IMASM Hisse - İmaş Makina Sanayi A.Ş.

₺15,69

Güncel Fiyat

₺513.393.315,81

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺-0.72 (-4.39%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

IMASM Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺15,69

Satış

₺15,70

Günlük Değişim %

-4,39%
Günlük Hacim (TL) ₺513.393.315,81
Taban ₺14,13

Haftalık En Yüksek

₺19,20

Aylık En Yüksek

₺23,24
F/K 255,66

Piyasa Değeri

₺3.628.312.500,00

Yabancı Oranı (%)

7,36%
Volatilite 6,15%

Açılış Fiyatı

₺16,44

Alış

₺15,69

Günlük Değişim (TL)

₺-0,72
Tavan ₺17,25

Haftalık En Düşük

₺15,69

Aylık En Düşük

₺15,69
PD/DD 3,57

Sermaye

₺231.250.000,00
Net Kâr ₺14.191.957,00

IMASM - Şirket Hakkında

IMASM şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. IMASM ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

CEO

MUSTAFA ÖZDEMİR

Kuruluş Tarihi

31/07/1989

Halka Arz Tarihi

29.04.2022

Çalışan Sayısı

309

Adres

Büyükkayacık Mahallesi 407 Nolu Sokak No:8 Selçuklu / KONYA

Merkez

TR

IMASM Ortaklık Yapısı

Missing Image

İmaş Makina Sanayi A.Ş.

İmaş Makina Sanayi Anonim Şirketi (A.Ş.) İttifak Holding’in makine sektöründe faaliyet gösteren şirketi olarak hizmet veriyor. 1989 yılında kurulan İmaş Makina Sanayi A.Ş., kurulduğu günden bugüne anahtar teslim sistemlerin üretimini gerçekleştiriyor. Deneyimli ve profesyonel bir kadroyla hizmet veren İmaş Makina Sanayi A.Ş., dünyanın pek çok ülkesinde anahtar teslim un, irmik ve mısır unu fabrikalarının kurulumunu gerçekleştiriyor. İmaş Makina Sanayi A.Ş., üretimlerini Konya 2. Organize Sanayi Genişleme Bölgesinde yer alan fabrikalarında yapıyor.

İmaş Hakkında:

İmaş Makina Sanayi A.Ş. imalat, metal eşya, makine, elektrikli cihazlar ve ulaşım araçları sektöründe hizmet vermektedir. Şirket hem yurt içi hem de yurt dışı pazarlarda faaliyet göstermektedir. 100’den fazla ülkede faaliyet gösterdiği bilinen İmaş Makina Sanayi A.Ş., şeritli ve daire testere tezgahları sektöründe, çelik konstrüksiyon sektöründe ve yapısal çelik imalatı ve montajı alanında iş yapmaktadır.

Türkiye merkezli bir şirket olan İmaş Makina Sanayi A.Ş.’nin ana merkezi Konya’da yer almaktadır. Şirket tahıl değirmenciliği sektöründe Milleral, yem değirmenciliği sektöründe Viteral, şeritli ve daire testere tezgahları sektöründe Cuteral ve çelik konstrüksiyon sektöründe Streal markasıyla faaliyet göstermektedir. 

İmaş Makina Sanayi A.Ş., 20-21-22 Nisan 2022 tarihlerinde 15 TL sabit fiyatla halka arz olmuştur. Şirket, eşit dağıtım yöntemiyle halka arz edilmiştir. İmaş’ın halka arzında A1 Capital Yatırım Menkul Değerler A.Ş. aracı kurumu tercih edilmiştir. Şirketin Borsa İstanbul (BIST)’da ilk işlem tarihi 29 Nisan 2022’dir.

İmaş hisseleri, IMASM hisse koduyla Yıldız Pazar’da işlem görmektedir. Şirketin dahil olduğu endeksler arasında BIST 100-30, BIST SINAİ, BIST TÜM, BIST YILDIZ, BIST HALKA ARZ, BIST KONYA ve BIST METAL EŞYA MAKİNA yer almaktadır.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl IMASM hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına IMASM yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca IMAS MAKINA SANAYI A.S. hissesi alabilirsin.
IMASM yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.