HATEK Hisse - Hateks Hatay Tekstil İşletmeleri A.Ş.

₺13,28

Güncel Fiyat

₺21.615.774,30

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺0.11 (0.84%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

HATEK Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺13,28

Satış

₺13,29

Günlük Değişim %

0,84%
Günlük Hacim (TL) ₺21.615.774,30
Taban ₺11,96

Haftalık En Yüksek

₺13,56

Aylık En Yüksek

₺13,84
F/K 0,00

Piyasa Değeri

₺836.640.000,00

Yabancı Oranı (%)

2,08%
Volatilite 2,51%

Açılış Fiyatı

₺13,19

Alış

₺13,28

Günlük Değişim (TL)

₺0,11
Tavan ₺14,60

Haftalık En Düşük

₺12,65

Aylık En Düşük

₺12,30
PD/DD 0,68

Sermaye

₺63.000.000,00
Net Kâr ₺-366.093.410,00

HATEK - Şirket Hakkında

HATEK şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. HATEK ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

CEO

JAN MUKANNASGİL

Kuruluş Tarihi

02/11/1973

Halka Arz Tarihi

. .

Sektör

TEKSTİL

Çalışan Sayısı

674

Adres

YENİŞEHİR MAH.MAREŞAL FEVZİ ÇAKMAK CAD.ÇINAR APT. A BLOK DAİRE:13 İSKENDERUN - HATAY

Merkez

TR

HATEK Ortaklık Yapısı

Missing Image

Hateks Hatay Tekstil İşletmeleri A.Ş.

Ev tekstili ihracatçılığı alanında hizmet veren Hateks Hatay Tekstil İşletmeleri Anonim Şirketi (A.Ş.), tam entegre ve büyük bir üretim şirketi olarak hizmet veriyor. 1973 yılında Hayat’ın Antakya ilçesinde kurulan Hateks Hatay Tekstil İşletmeleri A.Ş. havlu, bornoz, paspas, pamuk ve pamuk karışımlı iplikler ve merserize iplik üretimi gerçekleştiriyor. Gerçekleştirdiği üretimlerde son teknolojiyi ve birinci sınıf kaliteyi her zaman ilk sıraya yerleştiren Hateks Hatay Tekstil İşletmeleri A.Ş., sektörün öncülerinden biri olmayı başarıyor. Şirket, üretimlerinin tamamını konfeksiyon fabrikasında yürütüyor.

Hateks Hakkında:

40 yıla dayanan tecrübesiyle hem yurt içi hem de yurt dışı tekstil endüstrisinde faaliyet gösteren Hateks Hatay Tekstil İşletmeleri A.Ş., üstün nitelikli ve eğitimli personelleriyle hizmet vermektedir. İhracat pazarında yüksek kaliteli bir üretici olmayı başaran Hateks Hatay Tekstil İşletmeleri A.Ş., faaliyet alanını her geçen gün genişletmektedir.

Hatay’ın köklü ve tanınmış aileleri arasında olan Abdo, Puri ve Gazel ailelerinin bir araya gelerek hayata geçirdikleri Hateks Hatay Tekstil İşletmeleri A.Ş., alanında Türkiye’nin en büyük üreticilerinden biri olmayı başarmıştır. Hateks Hatay Tekstil İşletmeleri A.Ş., halka arz olmuş bir şirket olması sebebiyle de dikkatleri üzerine çekmektedir.

Hateks Hatay Tekstil İşletmeleri A.Ş., 7-10 Ocak 2011 tarihlerinde 4,25 TL sabit fiyatla halka arz olmuştur. Galata Menkul Değerler A.Ş. aracı kurumuyla halka arz olan Hateks Hatay Tekstil İşletmeleri A.Ş., 3.250.000 lot paya sahiptir. Fiili dolaşımdaki payının 26.305.414 lot ve pay oranının yüzde 57,62 olduğu bilinmektedir. Hateks hisseleri, HATEK hisse koduyla Ana Pazar’da işlem görmektedir.

Hateks Hatay Tekstil İşletmeleri A.Ş.’nin dahil olduğu endeksler arasında XBANA, XTEKS, XTMTU, XTUMY, XUSIN ve XUTUM yer almaktadır. Şirket Borsa İstanbul (BİST)’da ilk kez 17 Ocak 2011 tarihinde işlem görmüştür. Halka açıklık oranı yüzde 57,63 olarak bilinmektedir.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl HATEK hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına HATEK yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca HATEKS HATAY TEKSTIL ISLETMELERI A.S. hissesi alabilirsin.
HATEK yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.