KARYE Hisse - Kartal Yenilenebilir Enerji Üretim A.Ş.

₺32,18

Güncel Fiyat

₺55.493.589,52

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺-1.42 (-4.23%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

KARYE Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺32,18

Satış

₺32,18

Günlük Değişim %

-4,23%
Günlük Hacim (TL) ₺55.493.589,52
Taban ₺30,24

Haftalık En Yüksek

₺36,52

Aylık En Yüksek

₺41,80
F/K 16,67

Piyasa Değeri

₺1.769.900.000,00

Yabancı Oranı (%)

1,89%
Volatilite 4,11%

Açılış Fiyatı

₺33,50

Alış

₺32,16

Günlük Değişim (TL)

₺-1,42
Tavan ₺36,96

Haftalık En Düşük

₺32,12

Aylık En Düşük

₺32,12
PD/DD 0,80

Sermaye

₺55.000.000,00
Net Kâr ₺106.201.681,00

KARYE - Şirket Hakkında

KARYE şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. KARYE ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

Kuruluş Tarihi

26/12/2014

Halka Arz Tarihi

12.07.2021

Sektör

Yenilenebilir Enerji Kaynaklarından Elektrik Üretimi

Adres

Esentepe Mah. Büyükdere Cad. Levent Plaza Blok No: 173 İç Kapı No: 30 Şişli/İSTANBUL

Merkez

TR

KARYE Ortaklık Yapısı

Missing Image

Kartal Yenilenebilir Enerji Üretim A.Ş.

Kartal Yenilenebilir Enerji Üretim Anonim Şirketi (A.Ş.), güneş enerjisi santrallerinden elektrik enerjisi üretimi ve üretilen elektriğin dağıtımı sayesinde şirketlere yenilenebilir enerji kaynakları destekleme mekanizması sunma alanında faaliyet gösteriyor. Türkiye merkezli bir şirket olarak kurulan Kartal Yenilenebilir Enerji Üretim A.Ş.’nin ana merkezi İstanbul’da yer alıyor. Kartal Yenilenebilir Enerji Üretim A.Ş. yenilenebilir enerji kaynaklarının elektrik üretimi konusunda gelişmiş bir faaliyet alanına sahip olacak şekilde hizmet veriyor. 

Kartal Yenilenebilir Enerji Üretim Hakkında:

Koray Holding A.Ş. tarafından kurulan bir şirket olarak bilinen Kartal Yenilenebilir Enerji Üretim A.Ş. 26 Aralık 2014 tarihinde İstanbul’un Beşiktaş ilçesinde kurulmuştur. Kartal Yenilenebilir Enerji Üretim A.Ş.’in yönetim kurulu üyeleri arasında Orhun Kartal, Burhan Karademir, Ece Solmaz Saka, Hasan Recai Anbarcı ve Özgür Mungan bulunmaktadır.

Orhun Kartal ve diğer ortaklar öncülüğünde kurulan Kartal Yenilenebilir Enerji Üretim A.Ş.’nin iştirakleri arasında Aniline Prodüksiyon Animasyon Ajans Tanıtım Organizasyon Yayın Ticaret A.Ş., Osdes Enerji Elektrik Üretim A.Ş. ve Alsun İşletme ve Yönetim A.Ş. bulunmaktadır. Kartal Yenilenebilir Enerji Üretim A.Ş. hisseleri Borsa İstanbul (BİST)’da işlem görmektedir. 

KARYE hisse kodu ile işlem gören Kartal Yenilenebilir Enerji Üretim A.Ş., 9 ila 12 Temmuz 2021 tarihlerinde talep toplayarak halka arz edilmiştir. Eşit dağıtım yöntemiyle halka arz edilen Kartal Yenilenebilir Enerji Üretim A.Ş. hisseleri için talep edilen halka arz fiyatı 8 TL olarak açıklanmıştır. 15,000,000 lot paya sahip olan şirketin halka arzı için tercih edilen aracı kurum ise A1 Capital Yatırım Menkul Değerler A.Ş. olmuştur. Şirket hisseleri Borsa İstanbul'da ilk kez 16 Temmuz 2021 tarihinde işlem görmüştür.

Kartal Yenilenebilir Enerji Üretim A.Ş. hisseleri BİST KATILIM TÜM, BİST TÜM-100, BİST ANA, BİST TÜM, BİST ELEKTRİK ve BİST HİZMETLER endekslerinde yer aldığı bilinmektedir.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl KARYE hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına KARYE yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca KARTAL YENILENEBILIR ENERJI URETIM A.S. hissesi alabilirsin.
KARYE yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.