KTSKR Hisse - Kütahya Şeker Fabrikası A.Ş.

₺70,50

Güncel Fiyat

₺22.405.401,80

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺-0.5 (-0.7%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

KTSKR Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺70,50

Satış

₺70,70

Günlük Değişim %

-0,70%
Günlük Hacim (TL) ₺22.405.401,80
Taban ₺63,45

Haftalık En Yüksek

₺76,15

Aylık En Yüksek

₺83,35
F/K 13,50

Piyasa Değeri

₺3.243.000.000,00

Yabancı Oranı (%)

1,64%
Volatilite 3,73%

Açılış Fiyatı

₺71,50

Alış

₺70,50

Günlük Değişim (TL)

₺-0,50
Tavan ₺77,55

Haftalık En Düşük

₺66,50

Aylık En Düşük

₺66,50
PD/DD 0,96

Sermaye

₺46.000.000,00
Net Kâr ₺240.292.128,00

KTSKR - Şirket Hakkında

KTSKR şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. KTSKR ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

CEO

HAYRİ DİKBAŞ

Kuruluş Tarihi

31/05/1993

Halka Arz Tarihi

02.07.2021

Sektör

SEKER KAMISINDAN, PANCARDAN, PALMIYEDEN, AKCA AGACTAN SEKER (SAKKAROZ) VE SEKER URUNLERI IMALATI

Çalışan Sayısı

301

Adres

Eskişehir Yolu Üzerinde Gaybiefendi Mahallesi Atatürk Bulvarı No:95 Merkez/KÜTAHYA

Merkez

TR

KTSKR Ortaklık Yapısı

Missing Image

Kütahya Şeker Fabrikası A.Ş.

Türkiye’nin ilk özel şeker fabrikası olan Kütahya Şeker Fabrikası Anonim Şirketi (A.Ş.), yaklaşık 70 yıldır gıda sektörünün önde gelen isimleri arasında yer alıyor. Şirket, kurulduğu günden bu yana yalnızca şeker üretimiyle değil, tarım sektörünün sürdürülebilir gelişimine büyük katkı sağlamasıyla da adından söz ettirmeyi başarıyor. Kütahya Şeker Fabrikası A.Ş., kalite odaklı üretim anlayışını benimsemesi ve gıda güvenliği hassasiyetiyle sektörde liderliğini koruyor. Şirketin başarısını sürdürerek hem yerel hem de uluslararası pazarda etkisini artırması bekleniyor.

Kütahya Şeker Fabrikası Hakkında

Kütahya Şeker Fabrikası A.Ş., 4 Mart 1953 tarihinde Kütahya’da kurulmuştur. 7 bin 500 dekarlık bir alan üzerine kurulu olan tesisin inşaatının Almanya ve Türkiye ortaklığında tamamlandığı bilinmektedir. Şirket, tesislerinin tam anlamıyla faaliyete geçtiği 4 Kasım 1954 tarihinden bu yana üretimini sürdürmeye ve büyümeye devam etmektedir. Kütahya Şeker Fabrikası A.Ş., 2004 yılında özelleştirme kapsamında Kiler Holding A.Ş. ve Torunlar Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.’ye devredilmiştir. Şirket, günümüzde Cemal Cahit Yasan genel müdürlüğünde yönetilmektedir.

Kütahya Şeker Fabrikası’nın ana faaliyetleri şeker üretimiyle başlamıştır. Şirket, yılların deneyimiyle şeker kamışı, pancar, palmiye ve akçaağaçtan şeker üretimi gerçekleştirmektedir. Şirketin faaliyetleri şeker üretebilecek diğer bitkilerin ve tohumların üretimi alanında genişlemektedir. Kütahya Şeker Fabrikası, bitki ve tohum üretimiyle tarım sektörüne önemli bir katkı sağlamaktadır. Yem üretimini geliştirme misyonuyla hayvancılık sektörüne de önemli bir destek sunmaktadır.

Kütahya Şeker Fabrikası A.Ş., 1-2 Temmuz 2021 tarihlerinde ve cuma-cumartesi günleri pay başına 21 TL fiyatla halka arz olmuştur. Halka arzın büyüklüğü 196 milyon 744 bin 380 TL olarak açıklanmıştır. Kütahya Şeker Fabrikası hisse kodu KTSKR olarak belirlenmiş olup Borsa İstanbul (BİST)’da işlem görmektedir. Kütahya Şeker Fabrikası, Borsa İstanbulun çeşitli endekslerinin bileşeni olarak yer almaktadır. Bu endeksler arasında BİST Gıda-İçecek, BİST Sınai, BİST Yıldız, BİST Tüm-100 ve BİST Tüm bulunmaktadır.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl KTSKR hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına KTSKR yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca KUTAHYA SEKER FABRIKASI A.S. hissesi alabilirsin.
KTSKR yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.