ISKUR Hisse - Türkiye İş Bankası A.Ş. (Kur.)

₺7.000.000,00

Güncel Fiyat

₺0,00

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺0 (0%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

ISKUR Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺7.000.000,00

Satış

₺6.299.997,50

Günlük Değişim %

0,00%
Taban ₺6.299.997,50

Haftalık En Yüksek

₺0,00

Aylık En Yüksek

₺0,00
F/K 0,23

Piyasa Değeri

₺17.206.000.000,00

Yabancı Oranı (%)

0,00%
Volatilite 0,00%

Açılış Fiyatı

₺0,00

Alış

₺0,00

Günlük Değişim (TL)

₺0,00
Tavan ₺7.699.992,50

Haftalık En Düşük

₺0,00

Aylık En Düşük

₺0,00
PD/DD 0,06

Sermaye

₺2.458,00
Net Kâr ₺73.409.935.000,00

ISKUR - Şirket Hakkında

ISKUR şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. ISKUR ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

CEO

HAKAN ARAN

Kuruluş Tarihi

29/12/1999

Halka Arz Tarihi

08/01/1986

Sektör

BANKACILIK

Adres

İş Kuleleri 34330 Levent/İstanbul

Merkez

TR

ISKUR Ortaklık Yapısı

Missing Image

Türkiye İş Bankası A.Ş.

Cumhuriyet döneminin ilk ulusal bankası olan Türkiye İş Bankası Anonim Şirketi (A.Ş.), faaliyetlerine 1924 yılında başladı. Türkiye İş Bankası’nın kuruluş sermayesi için ilk 250 bin TL Atatürk tarafından verildi. Toplamda 1 milyon TL kuruluş sermayesiyle açılan Türkiye İş Bankası’nın ilk genel müdürü Celal Bayar oldu. Türkiye İş Bankası, faaliyetlerine 2 şube ve 37 personelle başladı.

Türkiye İş Bankası Hakkında:

Türkiye İş Bankası, 26 Ağustos 1924 tarihinde kurulmuştur. Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’tür. Bankanın kuruluşunda İzmir Birinci İktisat Kongresi'nde alınan kararlar etkilidir. Türkiye İş Bankası, bizzat Atatürk’ün direktifiyle kurulmuştur. Banka, Türkiye’nin ilk milli bankası niteliğine sahiptir.

Türkiye İş Bankası, günümüzde Türkiye’nin en büyük özel bankalarından biri haline gelmiştir. Geniş bir müşteri tabanına hizmet veren Türkiye İş Bankası bireysel bankacılık, ticari bankacılık, yatırım bankacılığı, ödeme hizmetleri, kredi kartları, sigorta ürünleri gibi daha pek çok hizmet vermektedir.

Türkiye İş Bankası faaliyetlerini ülkemizdeki tüm şehirlerde pek çok şube ve ATM ile yürütmektedir. Bankanın Kosova, KKTC, İngiltere, Irak, Bahreyn, Mısır ve Çin’de şubeleri bulunmaktadır.  Türkiye İş Bankası'nın Almanya'da İşbank AG, Gürcistan'da İşbank Georgia A.Ş. ve Rusya'da İşbank A.Ş. adıyla kurulu üç adet iştiraki mevcuttur.

Günümüzde Türkiye İş Bankası hisselerinin yüzde 31,79'u halka açıktır. Çoğunluk hissesi ise yüzde 40,12'lik bir oranla Türkiye İş Bankası Mensupları Munzam Sandık Vakfına yani bankanın çalışan ve emeklilerine, İş Bankalılara ait olduğu bilinmektedir. Atatürk hisselerinin oranı ise yüzde 28,09’dur.

Türkiye İş Bankası A.Ş. 8 Ocak 1986 tarihinde halka arz olmuştur. Şirket, Borsa İstanbul (BİST)’da ISKUR hisse koduyla işlem görmektedir. Türkiye İş Bankası hisseleri BİST LİKİT BANKA, BİST 100, BİST TÜM-100, BİST 50, BİST 30,  BİST SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK, BİST MALİ, BİST BANKA, BİST YILDIZ ve BİST ANA endekslerinde yer almaktadır.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl ISKUR hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına ISKUR yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca TURKIYE IS BANKASI A.S. hissesi alabilirsin.
ISKUR yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.