GENTS Hisse - Gentaş Genel Metal Sanayi Ve Ticaret A.Ş.

₺9,46

Güncel Fiyat

₺3.561.895,58

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺-0.31 (-3.17%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

GENTS Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺9,46

Satış

₺9,47

Günlük Değişim %

-3,17%
Günlük Hacim (TL) ₺3.561.895,58
Taban ₺8,80

Haftalık En Yüksek

₺9,92

Aylık En Yüksek

₺10,94
F/K 7,65

Piyasa Değeri

₺2.838.000.000,00

Yabancı Oranı (%)

6,23%
Volatilite 2,97%

Açılış Fiyatı

₺9,75

Alış

₺9,45

Günlük Değişim (TL)

₺-0,31
Tavan ₺10,74

Haftalık En Düşük

₺9,46

Aylık En Düşük

₺8,95
PD/DD 3,01

Sermaye

₺300.000.000,00
Net Kâr ₺370.819.797,00

GENTS - Şirket Hakkında

GENTS şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. GENTS ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

CEO

ORHAN KAHRAMAN

Kuruluş Tarihi

17/11/1972

Halka Arz Tarihi

02.02.1990

Sektör

Werzalit adı altında profili, masa tablası, sandalye üretimi

Çalışan Sayısı

821

Adres

Beşler Mahallesi Serpek Mevkii 14841 Mengen / BOLU

Merkez

TR

GENTS Ortaklık Yapısı

Missing Image

Gentaş Genel Metal Sanayi Ve Ticaret A.Ş.

1972 senesinde Bolu’nun Mengen ilçesinde kurulan Gentaş Genel Metal Sanayi̇ Ve Ti̇caret Anonim Şirketi (A.Ş.) her geçen gün daha da büyüyen bir şirket olarak faaliyetlerine devam ediyor. Orman ürünleri sektöründe çalışmalarına devam eden şirket yıllar boyu edindiği ve kanıtladığı bilgi ve deneyimini kaliteye dönüştürüyor. Günümüzde orman ürünleri denildiği zaman Gentaş Genel Metal Sanayi̇ Ve Ti̇caret A.Ş. vazgeçilmez bir marka olarak anılıyor. Özellikle sektörde popüler olan CPL, HPL ve kompakt laminat dallarında öncülüğünü sürdüren Gentaş Genel Metal Sanayi̇ Ve Ti̇caret A.Ş. werzalit üretiminde ise Türkiye’de ilk ve tek, dünyada ise sayılı üretici olma konumunu korumaya devam ediyor.

Gentaş Hakkında:

Gentaş Genel Metal Sanayi̇ Ve Ti̇caret A.Ş. 1972 senesinde Bolu’nun Mengen ilçesinde kurulmuş bir şirketler grubu olarak bilinmektedir. Gentaş şirketler grubu 1991 senesinden bu yana Borsa İstanbul (BİST)’da işlem gören anonim şirket statüsüne sahip olmuştur. Gentaş Genel Metal Sanayi̇ Ve Ti̇caret A.Ş. müşteri memnuniyeti odaklı, durmaksızın büyümeyi ve gelişmeyi, uluslararası platformlarda rekabetçi olabilmeyi ve bunlarla birlikte çevresine duyarlı olmayı misyon edinmiştir.

Gentaş Genel Metal Sanayi̇ Ve Ti̇caret A.Ş. teknolojik gelişmeleri her zaman takip ederek bu yönde kendi çalışma politikalarını sürekli olarak güncellemektedir. Gentaş Genel Metal Sanayi̇ Ve Ti̇caret A.Ş. 1997 senesinde ilk HPL presinin devreye girmesi ile birlikte plaka Laminat üretimine başlamıştır. Bu gelişmeden bir sene sonra 1998 senesinde ilk CPL presinin devreye girmesi ile birlikte Türkiye’de hem plaka hem de rulo laminat üretimini tek çatı altında gerçekleştiren ilk fabrika olmayı başarmıştır. 2014 yılında ise Avrupa’nın ve İtalya’nın ilk laminat üreticilerinden biri olan Liri Industriale Fabrikasını ve markasını bünyesine katmıştır.

Gentaş Genel Metal Sanayi̇ Ve Ti̇caret A.Ş. 2 Şubat 1990 tarihinde dönemin parasıyla 3 bin 500 TL sabit fiyat ile halka arz edilmiştir. Gentaş Genel Metal Sanayi Ve Ticaret A.Ş. hisseleri GENTS hisse kodu kısaltmasıyla Borsa İstanbul’da işlem görmektedir.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl GENTS hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına GENTS yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca GENTAS DEKORATIF YUZEYLER SANAYI VE TICARET A.S. hissesi alabilirsin.
GENTS yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.