan malzemelerin ticareti şeklinde iki alanda faaliyet gösterilmektedir.Şirketimiz günümüzde üretiminin dışında ithalatçı, distribütör ve dağıtıcı bayi kimlikleri ile aşağıdaki ürün başlıklarında, bayileri aracılığı ile satış gerçekleştirmektedir;Turnike ve Bariyer ve Otopark Sistemleri,Kart Okuyucu Sistemleri ve AksesuarlarıParmak İzi ve Yüz Tanıma SistemleriKamera, Yangın ve Hırsız Alarm SistemleriŞirket mevcutta geçiş kontrol sistemleri sektöründe, kamu ve özel sektör firmalarına, geçiş kontrol ve kamera sistemleri satış, hizmet ve kurulumu sağlayan firmalara, üretici, ithalatçı, ve dağıtıcı kimliğiyle ürün sağlayan bir toptancı market pozisyonunda faaliyetlerini yürütmektedir.Şirketimiz Türkiye'de en güçlü olduğu alan, medikal sektöre yaptığı insan vücuduna konan implant parçaların dökümüdür. EN ISO 13485:2016 belgesi sahibidir. Savunma sanayine hizmet vermektedir. Aselsan'ın onaylı tedarikçilerindendir. TS EN ISO 14001:2015, TS ISO 45001:2018 ve ihracatta kullandığı AD 2000-Merkblatt W0 2014/68/EU AnhangI, Abs.3.1 belgelerine sahip olarak üretim yapmaktadır.Şirket `'Elektrikli Döner Kesme Bıçakları'' alanında sektörün öncü kuruluşlarındandır.Şirket'in geliştirdiği, CE belgesine sahip olan ürünler, sadece Almanya'da faaliyet gösteren distribütör firma için yapılmakta olup, oradan Avrupa'nın her tarafına dağıtılmaktadır.

Çalışan Sayısı

194

Adres

Erkunt Cd. No:20, 06935 Sincan Osb/Sincan/Ankara

Merkez

TR

MAKIM Ortaklık Yapısı

Missing Image

Makim Makina Teknolojileri Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Makim Makina Teknolojileri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (A.Ş.) çalışmalarına 1982 yılında başlıyor. Şirket kurulduğu yıllarda kendi tasarımı olan tezgahların üretimiyle faaliyete başlıyor ve kısa süre içerisinde kendini geliştiriyor. Makim Makina Teknolojileri Sanayi ve Ticaret A.Ş. günümüzde oldukça geniş üretim alanıyla çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Makim Makina Teknolojileri Sanayi ve Ticaret A.Ş. halka açık bir şirket olarak faaliyet göstermeyi sürdürüyor. Makim Makina Teknolojileri Sanayi ve Ticaret A.Ş. alanında uzman personellerinin yanı sıra çözüm odaklı yaklaşımı ve müşteri memnuniyetiyle sektörün öncülerinden biri olmayı başarıyor. Şirketin yönetim kurulu üyeleri arasında Tacettin İleri, Ahmet Gönüllü, Ahmet Ozan Erdoğan, Volkan Öztürk ve emir Çetinkaya bulunuyor.

Makim Makina Teknolojileri Sanayi ve Ticaret Hakkında:

Makim Makina Teknolojileri Sanayi ve Ticaret A.Ş. süresiz bir şirket olarak faaliyet göstermektedir. Makim Makina Teknolojileri Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin ana merkezi Ankara’da yer almaktadır. Metal eşya, makine, elektrikli cihazlar ve ulaşım araçlarının imalatı alanında faaliyet gösteren Makim Makina Teknolojileri Sanayi ve Ticaret A.Ş. hisseleri Ana Pazar’da işlem görmektedir.

Makim Makina Teknolojileri Sanayi ve Ticaret A.Ş. 9 ve 10 Haziran 2022 tarihlerinde talep toplayarak halka arz edilmiştir. Eşit dağıtım yöntemi ile halka arz edilen Makim Makina Teknolojileri Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin hisseleri için talep edilen fiyat 8,80 TL olarak açıklanmıştır. Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş. aracı kurum ile halka arz edilen Makim Makina Teknolojileri Sanayi ve Ticaret A.Ş. hisseleri ilk kez 17 Haziran 2022 tarihinde Borsa İstanbul (BİST)’da işlem görmüştür.

Makim Makina Teknolojileri Sanayi ve Ticaret A.Ş. hisseleri MAKIM hisse kodu kısaltmasıyla farklı borsa endekslerinde işlem görmeye devam etmektedir. Bu borsa endeksleri arasında BİST HALKA ARZ, BİST ANA, BİST TÜM-100, BİST METAL, EŞYA, MAKİNA, BİST ANKARA, BİST KOBİ SANAYİ, BİST TÜM ve BİST SINAİ endekslerinde yer almaktadır.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl MAKIM hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına MAKIM yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca MAKIM MAKINA TEKNOLOJILERI SANAYI VE TICARET A.S. hissesi alabilirsin.
MAKIM yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.