EMKEL Hisse - Emek Elektrik Endüstrisi A.Ş.

₺13,38

Güncel Fiyat

₺27.334.448,23

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺0.09 (0.68%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

EMKEL Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺13,38

Satış

₺13,38

Günlük Değişim %

0,68%
Günlük Hacim (TL) ₺27.334.448,23
Taban ₺12,05

Haftalık En Yüksek

₺13,80

Aylık En Yüksek

₺13,80
F/K 0,00

Piyasa Değeri

₺2.007.000.000,00

Yabancı Oranı (%)

1,19%
Volatilite 3,61%

Açılış Fiyatı

₺13,32

Alış

₺13,28

Günlük Değişim (TL)

₺0,09
Tavan ₺14,71

Haftalık En Düşük

₺11,95

Aylık En Düşük

₺11,71
PD/DD 3,09

Sermaye

₺150.000.000,00
Net Kâr ₺-67.365.770,00

EMKEL - Şirket Hakkında

EMKEL şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. EMKEL ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

Kuruluş Tarihi

31/01/1969

Halka Arz Tarihi

07.05.1998

Sektör

Transformatör ve kondansatör

Adres

SARACALAR MAHALLESİ ÖZAL BULVARI NO:224 06750 AKYURT/ANKARA

Merkez

TR

EMKEL Ortaklık Yapısı

Missing Image

Emek Elektrik Endüstrisi A.Ş.

Emek Elektrik Endüstrisi Anonim Şirketi (A.Ş.) Ankara’da bulunan 27 bin metrekaresi açık, 11 bin metrekaresi kapalı toplamda 38 bin metrekarelik alanda 250 çalışanı ile faaliyet gösteriyor. 2019 yılında 118 ülkeye ihracat gerçekleştiren Emek Elektrik Endüstrisi A.Ş. orta ve yüksek teknolojili ürünler üretiyor. Her geçen gün ihracat yaptığı ülke sayısı ve müşteri portföyü artan Emek Elektrik Endüstrisi A.Ş. Ankara’nın sanayi gelişimine büyük ölçüde katkı sağlıyor.

Emek Elektrik Endüstrisi Hakkında:

Emek Elektrik Endüstrisi A.Ş. 1969 yılında elektromekanik sektöründe hizmet vermek amacıyla Ankara’da kurulmuştur. Emek Elektrik Endüstrisi A.Ş. kurucuları arasında Adnan Golar, Hüseyin Arabul, Özcan Kanburoğlu, Tülin ve Ertuğrul Hergül, Necmiye ve Sezai Sayın, Ayten Dündar, Dr. Tomris Golar, Hakkı Gültopçu, Saffet Aykan, Mustafa Karakaya ve Fethi Gürçağları yer almaktadır.

Emek Elektrik Endüstrisi A.Ş. 36 kilovolt (kV)’a kadar yağlı akım ve gerilim transformatörleri üretimi konusunda faaliyet göstermektedir. Şirket 1971 yılında ise Belçika ile yüksek ve orta gerilim ölçü transformatörü adına lisans anlaşması yapmış ve ardından bugün bulunduğu tesislerine taşınmıştır.

Faaliyetlerine Ankara’da başlayan Emek Elektrik Endüstrisi A.Ş.’nin sermayesi toplamda 75 milyon TL olarak açıklanmıştır. Şirketin toplam sermayesinde üç farklı pay sahibi bulunmaktadır. En büyük pay sahibi yüzde 71,05’lik oranla halk olarak açıklanmıştır. Bir diğer pay sahibi yüzde 18.74’lük oran ile Kontrolmatik Teknoloji Enerji ve Mühendislik A.Ş. olarak duyurulmuştur. Son pay sahibinin ise yüzde 10,21’lik bir oranla Özar Elektrik A.Ş. olduğu bilinmektedir.

Emek Elektrik Endüstrisi A.Ş. 7 Mayıs 1998 tarihinde dönemin parasıyla 8 bin 500 TL’den halka arz edilmiştir. Garanti Yatırım Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla halka arz edilen şirket hisselerinin ilk işlem tarihi 14 Mayıs 1998 olarak açıklanmıştır. Emek Elektrik Endüstrisi A.Ş. hisseleri EMKEL hisse kodu kısaltmasıyla Borsa İstanbul (BİST) endekslerinde işlem görmektedir.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl EMKEL hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına EMKEL yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca EMEK ELEKTRIK ENDUSTRISI A.S. hissesi alabilirsin.
EMKEL yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.