GUBRF Hisse - Gübre Fabrikaları T.A.Ş.

₺158,50

Güncel Fiyat

₺1.453.553.778,20

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺-8.8 (-5.26%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

GUBRF Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺158,50

Satış

₺158,60

Günlük Değişim %

-5,26%
Günlük Hacim (TL) ₺1.453.553.778,20
Taban ₺142,70

Haftalık En Yüksek

₺175,00

Aylık En Yüksek

₺175,00
F/K 0,00

Piyasa Değeri

₺52.939.000.000,00

Yabancı Oranı (%)

8,72%
Volatilite 7,35%

Açılış Fiyatı

₺167,80

Alış

₺158,50

Günlük Değişim (TL)

₺-8,80
Tavan ₺174,30

Haftalık En Düşük

₺154,40

Aylık En Düşük

₺130,50
PD/DD 3,66

Sermaye

₺334.000.000,00
Net Kâr ₺-556.041.511,00

GUBRF - Şirket Hakkında

GUBRF şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. GUBRF ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

CEO

AYTAÇ ONKUN

Kuruluş Tarihi

25/12/1952

Halka Arz Tarihi

06.01.1986

Sektör

Kimyevi gübre üretimi

Çalışan Sayısı

1576

Adres

İstanbul Kadıköy Bora Sk. Nida Kule Göztepe İşm. No.1 K.12 (Bölüm: 42, 45) K.30-31

Merkez

TR

GUBRF Ortaklık Yapısı

Missing Image

Gübre Fabrikaları Ticaret A.Ş.

Gübre Fabrikaları Ticaret Anonim Şirketi (A.Ş.), uzun yıllara dayanan tecrübesiyle Türkiye’de bitki besleme ürünleri alanında liderliğini sürdürüyor. İnovatif, kalite odaklı ve sürdürülebilir bir üretim süreci benimseyen Gübre Fabrikaları Ticaret A.Ş., uluslararası arenada yer alan ilk 10 şirket arasına girmeyi hedefliyor. Şirket, müşteri memnuniyetine öncelik veren yaklaşımıyla Türkiye’deki güçlü varlığını sürdürmeye devam ediyor.

Gübre Fabrikaları Hakkında:

Gübre Fabrikaları Ticaret A.Ş, yaygın adıyla Gübretaş, 6 Kasım 1952 tarihinde Bakanlar Kurulu kararıyla kurulmuştur. Gübretaş, 1954 yılında Hatay’ın İskenderun ilçesinde yer alan tesislerinde üretime başlamıştır. Türkiye’nin ilk kimyevi gübre fabrikası olan Gübretaş, aynı zamanda Türkiye’nin ilk fosfatlı ve kompoze gübresini üretmesiyle tanınmaktadır.

Gübretaş, Türkiye’de 2 bin 700 satış noktasına ve güçlü bir dağıtım ağına sahiptir. Şirket, temel olarak tarım sektörüne kimyevi gübre tedarik ederek çiftçilerin verimliliğini artırmayı amaçlamaktadır. Gübretaş’ın ürünleri arasında katı gübreler, damla sulama ve yaprak gübreleri, yavaş salınımlı gübreler ve organik tarım gübreleri yer almaktadır. Tarımın sürdürülebilirliği ve ülkenin gıda güvencesi için elzem olan bu hizmetler, Gübretaş'ın temel misyonunu oluşturmaktadır.

Gübretaş’ın yıllar içinde sadece Türkiye'deki tarım sektöründe değil, uluslararası arenada da büyüdüğü ve etkisini artırdığı gözlenmektedir. Şirketin 2008 yılında gerçekleştirdiği Razi Petrokimya girişimi, Türkiye'nin yurt dışındaki en büyük sanayi yatırımı olarak kayda geçmiştir. Şirket, bilinçli tarımı teşvik etmeye yönelik önemli projelere de imza atmakta ve aynı zamanda Ar-Ge çalışmalarıyla tarım sektörüne değer katmayı sürdürmektedir.

Gübre Fabrikaları Ticaret A.Ş., 6 Ocak 1986 tarihinde halka arz olmasıyla Borsa İstanbul (BİST)’da işlem gören ilk 15 şirketten biri olmuştur. Gübretaş hisse kodu GUBRF olarak belirlenmiştir. Gübretaş BİST 50, BİST Kimya-Petrol-Plastik, BİST Katılım 30, BİST Katılım 50, BİST Tüm, BİST Katılım Tüm, Bist Katılım 100, BİST Sınai, BİST 100, BİST İstanbul ve BİST Yıldız endekslerinde yer almaktadır.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl GUBRF hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına GUBRF yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca GUBRE FABRIKALARI T.A.S. hissesi alabilirsin.
GUBRF yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.