GLYHO Hisse - Global Yatırım Holding A.Ş.

₺15,69

Güncel Fiyat

₺93.773.974,08

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺-0.39 (-2.43%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

GLYHO Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺15,69

Satış

₺15,71

Günlük Değişim %

-2,43%
Günlük Hacim (TL) ₺93.773.974,08
Taban ₺14,13

Haftalık En Yüksek

₺16,25

Aylık En Yüksek

₺16,40
F/K 4,29

Piyasa Değeri

₺10.198.500.000,00

Yabancı Oranı (%)

21,30%
Volatilite 3,98%

Açılış Fiyatı

₺16,25

Alış

₺15,69

Günlük Değişim (TL)

₺-0,39
Tavan ₺17,25

Haftalık En Düşük

₺14,63

Aylık En Düşük

₺13,86
PD/DD 1,25

Sermaye

₺650.000.000,00
Net Kâr ₺2.378.164.642,00

GLYHO - Şirket Hakkında

GLYHO şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. GLYHO ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

CEO

MEHMET KUTMAN

Kuruluş Tarihi

01/06/1990

Halka Arz Tarihi

02.05.1995

Sektör

Holding'in esas amacı kurulmuş veya kurulacak şirketlerin sermaye ve yönetimine katılmak

Çalışan Sayısı

1609

Adres

ESENTEPE MAHALLESİ BÜYÜKDERE CADDESİ 193 APT BLOK NO: 193 İÇ KAPI NO: 2 34394 ŞİŞLİ/İSTANBUL

Merkez

TR

GLYHO Ortaklık Yapısı

Missing Image

Global Yatırım Holding A.Ş.

Global Yatırım Holding Anonim Şirketi (A.Ş.), bulunduğu sektörlerin önde gelen firmalarından biri olmayı hedefliyor. Şirket, yeni iş stratejileriyle farklı iş kollarına yoğunlaşarak büyümesine hız kazandırıyor. Dört farklı sektörde hizmet veren Global Yatırım Holding A.Ş., büyüme potansiyeli olan yeni projelere imza atıp değişen ve gelişen dünyanın önde gelen isimleri arasında yer almayı hedefliyor.

Global Yatırım Holding Hakkında

Global Yatırım Holding 1990 yılında İstanbul’da kurulmuştur. Şirket, başta liman işletmeciliği olmak üzere madencilik, gayrimenkul, enerji ve finans gibi farklı sektörlerde faaliyet göstermektedir.

2004 yılında Global Menkul Değerler A.Ş.’nin kurulmasıyla birlikte holdingin temelleri atılmış ve yeniden yapılanarak Global Yatırım Holding A.Ş. ünvanını alıp faaliyetlerine devam etmiştir. Şirket, 2014 yılı itibarıyla enerji, gayrimenkul ve altyapı gibi alanlarda da faaliyet göstermeye başlamıştır.

Global Yatırım Holding Karayipler, Asya-Pasifik, Atlantik ve Akdeniz bölgelerinde oluşturduğu liman ağıyla dünyada bulunan en büyük kruvaziyer liman işletmesidir. Aynı zamanda Karadağ ve Türkiye’de ticaret limanı operasyonlarına da sahiptir.

Global Yatırım Holding ortakları Centricus Holdings Malta Limited, Mehmet Kutman ve Turkcom Turizm Enerji İnşaat Gıda Yatırımları A.Ş.’dir. Ortaklarının yanı sıra şirketin çok sayıda iştirakleri bulunur.

Global Yatırım Holding 2 Mayıs 1995 tarihinde dönemin parasıyla 9,750 TL fiyatla halka arz olmuştur. Global Yatırım Holding hisseleri GLYHO hisse koduyla Borsa İstanbul (BİST)’da Yıldız Pazar’da işlem görmektedir. Fiili dolaşımdaki pay oranı yüzde 66,06’dır.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl GLYHO hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına GLYHO yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca GLOBAL YATIRIM HOLDING A.S. hissesi alabilirsin.
GLYHO yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.