FMIZP Hisse - Federal-Mogul İzmit Piston ve Pim Üretim Tesisleri A.Ş.

₺340,00

Güncel Fiyat

₺45.649.608,75

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺-21 (-5.82%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

FMIZP Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺340,00

Satış

₺341,00

Günlük Değişim %

-5,82%
Günlük Hacim (TL) ₺45.649.608,75
Taban ₺325,00

Haftalık En Yüksek

₺368,00

Aylık En Yüksek

₺385,75
F/K 123,51

Piyasa Değeri

₺4.854.108.600,00

Yabancı Oranı (%)

1,40%
Volatilite 7,89%

Açılış Fiyatı

₺361,00

Alış

₺339,75

Günlük Değişim (TL)

₺-21,00
Tavan ₺397,00

Haftalık En Düşük

₺335,50

Aylık En Düşük

₺288,75
PD/DD 20,15

Sermaye

₺14.276.790,00
Net Kâr ₺39.299.832,00

FMIZP - Şirket Hakkında

FMIZP şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. FMIZP ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

CEO

ERGİN ERKEK

Kuruluş Tarihi

24/02/1967

Halka Arz Tarihi

20.08.1990

Sektör

Piston pim imalatı

Çalışan Sayısı

48

Adres

MUAMMER DERELİ SOK. CUMHURİYET MAH. NO:2 KURUÇEŞME İZMİT KOCAELİ

Merkez

TR

FMIZP Ortaklık Yapısı

Missing Image

Federal-Mogul İzmit Piston ve Pim Üretim Tesisleri A.Ş.

Federal-Mogul İzmit Piston ve Pim Üretim Tesisleri Anonim Şirketi (A.Ş.)’nin kökleri 1967 yılında kadar uzanıyor. Şirketin 13 Şubat 1967 tarihinde Bivat Bidon, Varil ve Teneke Sanayi A.Ş. olarak hizmet vermeye başladığı biliniyor. Şirketin 25 Mart 1999 tarihinde bugünkü ünvanını aldığı belirtiliyor. Federal-Mogul İzmit Piston ve Pim Üretim Tesisleri A.Ş., 2018 yılı itibarıyla üretimlerine çok uluslu şirketler topluluğu olan Tenneco Inc’in Federal Mogul LLC’yi satın almasıyla devam ediyor.

Federal-Mogul Hakkında:

2023 yılı itibarıyla şirketin yönetim kurulu üyeleri arasında Frederic Robert Colley, Ergin Erkek, Mehtap Mertol Digili, Arda Batu ve Mehmet Ali Güneysu bulunmaktadır. Federal-Mogul İzmit Piston ve Pim Üretim Tesisleri A.Ş., Federal Mogul Powertrain Otomotiv A.Ş. ile iştirakli bir şirket olarak bilinmektedir.

Federal-Mogul İzmit Piston ve Pim Üretim Tesisleri A.Ş.’nin ana merkezi Kocaeli İzmit’te yer almaktadır. Şirket, otomotiv yedek parçalarının imalatı ve toptan satışıyla iştigal etmektedir. Federal-Mogul İzmit Piston ve Pim Üretim Tesisleri A.Ş. bugün yurt dışı pazarlarında da faaliyet göstermektedir. Federal-Mogul İzmit Piston ve Pim Üretim Tesisleri A.Ş.’nin ortakları arasında Federal Mogul Powertrain Otomotiv A.Ş. ve diğer ortaklar yer almaktadır.

Federal-Mogul İzmit Piston ve Pim Üretim Tesisleri A.Ş. 1990 yılında halka arz olmuştur. Şirketin Borsa İstanbul (BIST)’da ilk işlem tarihi 20 Ağustos 1990’dır. Metal eşya makine elektrikli cihazlar ve ulaşım araçlarının imalatı konusunda faaliyet gösteren Federal-Mogul İzmit Piston ve Pim Üretim Tesisleri A.Ş.’in hisseleri FMIZP hisse koduyla Ana Pazar’da işlem görmektedir. Federal-Mogul hisseleri BIST TÜM, BIST ANA, BIST KOCAELİ, BIST KOBİ SANAYİ, BIST TEMETTÜ, BIST KATILIM TUM, BIST endekslerinde yer almaktadır.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl FMIZP hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına FMIZP yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca FEDERAL-MOGUL IZMIT PISTON VE PIM URETIM TESISLERI A.S. hissesi alabilirsin.
FMIZP yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.