KUTPO Hisse - Kütahya Porselen Sanayi A.Ş.

₺83,45

Güncel Fiyat

₺25.223.494,55

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺-1.15 (-1.36%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

KUTPO Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺83,45

Satış

₺83,50

Günlük Değişim %

-1,36%
Günlük Hacim (TL) ₺25.223.494,55
Taban ₺76,15

Haftalık En Yüksek

₺85,85

Aylık En Yüksek

₺106,70
F/K 88,59

Piyasa Değeri

₺3.331.056.960,00

Yabancı Oranı (%)

3,36%
Volatilite 3,90%

Açılış Fiyatı

₺84,90

Alış

₺83,45

Günlük Değişim (TL)

₺-1,15
Tavan ₺93,05

Haftalık En Düşük

₺78,50

Aylık En Düşük

₺77,85
PD/DD 1,63

Sermaye

₺39.916.800,00
Net Kâr ₺37.599.186,00

KUTPO - Şirket Hakkında

KUTPO şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. KUTPO ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

Kuruluş Tarihi

22/02/1965

Halka Arz Tarihi

19.09.1990

Sektör

Porselen sofra ve süs eşyası üretimi ve satışı

Çalışan Sayısı

1027

Adres

ESKİŞEHİR KARAYOLU 8. KM. 43001 KÜTAHYA

Merkez

TR

KUTPO Ortaklık Yapısı

Missing Image

Kütahya Porselen Sanayi A.Ş.

1970 senesinde temelleri atılan Kütahya Porselen Sanayi Anonim Şirketi (A.Ş.) günümüzde her geçen gün artan başarısıyla faaliyetlerine devam ediyor. Üretimine porselen ile başlayan firma günümüzde artık porselen makineleri de üretiyor. Kütahya Porselen Sanayi A.Ş. “know-how” verme yeteneğine sahip bir şirket olarak anahtar teslim fabrika teslimi de yapabiliyor. Faaliyetleri yalnızca ülkemizle sınırlı kalmayan Kütahya Porselen Sanayi A.Ş. ürünlerini 52 ülke ile buluşturmaya devam ediyor.

Kütahya Porselen Sanayi Hakkında:

Kütahya Porselen Sanayi A.Ş. 1970 senesinde Nafi Güral tarafından kurulmuştur. Şirket kurulduğu günden beri her geçen sene biraz daha büyüyerek porselen sektörünün öncü firmaları arasında yer almaktadır. Kütahya Porselen ilk kurulduğu zamanlarda yalnızca porselen üreten bir firma olarak sektöre girmiştir.

Kütahya Porselen Sanayi A.Ş. günümüzde 52 ülkede faaliyet göstermektedir. Şirket başarılı AR-GE çalışmalarıyla büyümesini sürdürmeye devam etmektedir. Kütahya Porselen Sanayi A.Ş. Avrupa şirketlerinin 300 senede elde edebileceği büyümeyi 30 sene içerisinde elde etmeyi başarmıştır.

Kütahya Porselen Sanayi A.Ş. kalite beklentisi ve satın alma gücü yüksek olan Avrupa Birliği ülkelerine ihracat yapmanın yanı sıra ürünlerini ABD, Kanada, Japonya gibi dev pazarlarda da satmaktadır. Kütahya Porselen’in Türkiye’de 35 adet mağazası bulunmaktadır. Bununla birlikte şirket ürünlerini altı bin noktadan müşterileriyle buluşturmaya devam etmektedir.

Kütahya Porselen Sanayi A.Ş.’nin ürettiği sofa grubu ürünleri arasında porselen yemek takımları, porselen obje ve sofra tasarım aksesuarları gibi ürünler bulunmaktadır. Şirketin geçmişi faydalı sosyal sorumluluk projeleri ile doludur ve şirket günümüzde hala sosyal sorumluluk projelerine devam etmektedir.

Kütahya Porselen Sanayi A.Ş. çevresel ve toplumsal projeleri desteklemenin ve uygulamanın yanı sıra yerel ekonomilerin gelişiminde etkin rol almak, çevrenin korunmasında öncü olmak ve ekonomik gelişimi sürdürülebilir kılmak hedefiyle yürüttüğü çalışmaları kamuoyu ile toplumsal duyarlılığın bir uzantısı gereğince paylaşmaktadır.

Kütahya Porselen Sanayi A.Ş. 19 Eylül 1990 tarihinde halka arz edilmiştir. Kütahya Porselen Sanayi A.Ş. hisseleri KUTPO hisse kodu kısaltmasıyla Borsa İstanbul (BİST)’da işlem görmektedir.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl KUTPO hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına KUTPO yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca KUTAHYA PORSELEN SANAYII A.S. hissesi alabilirsin.
KUTPO yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.