ESEN Hisse - Esenboğa Elektrik Üretim A.Ş.

₺22,04

Güncel Fiyat

₺78.702.590,00

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺0.52 (2.42%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

ESEN Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺22,04

Satış

₺22,04

Günlük Değişim %

2,42%
Günlük Hacim (TL) ₺78.702.590,00
Taban ₺19,84

Haftalık En Yüksek

₺22,78

Aylık En Yüksek

₺23,18
F/K 17,00

Piyasa Değeri

₺5.730.400.000,00

Yabancı Oranı (%)

24,52%
Volatilite 4,00%

Açılış Fiyatı

₺21,70

Alış

₺22,02

Günlük Değişim (TL)

₺0,52
Tavan ₺24,24

Haftalık En Düşük

₺20,76

Aylık En Düşük

₺20,64
PD/DD 0,68

Sermaye

₺260.000.000,00
Net Kâr ₺337.118.770,00

ESEN - Şirket Hakkında

ESEN şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. ESEN ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

Kuruluş Tarihi

20/08/2015

Halka Arz Tarihi

02.10.2020

Sektör

Elektrik Enerjisi Üretimi

Çalışan Sayısı

96

Adres

Kızılırmak Mah. 1450 Sk. ATM Plaza B Blok No:1/67 Çankaya / Ankara

Merkez

TR

ESEN Ortaklık Yapısı

Missing Image

Esenboğa Elektrik Üretim A.Ş.

Türkiye’nin en önemli elektrik üretim şirketleri arasında yer alan Esenboğa Elektrik Üretim Anonim Şirketi (A.Ş.), güçlü yatırımları ve sürdürülebilir projeleriyle yatırımcıların dikkatini çekiyor. Yenilenebilir enerji alanında yaptığı faaliyetlerle adını uluslararası arenada duyuran Esenboğa Elektrik Üretim A.Ş., gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmak amacıyla faaliyetlerini sürdürüyor. Güçlü yatırımcı ilişkilerine sahip olan şirket, finansal çıktılarıyla pek çok yatırımcının ilgi odağında yer alıyor.

Esenboğa Elektrik Hakkında:

Esenboğa Elektrik Üretim A.Ş., enerji sektöründe faaliyet göstermektedir. Özellikle yenilenebilir enerji projeleriyle öne çıkan şirket, kendisi ve müşterileri adına anahtar teslim yenilenebilir elektrik enerjisi üretim tesisi kurulumu yapmaktadır. Üretim tesisinin kurulması, kiralanması, işletmeye alınması ve elektrik enerjisi üretiminin yapılması şirketin ana faaliyet kollarını oluşturmaktadır. Esenboğa Elektrik Üretim A.Ş., aynı zamanda üretim enerjisinin ve kapasitesinin satışını da yürütmektedir.

Esenboğa Elektrik Üretim A.Ş., 2015 yılında Kahramanmaraş’ta kurulmuştur. Günümüzde şirketin yönetim kurulunu Yusuf Şenel, Ebru Şenel, Bora Bilgin, Hilal Aslan, Prof. Dr. Uğur Yiğit ve Ziya Akbaş oluşturmaktadır. Yenilenebilir elektrik enerjisi üretiminde öne çıkan şirketin günümüz itibarıyla 80’den fazla çalışanı bulunmaktadır. 2019 yılında Afyon, Eskişehir, Nevşehir ve Yozgat bölgesinden toplam 23.350,46 kilowatt peak (kWP) güneş elektrik santrali alımı yapan şirket, mevcut kapasitesini 33.785,02 kWp gücüne çıkarmıştır.

Şirket, 1-2 Ekim 2020 tarihlerinde 8,50 TL sabit fiyatla halka arz olmuştur. 204 milyon TL halka arz büyüklüğüne sahip olan şirketin halka arz oranı yüzde 37,50 olarak belirtilmektedir. Borsa İstanbul (BİST)’da ESEN hisse koduyla işlem gören şirket BİST 100, BİST 100-30, BİST Elektrik, BİST Hizmetler, BİST Yıldız, BİST Halka Arz ve BİST Ankara endekslerinde yer almaktadır. Şirketin halka arz öncesi ödenmiş sermayesi 40 milyon TL, halka arz sonrası ödenmiş sermayesi ise 64 milyon TL olarak paylaşılmaktadır.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl ESEN hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına ESEN yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca ESENBOGA ELEKTRIK URETIM A.S. hissesi alabilirsin.
ESEN yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.