EGPRO Hisse - Ege Profil Ticaret ve Sanayi A.Ş.

₺212,50

Güncel Fiyat

₺135.704.337,00

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺-12.7 (-5.64%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

EGPRO Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺212,50

Satış

₺212,60

Günlük Değişim %

-5,64%
Günlük Hacim (TL) ₺135.704.337,00
Taban ₺191,30

Haftalık En Yüksek

₺226,60

Aylık En Yüksek

₺252,31
F/K 34,13

Piyasa Değeri

₺17.208.418.686,75

Yabancı Oranı (%)

1,07%
Volatilite 3,77%

Açılış Fiyatı

₺217,00

Alış

₺212,50

Günlük Değişim (TL)

₺-12,70
Tavan ₺233,70

Haftalık En Düşük

₺208,50

Aylık En Düşük

₺196,20
PD/DD 3,79

Sermaye

₺80.980.793,82
Net Kâr ₺504.152.941,00

EGPRO - Şirket Hakkında

EGPRO şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. EGPRO ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

Kuruluş Tarihi

13/01/1981

Halka Arz Tarihi

15.11.1993

Sektör

Profil imalatı, pp tesisat fittingsleri, bahçe mobilyaları

Çalışan Sayısı

1152

Adres

ATATÜRK PLASTİK OSB MH. 5 CD. NO:4 35660 MENEMEN / İZMİR

Merkez

TR

EGPRO Ortaklık Yapısı

Missing Image

Ege Profil Ticaret ve Sanayi A.Ş.

1981 yılında kurulan Ege Profil Ticaret ve Sanayi Anonim Şirketi (A.Ş.) Türkiye’nin öncü profil şirketlerinden biri olarak biliniyor. Şirket, 42 yıllık tecrübesiyle hem ülkemizde hem de yurt dışında önemli başarılara imza atmaya devam ediyor. Ege Profil Ticaret ve Sanayi A.Ş. her nevi plastik boru, profiller ve plastik eşyaların imalatını ve satışını yapıyor.

Ege Profil Hakkında:

Ege Profil 1981 yılında kurulmuştur. Şirket, ilk olarak Namık Mazhar Zorlu ve Oğulları Plastik Profil Sanayii Kollektif Şirketi ünvanıyla kurulmuştur. Şirket kurulduktan bir sene sonra, 1982 senesinde bugünkü ismi olan Ege Profil ünvanını almıştır. Ege Profil Avrupa, Amerika, Asya, Afrika ve Avustralya kıtalarındaki ülkelere ithalat ve ihracat yapmaktadır.

2000 yılında Ege Profil'in yüzde 47'si Mazhar Zorlu Grubu tarafından satın alınmış ve Belçikalı Deceuninck Grubuna devredilmiştir. 2001 yılında Mazhar Zorlu Grubu, şirketin ilave yüzde 30'luk hisselerini Deceuninck Grubuna satmıştır. Böylece Deceuninck Grubu şirketin yüzde 77'sine sahip olmuştur. 2004 yılında Ege Profil ile Pilsa A.Ş. arasında imzalanan bir sözleşmeyle Winsa ticari markası altında yürütülen bütün faaliyetler Ege Profil bünyesine devredilmiştir.

Ege Profil Ticaret ve Sanayi A.Ş., Aralık 2017'de Pimaş Plastik İnşaat Malzemeleri A.Ş. ile birleşmiş ve Deceuninck Grubunun payı yüzde 95,82'ye yükselmiştir. Deceuninck Grubu daha sonra sahip olduğu Ege Profil Ticaret ve Sanayi A.Ş. paylarını Borsa İstanbul (BİST)’da halka açık bir şekilde satmıştır. Rapor tarihine göre Deceuninck Grubunun payı yüzde 88,32'dir.

2001 senesi Ege Profil’in altın yılı niteliğinde olmuştur. Bu seneden sonra şirket büyümeye ve gelişmeye devam etmiştir. Şirketin ulaştığı bu başarısında personel motivasyonunun ve pazar deneyiminin çok büyük bir rolü olduğu bilinmektedir. Şirkette yatay organizasyon modeli hakimdir. Bu modele göre hangi kademede olursa olsun tüm personellerin inisiyatif kullanması ve yetki ve sorumluluk paylaşımı yönetim tarafından desteklenmektedir. Ege Profil 1993 yılında halka arz olmuştur. Ege Profil hisseleri EGPRO hisse koduyla Yıldız Pazar'da işlem görmektedir.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl EGPRO hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına EGPRO yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca EGE PROFIL TICARET VE SANAYI A.S. hissesi alabilirsin.
EGPRO yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.