KOZAL Hisse - Koza Altın İşletmeleri A.Ş.

₺21,80

Güncel Fiyat

₺2.155.382.131,50

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺0.64 (3.02%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

KOZAL Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺21,80

Satış

₺21,82

Günlük Değişim %

3,02%
Günlük Hacim (TL) ₺2.155.382.131,50
Taban ₺19,62

Haftalık En Yüksek

₺22,28

Aylık En Yüksek

₺22,70
F/K 171,92

Piyasa Değeri

₺69.814.500.000,00

Yabancı Oranı (%)

17,17%
Volatilite 2,93%

Açılış Fiyatı

₺21,46

Alış

₺21,80

Günlük Değişim (TL)

₺0,64
Tavan ₺23,98

Haftalık En Düşük

₺20,18

Aylık En Düşük

₺20,18
PD/DD 3,39

Sermaye

₺3.202.500.000,00
Net Kâr ₺406.090.000,00

KOZAL - Şirket Hakkında

KOZAL şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. KOZAL ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

CEO

MAHMUT ÇELİK

Kuruluş Tarihi

29/08/1989

Halka Arz Tarihi

05.02.2010

Sektör

Her çeşit maden arama müracaatlarında bulunmak, arama ve işletme ruhsatnameleri ile maden imtiyazları talep ve iktisap etmek veya bunları devir almak, devir etmek

Çalışan Sayısı

2615

Adres

UĞUR MUMCU MAHALLESİ,FATİH SULTAN MEHMET BULVARI (İSTANBUL YOLU) 10.KM NO:310 YENİMAHALLE/ANKARA

Merkez

TR

KOZAL Ortaklık Yapısı

Missing Image

Koza Altın İşletmeleri A.Ş.

Cumhuriyet tarihi boyunca Türkiye'de altın çıkaran ve işleyen ilk Türk madencilik şirketi ünvanına sahip olan Koza Altın İşletmeleri Anonim Şirketi (A.Ş.) 34 yıllık tecrübesiyle faaliyetlerini sürdürüyor. Türkiye'de altın madenciliği sektöründe lider firma olmayı amaçlayan Koza Altın İşletmeleri A.Ş., uluslararası arenada da söz sahibi olmayı hedefliyor. Şirket, altın madenciliğinde hem en iyi teknolojileri kullanarak hem de çevreyi koruyarak bölge insanlarıyla karşılıklı güven içinde çalışmaya ve ülke ekonomisine katkıda bulunmaya devam ediyor.

Koza Altın İşletmeleri Hakkında:

Altın ve gümüş madenciliği, maden arama ve cevher zenginleştirme faaliyetlerini sürdüren Koza Altın İşletmeleri A.Ş., tüm çalışmalarını Çevre Politikası ile bütünleştirerek dünya standartlarına uygun çevresel hedefleri gerçekleştirmeyi amaçlamaktadır. Türkiye'de altın madenciliği endüstrisinin gelişimine ve ülke ekonomisine katkıda bulunan Koza Altın İşletmeleri A.Ş., dünyada mevcut olan en yüksek çevre standartlarını uygulamaya özen göstermektedir.

29 Ağustos 1989 tarihinde kurulan Koza Altın İşletmeleri A.Ş.'nin günümüzdeki yönetim kurulu başkanı İsmail Güler olarak bilinmektedir. Şirketin günümüz itibarıyla 2 binin üzerinde çalışanı bulunmaktadır. Koza Altın İşletmeleri A.Ş., 1948 yılında Ali İpek tarafından kurulan Koza İpek Holding'in alt şirketi olarak faaliyetlerine başlamıştır.

2005 yılında Koza Altın İşletmeleri A.Ş. tarafından satın alınan Ovacık Altın Madeni, Türkiye'nin ilk yüzde 100 yerli sermayeli altın madeni olarak işletilmeye başlanmıştır. Şirketin sahip olduğu Mastra Altın Madeni 2007 Mayıs ayında açık ocak, 2008 Temmuz ayında yer altı işletmesi olarak üretimlerini sürdürmüştür. Koza Altın İşletmeleri A.Ş.'nin bu madendeki ilk altın dökümü de 2009 yılında gerçekleşmiştir.

Yüzde 29,90 açıklık oranıyla halka arz edilen Koza Altın İşletmeleri A.Ş. hisseleri 36,80 TL arz fiyatıyla İstanbul Menkul Kıymetler Borsasında işlem görmeye başlamıştır. 5 Şubat 2010 tarihinde halka arz olan şirkete 13 bin 757 yatırımcıdan 18 milyon 744 bin 139 lot talebi gelmiştir. KOZAL hisse koduyla Borsa İstanbul (BİST)’da işlem gören şirket hisseleri BİST 100, BİST 50 ve BİST 30 endekslerinde yer almaktadır.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl KOZAL hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına KOZAL yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca KOZA ALTIN ISLETMELERI A.S. hissesi alabilirsin.
KOZAL yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.