KOPOL Hisse - Koza Polyester Sanayi Ve Ticaret A.Ş.

₺37,58

Güncel Fiyat

₺81.637.835,42

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺0.5 (1.35%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

KOPOL Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺37,58

Satış

₺37,58

Günlük Değişim %

1,35%
Günlük Hacim (TL) ₺81.637.835,42
Taban ₺33,84

Haftalık En Yüksek

₺37,96

Aylık En Yüksek

₺45,12
F/K 18,65

Piyasa Değeri

₺8.123.292.800,00

Yabancı Oranı (%)

5,82%
Volatilite 2,32%

Açılış Fiyatı

₺37,50

Alış

₺37,56

Günlük Değişim (TL)

₺0,50
Tavan ₺41,32

Haftalık En Düşük

₺36,34

Aylık En Düşük

₺36,34
PD/DD 2,41

Sermaye

₺216.160.000,00
Net Kâr ₺435.555.993,00

KOPOL - Şirket Hakkında

KOPOL şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. KOPOL ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

Kuruluş Tarihi

03/11/2011

Halka Arz Tarihi

07.04.2023

Çalışan Sayısı

287

Adres

Başpınar (Organize) OSB Mahallesi O.S.B. 4.Bölge 83414 Nolu Cadde No: 30 - Şehitkamil / Gaziantep

Merkez

TR

KOPOL Ortaklık Yapısı

Missing Image

Koza Polyester Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Türkiye’nin kontinü polimerizasyondan polyester elyaf üreten ikinci şirketi konumunda olan Koza Polyester Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (A.Ş.), 20 yıla yakın zamandır aktif olarak faaliyet gösteriyor. Elyaf üretiminde Avrupa’nın en büyük kapasitelerinden birine sahip olmasıyla Türkiye ekonomisine katkıda bulunan şirket, aynı zamanda tekstil ve endüstri sektörüne yön veriyor. Günümüzde birçok farklı alana seslenenmeyi başaran Koza Polyester Sanayi ve Ticaret A.Ş., yalnızca Türkiye’de değil, dünyanın dört bir yanında geniş müşteri kitlesiyle öne çıkıyor.

Koza Polyester Hakkında:

2012 yılında Gaziantep’te Akınal ailesi tarafından kurulan Koza Polyester Sanayi ve Ticaret A.Ş., Türkiye’nin kontinü polimerizasyondan polyester elyaf üreten ikinci şirketi konumunda yer almaktadır. 2013 yılı sonunda üretim faaliyetlerine başlayan ve kısa zaman içerisinde yüksek bir üretim kapasitesi elde eden şirket, geniş ürün yelpazesiyle dikkat çekmektedir. Hem yurt içinde hem de yurt dışında polyester elyaftan plastiğe, kauçuktan suni deriye kadar üretim yapan şirket, farklı sektörlerin ham madde ihtiyacını karşılamaktadır.

Müşterilerine kaliteli ürünler sunma vizyonuyla hareket eden Koza Polyester, sürdürülebilir büyüme için katma değerli ürünler geliştirip üretmektedir. Böylece sektörün öncü şirketleri arasında önemli bir yere sahip olmaktadır. Geniş bir üretim kapasitesine sahip olan Koza Polyester Sanayi ve Ticaret A.Ş., bu yönüyle birçok farklı endüstriye hitap etmektedir. Hazır giyim, ev tekstili, dolgu malzeme üretimi yapan endüstriler ve daha birçok ayrı sektöre seslenen şirket, müşterilerinin taleplerini fazlasıyla karşılamaktadır.

Koza Polyester Sanayi ve Ticaret A.Ş., dört ortaklı şirket yapısında faaliyet göstermektedir. Şirket paylarının yüzde 46’sı Saim Akınal, yüzde 46’sı Suat Akınal, yüzde 4’ü Şakire Şeker Filiz Akınal ve yüzde 4’ü Esra Akınal’a aittir. Şirket, Akınal Sentetik Tekstil A.Ş. ile grup şirket olarak hizmetlerini sürdürmektedir.

Koza Polyester Sanayi ve Ticaret A.Ş., 5-6-7 Nisan 2023 tarihlerinde 24,50 TL sabit fiyatla halka arz olmuştur. Koza Polyester, Borsa İstanbul (BİST)’da KOPOL hisse koduyla işlem görmektedir. Şirket, BİST 100 endeksinde yer almaktadır.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl KOPOL hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına KOPOL yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca KOZA POLYESTER SANAYI VE TICARET A.S. hissesi alabilirsin.
KOPOL yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.