KLMSN Hisse - Klimasan Klima Sanayi ve Ticaret A.Ş.

₺27,78

Güncel Fiyat

₺4.054.453,44

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺0.16 (0.58%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

KLMSN Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺27,78

Satış

₺27,80

Günlük Değişim %

0,58%
Günlük Hacim (TL) ₺4.054.453,44
Taban ₺24,86

Haftalık En Yüksek

₺30,58

Aylık En Yüksek

₺33,48
F/K 37,47

Piyasa Değeri

₺2.200.176.000,00

Yabancı Oranı (%)

4,32%
Volatilite 2,53%

Açılış Fiyatı

₺27,34

Alış

₺27,70

Günlük Değişim (TL)

₺0,16
Tavan ₺30,38

Haftalık En Düşük

₺27,00

Aylık En Düşük

₺27,00
PD/DD 0,71

Sermaye

₺79.200.000,00
Net Kâr ₺58.724.293,00

KLMSN - Şirket Hakkında

KLMSN şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. KLMSN ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

CEO

ALPER EROL

Kuruluş Tarihi

07/01/1969

Halka Arz Tarihi

14.08.1997

Sektör

Soğutucu ve dondurucu üretimi

Çalışan Sayısı

1327

Adres

MANİSA OSB 1.KISIM KEÇİLİKÖY OSB MAH.CUMHURİYET CAD.NO:1 POSTA KODU;45030 YUNUSEMRE/MANİSA

Merkez

TR

KLMSN Ortaklık Yapısı

Missing Image

Klimasan Klima Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Klimasan Klima Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (A.Ş.) soğutucu ve dondurucu dolap üretimi gibi pek çok yeniliği Türkiye’ye getiren bir marka olarak tanınıyor. Şirket perakende sektöründe önde gelen küresel ve bölgesel markalara içecek, dondurma ve gıda hizmetleri vermeyi sürdürüyor. Klima Sanayi ve Ticaret A.Ş., sektörün ve müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamak adına pek çok farklı yenilikçi adımı hayata geçirerek üretimlerine devam ediyor.

Klimasan Klima Sanayi ve Ticaret Hakkında:

Dünya genelindeki ticari soğutma pazarında kapsamlı bir çözüm yelpazesi sunmak adına faaliyet gösteren Klimasan Klima Sanayi ve Ticaret A.Ş. 1915 yılında Manisa’da kurulmuştur. Kurulduğu yıldan bu yana faaliyetlerini hız kesmeden sürdürmeye devam etmiş ve pek çok farklı ürün ve özel üretimle sektörün öncülerinden biri olmayı başarmıştır.

Yılda 812 bin adet kapasiteye sahip olan üretim tesisiyle Klimasan Klima Sanayi ve Ticaret A.Ş. 100’ü aşkın ülkede ve bini aşkın müşteriye ürün sağlamaktadır. Şirket, Türkiye’de ve dünyada 165 çeşit ürün sağlayarak Türkiye'deki en büyük 500 şirketi arasında da yer almaktadır.

2022 yılında Klimasan Klima hisselerinin tamamının Brezilyalı Metalfrio şirketine satılması konusunda anlaşmaya varılmıştır. Yüzde 71 hisseyi elinde bulunduran Metalfrio kalan yüzde 29'luk payı da alarak şirketin tek sahibi olmuştur. Şirket hisseleri Brezilyalı Metalfrio tarafından 15 milyon 800 bin Euro karşılığında satın alınmıştır.

Klimasan Klima Sanayi ve Ticaret A.Ş. hisselerinin 14-15 Ağustos 1997 tarihleri arasında halka arz edildiği bilinmektedir. Alfa Yatırım aracı kurumuyla halka arz edilen Klimasan Klima Sanayi ve Ticaret A.Ş. dönemin parasıyla 18 bin TL sabit fiyat ile talep toplamaya başlamıştır. Şirket hisseleri İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nda ilk kez 21 Ağustos 1997 tarihinde işlem görmüştür. Günümüzde KLMSN hisse kodu kısaltmasıyla Borsa İstanbul (BİST)’da işlem görmeyi sürdüren şirket hisselerinin halka açıklık oranı yüzde 31,24 olarak açıklanmıştır.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl KLMSN hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına KLMSN yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca KLIMASAN KLIMA SANAYI VE TICARET A.S. hissesi alabilirsin.
KLMSN yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.