EGGUB Hisse - Ege Gübre Sanayi A.Ş.

₺43,72

Güncel Fiyat

₺9.427.411,26

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺-0.28 (-0.64%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

EGGUB Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺43,72

Satış

₺43,72

Günlük Değişim %

-0,64%
Günlük Hacim (TL) ₺9.427.411,26
Taban ₺39,60

Haftalık En Yüksek

₺45,24

Aylık En Yüksek

₺49,36
F/K 11,81

Piyasa Değeri

₺4.372.000.000,00

Yabancı Oranı (%)

2,00%
Volatilite 2,68%

Açılış Fiyatı

₺43,90

Alış

₺43,60

Günlük Değişim (TL)

₺-0,28
Tavan ₺48,40

Haftalık En Düşük

₺42,92

Aylık En Düşük

₺40,58
PD/DD 1,05

Sermaye

₺100.000.000,00
Net Kâr ₺370.193.948,00

EGGUB - Şirket Hakkında

EGGUB şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. EGGUB ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

CEO

Ahmet GENÇER

Kuruluş Tarihi

11/01/1973

Halka Arz Tarihi

06.01.1986

Sektör

KİMYASAL GÜBRE ÜRETİM VE SATIŞI, İSKELE FAALİYETLERİ, ORGANİL ÇÖZÜCÜLER ÜRETİM VE SATIŞI, TANK DEPOLAMA HİZMETLERİ

Çalışan Sayısı

539

Adres

EGE PERLA B KULE OZAN ABAY CAD. NO:10 K:8 D:81 KONAK - İZMİR

Merkez

TR

EGGUB Ortaklık Yapısı

Missing Image

Ege Gübre Sanayi A.Ş.

Türkiye’nin gübre firmalarının öncülerinden biri olan Ege Gübre Sanayi Anonim Şirketi (A.Ş.), uzun yıllardır sektörde en önemli gübre şirketlerinden biri olarak anılmayı başarıyor. 1973 yılında kurulan, 1974 yılında kompoze temelleri atılan, 11 Mart 1978 tarihinde ise üretime başlayan Ege Gübre Sanayi A.Ş., İzmir’e 60 kilometre uzaklıktaki fabrikasında çalışmalarına devam ediyor.  695 bin 836 metrekarelik geniş bir saha üzerine kurulu olan Ege Gübre Sanayi A.Ş., tarım sektörünün ihtiyaç duyduğu organik ve inorganik menşeli bitki besin maddelerinin karıştırılarak hazırlanmasını, üretilmesini ve tedarik edilerek pazarlanmasını sağlıyor.

Ege Gübre Hakkında:

Ege Gübre Sanayi A.Ş., yılda 306 bin ton kompoze gübre üretmektedir. Boru reaktörü bir tesise sahip olan şirket, yılda 297 bin ton NP ya da NPK veya 148 bin 500 ton DAP üretme gücünü bünyesinde bulundurmaktadır. Üretimini yapmadığı AN, ÜRE ve AS gibi azotlu gübreleri ise yurt dışından tedarik etmekte ve yurt içinde pazarlamaktadır. Şirket kimyasal gübre üretimi ve satışı, iskele faaliyetleri, organik çözücülerin üretim ve satışı ve tank depolama hizmetleri gibi pek çok farklı alanda faaliyet göstermektedir.

Recep Gençer tarafından kurulan şirketin genel müdürü Ahmet Gençer’dir. Yönetim kurulunda ise Buket Gençer Şahin, Sinan Gençer, Emircan Şahin, Sina Kınay, İhsan Ersan ve Cezmi Öztürk bulunmaktadır. Gübre sanayi sektöründe hizmet veren Ege Gübre Sanayi A.Ş. hem yurt içinde hem de yurt dışında çalışmalar yapmaktadır. 

Ege Gübre Sanayi A.Ş., 06.01.1986 tarihinde halka arz olmuştur. Şirketin halka arzı pay başına 0.28 TL’den gerçekleştirmiştir. Borsa İstanbul (BİST)’da EGGUB hisse koduyla işlem gören Ege Gübre Sanayi A.Ş.’nin dahil olduğu BİST endeksleri arasında BİST Kimya Petrol Plastik, BİST Katılım Temettü, BİST İzmir ve BİST Katılım Tüm endeksleri bulunmaktadır.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl EGGUB hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına EGGUB yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca EGE GUBRE SANAYII A.S. hissesi alabilirsin.
EGGUB yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.