ELITE Hisse - Elite Naturel Organik Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş.

₺46,30

Güncel Fiyat

₺32.286.523,38

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺-2.52 (-5.16%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

ELITE Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺46,30

Satış

₺46,30

Günlük Değişim %

-5,16%
Günlük Hacim (TL) ₺32.286.523,38
Taban ₺43,94

Haftalık En Yüksek

₺50,00

Aylık En Yüksek

₺53,50
F/K 24,55

Piyasa Değeri

₺6.000.480.000,00

Yabancı Oranı (%)

13,54%
Volatilite 5,61%

Açılış Fiyatı

₺48,68

Alış

₺46,22

Günlük Değişim (TL)

₺-2,52
Tavan ₺53,70

Haftalık En Düşük

₺46,16

Aylık En Düşük

₺44,14
PD/DD 9,76

Sermaye

₺129.600.000,00
Net Kâr ₺244.463.776,00

ELITE - Şirket Hakkında

ELITE şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. ELITE ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

Kuruluş Tarihi

22/10/1998

Halka Arz Tarihi

09.11.2021

Sektör

ÇEŞITLI ORGANIK MEYVE VE SEBZE SULARI, MEYVE VE SEBZE ÇEKIRDEĞININ YAĞLARI VE EKSTRAKTI, MEYVE KABUĞU, MEYVE VE SEBZE SAPLARI, PÜRELER, MEYVE POSASI, KARIŞIK SEBZE VE MEYVE KURULARI, TAZE TIBBI, VE AROMATIK BITKILER, KURUTULMUŞ TIBBI AROMATIK BITKILER, ORGANIK HAZIR DEMLEME ÇAY, SAĞLIKLI ATIŞTIRMALIKLAR, FONKSIYONEL GIRDILI BESIN TAKVIYELERI, ÇOCUK GIDA ÜRÜNLERI, YEMEKLIK SOS ILE DIĞER YARI MAMUL VE MAMUL ÜRÜNLERIN ÜRETIMI VE SATIŞIDIR.

Çalışan Sayısı

160

Adres

Malıköy Başkent OSB Mah. 3 Cad. No: 3 Sincan / Ankara

Merkez

TR

ELITE Ortaklık Yapısı

Missing Image

Elite Naturel Organik Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Elite Naturel Organik Gıda Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (A.Ş.) 1975 yılında Ankara'da gıda ticareti alanında faaliyet göstermeye başladı. Ahmet Yaşar Eşmekaya ve oğlu tarafından kurulan, yönetim kurulu başkanlığının halen Ahmet Yaşar Eşmekaya tarafından yönetildiği Elite Naturel Organik Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş., 1979 yılıyla birlikte faaliyet alanlarına gazozu da ekledi. Şirket, ilerleyen sürelerde organik meyve suyu üretimine başladı ve 2000 yılında Türkiye’nin yanı sıra Amerika Birleşik Devletleri (ABD), Asya ve Avrupa pazarlarında organik denetim sertifikaları aldı. Şirket günümüzde ABD, Kanada, Brezilya, Kore ve Çin organik sertifikalarına sahip ilk ve tek Türkiye firması olma özelliğini taşıyor.

Elite Naturel Hakkında:

Organik, konsantre ve katkı maddesi içermeyen meyve suyu alanında üretim yapan Elite Naturel Organik Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş., vegan ürün üretimi gibi farklı ihtiyaçları başarılı şekilde karşılayacak geniş bir üretim ağına sahiptir.

Dünya çapında organik içecek üreten sayılı firmalar arasında yer alan Elite Naturel Organik Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. hem yurt içi hem de yurt dışı pazarlarda organik meyve suyu satışı gerçekleştirmektedir.

Şirket, 8-9 Kasım 2021 tarihlerinde 16,30 TL sabit fiyatla halka arz olmuştur. Şirketin halka arzı için Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş. aracı kurumu tercih edilmiştir. Şirketin Borsa İstanbul (BIST)’da işlem gördüğü ilk tarih 15 Kasım 2021 olarak bilinmektedir.

Elite Naturel hisseleri ELITE hisse koduyla Ana Pazar’da işlem görmektedir. Şirketin yer aldığı endeksler arasında BIST ANA, BIST ANKARA, BIST TÜM-100, BIST SINAİ, BIST HALKA ARZ, BIST KATILIM TUM, BIST GIDA İÇECEK ve BIST TÜM bulunmaktadır.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl ELITE hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına ELITE yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca ELITE NATUREL ORGANIK GIDA SANAYI VE TICARET A.S. hissesi alabilirsin.
ELITE yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.