FADE Hisse - Fade Gıda Yatırım Sanayi Ticaret A.Ş.

₺18,52

Güncel Fiyat

₺45.685.070,16

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺0.32 (1.76%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

FADE Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺18,52

Satış

₺18,52

Günlük Değişim %

1,76%
Günlük Hacim (TL) ₺45.685.070,16
Taban ₺16,38

Haftalık En Yüksek

₺18,90

Aylık En Yüksek

₺20,20
F/K 12,09

Piyasa Değeri

₺1.553.735.400,00

Yabancı Oranı (%)

0,23%
Volatilite 6,87%

Açılış Fiyatı

₺18,05

Alış

₺18,50

Günlük Değişim (TL)

₺0,32
Tavan ₺20,02

Haftalık En Düşük

₺17,16

Aylık En Düşük

₺16,30
PD/DD 1,60

Sermaye

₺83.895.000,00
Net Kâr ₺128.541.533,00

FADE - Şirket Hakkında

FADE şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. FADE ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

CEO

HACI ALİ DEMİR

Kuruluş Tarihi

08/08/1995

Halka Arz Tarihi

30.07.2020

Sektör

Her türlü sebze ve meyve kurutma işlemleri, kurutulmuş veya konserve sebze ve meyvelerin alımı satımı, işlenmesi, pazarlanması, komisyonculuğu

Çalışan Sayısı

120

Adres

Cumhuriyet Mah. 136/2 Sokak, No:10/A, Koyundere / Menemen / İzmir

Merkez

TR

FADE Ortaklık Yapısı

Missing Image

Fade Gıda Yatırım Sanayi Ticaret A.Ş.

İnsan ve çevre sağlığına zarar vermeden, kimyasal gübre ve pestisit gibi yapay ürünler kullanmadan sürdürülebilir ve güvenli tarım üretimi yapan Fade Gıda Yatırım Sanayi Ticaret Anonim Şirketi (A.Ş.), sektördeki 25 yılı aşkın tecrübesiyle çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor. Türk tarım sektörünün öncü kuruluşları arasındaki yerini korumak için çalışmalarına hızla devam eden Fade Gıda Yatırım Sanayi Ticaret A.Ş., fide üretim tesisleriyle de üreticileri kaliteli fidelerle buluşturmayı amaçlıyor.

Fade Gıda Hakkında

Fade Gıda Yatırım Sanayi Ticaret A.Ş., 1995 yılında yedi ton kurutulmuş domates üretimiyle çalışmalarına başlamıştır. Şirket, Türkiye ve dünyada tarım sektöründeki yenilikleri takip ederek sektörde hızlı bir ivme kazanmıştır. Kısa süre içinde 1.750 ton kuru domates üretimine ulaşan Fade Gıda Yatırım Sanayi Ticaret A.Ş. İsrail, Arjantin, Brezilya, Meksika ve Kanada başta olmak üzere 22 ülkeye ihracat gerçekleştirmektedir.

Fide üretiminde Türkiye'nin önde gelen firmaları arasına adını yazdıran Fade Gıda Yatırım Sanayi Ticaret A.Ş., 2008 yılından beri bu alanda çalışmalarını sürdürmektedir. Şirketin İzmir'in Menemen ilçesinde 23 dekar kapalı alanda yıllık 100 milyon adet fide üretim kapasitesine sahip bir tesisi bulunmaktadır.

2019 yılında tarımın yanı sıra hayvancılık sektörüne de giriş yapan Fade Gıda Yatırım Sanayi Ticaret A.Ş., organik tarlaların daha verimli kullanılabilmesi amacıyla küçükbaş hayvancılık tesisi için yatırımlarına başlamıştır. Şirket, aynı sene bin adet küçükbaş hayvan kapasitesine sahip tesisini kurmuştur. Türkiye'deki kırmızı et tüketimi verilerine göre hareket eden Fade Gıda Yatırım Sanayi Ticaret A.Ş., Türkiye’nin kırmızı et alanındaki açığını kapatmak için çalışmalarını sürdürmektedir.

Fade Gıda Yatırım Sanayi Ticaret A.Ş., 30 Temmuz 2020 tarihinde 2,40 TL fiyatla halka arz olmuştur. Günümüzde hisselerinin yüzde 49,74'lük kısmı halka açık olan şirket, FADE hisse kodu kısaltmasıyla Borsa İstanbul (BİST)’da işlem görmektedir.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl FADE hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına FADE yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca FADE GIDA YATIRIM SANAYI TICARET A.S. hissesi alabilirsin.
FADE yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.