KRSTL Hisse - Kristal Kola ve Meşrubat Sanayi ve Ticaret A.Ş.

₺7,67

Güncel Fiyat

₺26.755.627,22

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺0.16 (2.13%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

KRSTL Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺7,67

Satış

₺7,68

Günlük Değişim %

2,13%
Günlük Hacim (TL) ₺26.755.627,22
Taban ₺6,91

Haftalık En Yüksek

₺7,74

Aylık En Yüksek

₺8,83
F/K 0,00

Piyasa Değeri

₺1.472.640.000,00

Yabancı Oranı (%)

0,70%
Volatilite 3,06%

Açılış Fiyatı

₺7,63

Alış

₺7,67

Günlük Değişim (TL)

₺0,16
Tavan ₺8,43

Haftalık En Düşük

₺7,29

Aylık En Düşük

₺7,29
PD/DD 1,73

Sermaye

₺192.000.000,00
Net Kâr ₺-29.186.320,00

KRSTL - Şirket Hakkında

KRSTL şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. KRSTL ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

CEO

Aziz Erdoğan

Kuruluş Tarihi

05/09/1996

Halka Arz Tarihi

07.08.1997

Sektör

Kolalı ve meşrubatlı içecekler üretimi

Çalışan Sayısı

110

Adres

Bahçelievler Mahallesi Fevzi Çakmak 2 Caddesi Güzelşehir Sitesi No:1 AJ Büyükçekmece/İSTANBUL

Merkez

TR

KRSTL Ortaklık Yapısı

Missing Image

Kristal Kola ve Meşrubat Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Faaliyetlerine İhlas Holding’in bünyesinde başlayan bir firma olan Kristal Kola ve Meşrubat Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (A.Ş.) günümüzde meşrubat sektörünün önde gelen şirketleri arasında yer alıyor. Yenilikçi yapısıyla her geçen gün büyümeye devam eden şirket, günümüzde dört adet üretim tesisiyle birlikte faaliyetlerini sürdürüyor. Kristal Kola ve Meşrubat Sanayi ve Ticaret A.Ş. üretim tesisleri Sapanca, Balıkesir, Edremit ve Kırıkkale’de yer alıyor. Şirket faaliyetlerine toplam 108 bin 634 metrekare yüzölçümündeki tesislerinde devam ediyor.

Kristal Kola ve Meşrubat Sanayi Hakkında:

Kristal Kola ve Meşrubat Sanayi ve Ticaret A.Ş. 1994 senesinde İhlas Holding bünyesinde kurulmuştur. Kısa sürede sektörde büyük bir başarı elde etmeyi başaran şirket günümüzde meşrubat sanayinin önde gelen firmaları arasında yer almaktadır. Üretimlerine İhlas Holding bünyesinde başlayan Kristal Kola ve Meşrubat Sanayi ve Ticaret A.Ş. 20 Mart 2014 tarihinde İhlas Holding bünyesinden ayrılmıştır.

Kristal Kola ve Meşrubat Sanayi ve Ticaret A.Ş. sadece Türkiye’de değil aynı yurt dışında da satış yapmaktadır. Başarılı AR-GE yapısı sayesinde günden güne büyüyen Kristal Kola ve Meşrubat Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin ihracat alt yapısı da oldukça gelişmiştir.

Kristal Kola ve Meşrubat Sanayi ve Ticaret A.Ş. 2005 senesinde Hayrettin Atmaca tarafından satın alınmıştır. 2010 senesinde ise Hayrettin Atmaca, hisselerini İhlas Pazarlama A.Ş.’ ye satmıştır. Bu tarihten sonra Kristal Kola şirketi İhlas Holding A.Ş. bünyesinde faaliyetlerine devam etmiştir. 20 Mart 2014 tarihinde İhlas Pazarlama Yatırım Holding A.Ş. kendine ait olan payları Önder Nuranel ve Memduh Öztürk’e satmıştır. Memduh Öztürk ise kendine ait paylarını 2014 senesinde satarak şirket ortaklığından ayrılmıştır.

Kristal Kola ve Meşrubat Sanayi ve Ticaret A.Ş. 1997 senesinde dönemin parasıyla 10 bin TL sabit fiyatla halka arz edilmiştir. Kristal Kola ve Meşrubat Sanayi ve Ticaret A.Ş. hisseleri KRSTL  hisse koduyla Borsa İstanbul (BİST)’da işlem görmektedir.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl KRSTL hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına KRSTL yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca KRISTAL KOLA VE MESRUBAT SANAYI TICARET A.S. hissesi alabilirsin.
KRSTL yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.