EKSUN Hisse - Eksun Gıda Tarım Sanayi ve Ticaret A.Ş.

₺6,86

Güncel Fiyat

₺47.655.147,70

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺-0.18 (-2.56%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

EKSUN Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺6,86

Satış

₺6,87

Günlük Değişim %

-2,56%
Günlük Hacim (TL) ₺47.655.147,70
Taban ₺6,18

Haftalık En Yüksek

₺7,32

Aylık En Yüksek

₺7,32
F/K 0,00

Piyasa Değeri

₺4.116.000.000,00

Yabancı Oranı (%)

0,50%
Volatilite 4,55%

Açılış Fiyatı

₺7,11

Alış

₺6,86

Günlük Değişim (TL)

₺-0,18
Tavan ₺7,54

Haftalık En Düşük

₺6,78

Aylık En Düşük

₺6,42
PD/DD 2,05

Sermaye

₺600.000.000,00
Net Kâr ₺-358.980.465,00

EKSUN - Şirket Hakkında

EKSUN şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. EKSUN ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

Kuruluş Tarihi

20/03/1996

Halka Arz Tarihi

17.03.2023

Çalışan Sayısı

476

Adres

Ord. Prof. Fahrettin Kerim Gökay Cad. No:36 Altunizade / İstanbul

Merkez

TR

EKSUN Ortaklık Yapısı

Missing Image

Eksun Gıda Tarım Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Eksun Gıda Tarım Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (A.Ş.), yıllık 600 bin ton buğday kırma kapasitesi ve yaklaşık 52 bin ton buğday depolama kapasitesiyle ülkemizin lider un üreticilerinden biri olarak öne çıkıyor. Şirket, ikisi Tekirdağ ve biri Konya’da olmak üzere toplam üç fabrikada üretim yapmaya devam ediyor.

Eksun Gıda Hakkında:

Eksun Gıda Tarım Sanayi ve Ticaret A.Ş., 1996 yılından bu yana çalışmalarını sürdürmektedir. Şirket, yaklaşık 96 bin metrekarelik açık ve kapalı alanda faaliyet göstermektedir. Eksun Gıda, yıllık 600 bin ton buğday kırma kapasitesi, yaklaşık 52 bin ton buğday depolama kapasitesi ve organize dağıtım ağıyla Türkiye'nin lider un üreticilerinden biri konumunda bulunmaktadır.

Eksun Gıda, endüstriyel un segmentinde Sinangil Profesyonel ürün grubu altında çeşitli ürünler üretmektedir. Bu ürünler arasında ekmeklik, çeşitlik, lüks sandviçlik, tostluk, gofretlik, bisküvilik, tam buğday, kek unu ve ramazan pidesi yapımında tercih edilen Pidelik Atbazar markalı un öne çıkmaktadır. Ayrıca şirket, perakende ürün grubunda Sinangil ve Gluten Yok markalarıyla tüketicilere çeşitli ürünler sunmaktadır. Eksun Gıda müşterilerinin ihtiyaçlarına hızlı bir şekilde yanıt vermeyi ve müşteri memnuniyetini her zaman üst seviyede tutmayı önemsemektedir.

Şirket, gıda ve ziraat mühendislerinden oluşan bir ekiple çalışmakta ve ürün kalitesini standartlaştırarak satış sonrası uzman desteği sunmaktadır. Eksun Gıda, üretim süreçlerini sağlık ve güvenlik koşullarına uygun olarak yürüterek bu başarıyı sürdürmeyi hedeflemektedir. Ayrıca şirket, TSE-ISO 22000 ve TSE-ISO 9001 kalite yönetim sistemleri belgelerine sahiptir. GİMDES helal belgesi de almıştır.

Şirketin gelirlerinin yaklaşık yüzde 25'i ihracattan gelmektedir ve yıllık ihracat geliri 50 milyon dolara ulaşmaktadır. Eksun Gıda, 30'dan fazla ülkeye ihracat yapmaktadır ve Batı Afrika, Endonezya ve Filipinler gibi önemli ihracat pazarlarına sahiptir.

Eksun Gıda Tarım Sanayi ve Ticaret A.Ş., 15-17 Mart 2023 tarihlerinde 48,90 TL sabit fiyattan sermaye artışı yoluyla halka arz olmuştur. Borsa İstanbul (BİST)’da EKSUN hisse koduyla işlem gören Eksun Gıda Tarım Sanayi ve Ticaret A.Ş., yüzde 28,63 oranında halka arz edilmiştir.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl EKSUN hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına EKSUN yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca EKSUN GIDA TARIM SANAYI VE TICARET A.S. hissesi alabilirsin.
EKSUN yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.