IPEKE Hisse - İpek Doğal Enerji Kaynakları Araştırma ve Üretim A.Ş.

₺39,38

Güncel Fiyat

₺173.264.327,98

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺0.74 (1.92%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

IPEKE Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺39,38

Satış

₺39,38

Günlük Değişim %

1,92%
Günlük Hacim (TL) ₺173.264.327,98
Taban ₺35,46

Haftalık En Yüksek

₺39,40

Aylık En Yüksek

₺42,42
F/K 57,03

Piyasa Değeri

₺10.230.355.407,93

Yabancı Oranı (%)

5,87%
Volatilite 2,07%

Açılış Fiyatı

₺38,78

Alış

₺39,34

Günlük Değişim (TL)

₺0,74
Tavan ₺43,30

Haftalık En Düşük

₺38,12

Aylık En Düşük

₺36,34
PD/DD 1,51

Sermaye

₺259.785.561,40
Net Kâr ₺179.387.000,00

IPEKE - Şirket Hakkında

IPEKE şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. IPEKE ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

CEO

İSMET DEMİR

Kuruluş Tarihi

15/01/1968

Halka Arz Tarihi

27.06.2000

Sektör

HAM PETROL ,ENERJİ ,PETROL ,DOĞALGAZ VE FOSİL YAKITLAR ARAMA VE İŞLETME

Çalışan Sayısı

2796

Adres

UĞUR MUMCU MAHALLESİ FATİH SULTAN MEHMET BULVARI ( İSTANBUL YOLU) 10.KM NO:310 YENİMAHALLE/ANKARA

Merkez

TR

IPEKE Ortaklık Yapısı

Missing Image

İpek Doğal Enerji Kaynakları Araştırma ve Üretim A.Ş.

İpek Doğal Enerji Kaynakları Araştırma ve Üretim Anonim Şirketi (A.Ş.), Türkiye enerji sektörünün prestijli şirketleri arasında yer alıyor. Şirket sadece enerji üretimi konusunda değil, yenilenebilir enerji kaynaklarının Ar-Ge çalışmaları ve üretiminde de etkin bir rol üstleniyor. İpek Doğal Enerji Kaynakları Araştırma ve Üretim A.Ş., Türkiye enerji piyasasına katkı sağlarken uluslararası enerji sektöründe de lider bir konuma ulaşmayı hedefliyor. Şirket, enerji alanındaki yenilikçi yaklaşımları ve çevresel sorumluluk anlayışıyla ilerlemeyi sürdürüyor.

İpek Doğal Enerji Kaynakları Hakkında:

İpek Doğal Enerji Kaynakları Araştırma ve Üretim A.Ş., 1985 yılında İpek Matbaacılık Kollektif Şirketi ünvanıyla Adana’da kurulmuştur. Şirketin kurucusu eski futbolcu ve iş insanı Ali İpek’tir. Davetiye ve kartvizit imalatı yapan şirket, 2010 yılında temel faaliyetlerine ham petrol ve doğalgaz arama faaliyetlerini eklemiştir. 2011 yılında ise günümüzdeki İpek Doğal Enerji Kaynakları Araştırma ve Üretim A.Ş ünvanını almıştır.

Şirketin faaliyet alanları fosil enerji kaynaklarından yenilenebilir enerji kaynaklarına uzanmaktadır. İpek Doğal Enerji, Türkiye genelindeki ruhsat alanlarını fosil enerji kaynakları ve yenilenebilir enerji üretimi açısından değerlendirerek bölgelerin potansiyellerini incelemektedir. Bu çalışmalar sırasında sismik yansıma ve refleksiyon, kuyu jeofiziği, sismik yorumlama yöntemleri, jeolojik ve yapısal haritalar gibi verilerden yararlandığı bilinmektedir.

İpek Doğal Enerji, 2013 yılında 34 API ve yüksek kaliteli ham petrol üretimi için bir tesis kurarak ekonomik bir petrol keşfine imza atmıştır. En son teknolojiyle donatılan üretim tesisi iki kuyuyla beslenmektedir.

İpek Doğal Enerji Kaynakları Araştırma ve Üretim A.Ş. 27 Haziran 2000 tarihinde halka arz olmuştur. İlk halka arz fiyatı 0,58 TL olarak belirlenmiştir. İpek Doğal Enerji Kaynakları, IPEKE hisse koduyla Borsa İstanbul (BİST)’da işlem görmektedir. Şirketin dahil olduğu BİST endeksleri arasında BİST Madencilik, BİST Ankara, BİST 100, BİST 30, BİST Yıldız, BİST Tüm ve BİST Sınai yer almaktadır.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl IPEKE hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına IPEKE yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca IPEK DOGAL ENERJI KAYNAKLARI ARASTIRMA VE URETIM A.S. hissesi alabilirsin.
IPEKE yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.