EKIZ Hisse - Ekiz Kimya Sanayi ve Ticaret A.Ş.

₺70,60

Güncel Fiyat

₺2.586.034,00

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺-1.8 (-2.49%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

EKIZ Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺70,60

Satış

₺71,90

Günlük Değişim %

-2,49%
Günlük Hacim (TL) ₺2.586.034,00
Taban ₺63,55

Haftalık En Yüksek

₺76,00

Aylık En Yüksek

₺84,00
F/K 5,23

Piyasa Değeri

₺655.483.582,00

Yabancı Oranı (%)

0,00%
Volatilite 3,31%

Açılış Fiyatı

₺72,40

Alış

₺70,60

Günlük Değişim (TL)

₺-1,80
Tavan ₺77,65

Haftalık En Düşük

₺67,95

Aylık En Düşük

₺67,95
PD/DD 2,68

Sermaye

₺9.284.470,00
Net Kâr ₺125.372.543,00

EKIZ - Şirket Hakkında

EKIZ şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. EKIZ ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

CEO

HÜSNÜ EKİZ

Kuruluş Tarihi

09/07/1979

Halka Arz Tarihi

13.07.2010

Sektör

Zeytinyağı, bitkisel yağlar, yağ kimyasalları üretim ve satışı

Çalışan Sayısı

5

Adres

İsmet Kaptan Mah. Şehit Nevres Blv. Deren Plaza No:10/11 Konak / İZMİR

Merkez

TR

EKIZ Ortaklık Yapısı

Missing Image

Ekiz Kimya Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Ekiz Kimya Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (A.Ş.) 1946 yılında Doç. Dr. Hasan Ekiz tarafından kuruldu. Doç. Dr. Hasan Ekiz’in ziraat alanında yaptığı çalışmalarla kısa süre içerisinde büyük başarılar yakalayan şirket, İzmir merkezli olarak hayata geçti. Ekiz Kimya Sanayi ve Ticaret A.Ş. günümüzde rafine yağ üretimi, pazarlaması ve dağıtımıyla ilgili hizmet veriyor. Gıda işleme sektöründe çalışmalarına devam eden şirket, ürünlerini hem yurt içinde hem de yurt dışında pazarlıyor.

Ekiz Kimya Hakkında:

Kökleri 1946 yılına dayanan şirket, bugünkü ünvanını 2014 yılında almıştır. Şirket, 2008 yılında aile şirketi yapısından kurumsal yapıya geçiş yaparak profesyonel bir yönetim anlayışına sahip haline gelmiştir. Ekiz Kimya, kalite ve lezzeti tescillenmiş zeytinyağının üretimi için tescil edilmiş diğer markalarla çalışmaya başlamıştır. Günümüzde Ekiz Kimya’nın alt markaları arasında Belluti, Dona Elena, Healthy You ve Kantarlı markaları bulunmaktadır. 

Zeytinyağı imalatı sektöründe hizmet veren Ekiz Kimya Sanayi ve Ticaret A.Ş., üretimlerini daha başarılı hale getirmek için çeşitli çalışmalar yürütmektedir. Şirket, yürüttüğü çalışmalarda teknolojik yenilikleri birinci plana almakta ve bu sayede tüketicinin değişen isteklerini başarılı bir şekilde karşılamaktadır. 2023 yılı itibarıyla şirketin yönetim kurulu başkanlığını İbrahim Ekiz yürütmektedir. Şirketin üst düzey yöneticileri arasında Sabri Etem Özsoy, Muhittin Ekiz, İbrahim Ekiz, Hüsnü Ekiz ve İsmail Sidan bulunmaktadır.

Ekiz Kimya Sanayi ve Ticaret A.Ş., 8-9-12-13 Temmuz 2010 tarihlerinde 6,65 TL fiyatla halka arz olmuştur. Halka arzda aracı kurum olarak Bizim Menkul Değerler A.Ş. tercih edilmiştir. Şirketin Borsa İstanbul (BİST)’da ilk işlemi 20 Temmuz 2010 tarihinde gerçekleşmiştir. Ekiz Kimya hisseleri EKIZ hisse koduyla Yakın İzleme Pazarı’nda işlem görmektedir.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl EKIZ hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına EKIZ yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca EKIZ KIMYA SANAYI VE TICARET A.S. hissesi alabilirsin.
EKIZ yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.