KLNMA Hisse - Türkiye Kalkınma Bankası A.Ş.

₺17,44

Güncel Fiyat

₺3.433.190,58

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺0.49 (2.89%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

KLNMA Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺17,44

Satış

₺17,44

Günlük Değişim %

2,89%
Günlük Hacim (TL) ₺3.433.190,58
Taban ₺15,70

Haftalık En Yüksek

₺17,44

Aylık En Yüksek

₺22,20
F/K 21,73

Piyasa Değeri

₺95.920.000.000,00

Yabancı Oranı (%)

5,56%
Volatilite 2,89%

Açılış Fiyatı

₺16,95

Alış

₺17,43

Günlük Değişim (TL)

₺0,49
Tavan ₺19,18

Haftalık En Düşük

₺16,00

Aylık En Düşük

₺16,00
PD/DD 8,05

Sermaye

₺5.500.000.000,00
Net Kâr ₺4.414.477.000,00

KLNMA - Şirket Hakkında

KLNMA şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. KLNMA ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

CEO

İBRAHİM HALİL ÖZTOP

Kuruluş Tarihi

11/11/1975

Halka Arz Tarihi

06.03.1991

Sektör

Bankacılık

Çalışan Sayısı

780

Adres

İnkılap Mahallesi Dr. Adnan Büyükdeniz Caddesi B Blok No:10 Ümraniye/İSTANBUL Telefon: (0216) 636 87 00 Faks: (0216) 630 18 15

Merkez

TR

KLNMA Ortaklık Yapısı

Missing Image

Türkiye Kalkınma Bankası A.Ş.

T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesinde kurulan Türkiye Kalkınma Bankası Anonim Şirketi (A.Ş.) bankacılık hizmetleri gerçekleştirmeye devam ediyor. Şirket imalat sanayi, enerji, turizm, eğitim, sağlık ve sürdürülebilir altyapı gibi sektörlerde faaliyet gösteriyor. Türkiye Kalkınma Bankası A.Ş. yurt içi pazarlarda önemli bir yere sahip olan şirketler arasında yer alıyor. Sektörün değişen isteklerini göz önünde bulunduran ve kullanıcısının değişen isteklerini başarılı bir şekilde karşılamayı kendisine amaç edinen Türkiye Kalkınma Bankası A.Ş. her geçen gün gelişen vizyonu ile farklı sektörlerde yatırım yapmaya devam ediyor. Türkiye Kalkınma Bankası A.Ş. faaliyetlerini halka açık bir şekilde devam ettiriyor.  

Türkiye Kalkınma Bankası Hakkında

Türkiye Kalkınma Bankası A.Ş.’in 27 Kasım 1975 yılında kurulmuştur. Modernizasyon, yeni yatırım, sürdürülebilir finansman gibi konularda finansman desteği sağlayarak müşterileriyle iş birliği kurmaya özen göstermektedir. Türkiye Kalkınma Bankası A.Ş.’nin ana merkezi İstanbul’da yer almaktadır. Türkiye Kalkınma Bankası A.Ş.’nin yönetim kurulu üyeleri arasında Raci Kaya, İbrahim Halil Özop, Ömer Karademir, Kerem Dönmez, Zekeriya Çoştu, Zeynep Boğa ve Erdal Erem bulunmaktadır.

Mali kuruluşlar bankalar sektöründe faaliyet gösteren Türkiye Kalkınma Bankası A.Ş. Piyasa Öncesi İşlem Platformu ve Kesin Alım Satım Pazarı'nda işlem görmektedir. Türkiye Kalkınma Bankası A.Ş. 3 Haziran 1991 tarihinde halka arz edilmiştir. Türkiye Kalkınma Bankası A.Ş. hisseleri ilk kez 3 Haziran 1991 tarihinde İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB)’nda işlem görmeye başlamıştır. Günümüzde KLNMA hisse kodu kısaltmasıyla Borsa İstanbul (BİST)’da işlem görmeye devam etmektedir. 

Türkiye Kalkınma Bankası A.Ş. hisseleri dönemin parasıyla 3 bin TL’den talep toplamıştır. Şirketin fiili dolaşımdaki payının 22.929.781 lot olduğu bilinmektedir. Türkiye Kalkınma Bankası A.Ş. halka arz işlemi için aracı kurum olarak Kalkınma Bankası’nı tercih etmiştir. Şirket hisselerinin halka açıklık oranı yüzde 0,91 olarak bilinmektedir.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl KLNMA hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına KLNMA yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca TURKIYE KALKINMA VE YATIRIM BANKASI A.S. hissesi alabilirsin.
KLNMA yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.