ECILC Hisse - EİS Eczacıbaşı İlaç Sınai ve Finansal Yatırımlar Sanayi ve Ticaret A.Ş.

₺51,20

Güncel Fiyat

₺176.558.720,70

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺0.45 (0.89%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

ECILC Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺51,20

Satış

₺51,20

Günlük Değişim %

0,89%
Günlük Hacim (TL) ₺176.558.720,70
Taban ₺46,08

Haftalık En Yüksek

₺52,50

Aylık En Yüksek

₺55,95
F/K 12,81

Piyasa Değeri

₺35.085.312.000,00

Yabancı Oranı (%)

6,55%
Volatilite 2,96%

Açılış Fiyatı

₺51,25

Alış

₺51,15

Günlük Değişim (TL)

₺0,45
Tavan ₺56,30

Haftalık En Düşük

₺49,70

Aylık En Düşük

₺45,38
PD/DD 1,01

Sermaye

₺685.260.000,00
Net Kâr ₺2.739.838.000,00

ECILC - Şirket Hakkında

ECILC şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. ECILC ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

CEO

EMİN FADILLIOĞLU

Kuruluş Tarihi

24/10/1951

Halka Arz Tarihi

25.06.1990

Sektör

İnsan Sağ. ilgili ilaçlar, veteriner ilaçları

Çalışan Sayısı

1121

Adres

Büyükdere Cad. Ali Kaya Sok. No:5 34394 Levent, İstanbul

Merkez

TR

ECILC Ortaklık Yapısı

Missing Image

EİS Eczacıbaşı İlaç Sınai ve Finansal Yatırımlar Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Eczacıbaşı Holding Anonim Şirketi (A.Ş.) tarafından kurulan EİS Eczacıbaşı İlaç Sınai ve Finansal Yatırımlar Sanayi ve Ticaret A.Ş. 70 yılı aşkın süredir tecrübesiyle sektördeki yerini koruyor. İnsan sağlığıyla ilgili ilaçların yanı sıra veteriner ilaçları alanında da faaliyet gösteren EİS Eczacıbaşı İlaç Sınai ve Finansal Yatırımlar Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin Türkiye merkezli bir şirket olarak kurulduğu biliniyor. Şirket pek çok hastalığa tedavi olacak ilaçlar üzerinde çalışmayı sürdürüyor.

EİS Eczacıbaşı İlaç Sınai ve Finansal Yatırımlar Hakkında:

EİS Eczacıbaşı İlaç Sınai ve Finansal Yatırımlar Sanayi ve Ticaret A.Ş. 24 Ekim 1951 tarihinde kurulmuştur. Şirketin ortakları arasında Eczacıbaşı Holding Anonim Şirketi ve Eczacıbaşı Yatırım Holding Ortaklığı Anonim Şirketi yer almaktadır. Günümüzde yurt içi pazarda aktif bir rol oynayan EİS Eczacıbaşı İlaç Sınai ve Finansal Yatırımlar Sanayi ve Ticaret A.Ş. geliştirdiği ilaçlar sayesinde sağlık sektörüne katkıda bulunmaktadır. Şirketin ana merkezi İstanbul’un Levent semtinde yer almaktadır.

EİS Eczacıbaşı İlaç Sınai ve Finansal Yatırımlar Sanayi ve Ticaret A.Ş. hisseleri 25 Haziran 1990 tarihinde halka arz edilmiştir. Şirket hisseleri dönemin parasıyla 20 bin TL’den talep toplamıştır. EİS Eczacıbaşı İlaç Sınai ve Finansal Yatırımlar Sanayi ve Ticaret A.Ş. hisseleri ilk kez 25 Haziran 1990 tarihinde İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB)’nde işlem görmeye başlamıştır. Şirket hisseleri günümüzde ECILC hisse kodu kısaltmasıyla Borsa İstanbul (BİST) endekslerinde yer almaktadır.

EİS Eczacıbaşı İlaç Sınai ve Finansal Yatırımlar Sanayi ve Ticaret A.Ş. pek çok BİST endeksinde işlem görmeyi sürdürmektedir. Bu endeksler arasında BİST 100-30, BİST TEMETTÜ 25, BİST HOLDİNG ve YATIRIM, BİST 100, BİST MALİ, BİST TEMETTÜ, BİST İSTANBUL ve BİST TÜM endeksleri bulunmaktadır. EİS Eczacıbaşı İlaç Sınai ve Finansal Yatırımlar Sanayi ve Ticaret A.Ş. hisselerinin halka açıklık oranı yüzde 18,74 olarak duyurulmuştur.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl ECILC hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına ECILC yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca EIS ECZACIBASI ILAC\, SINAI VE FINANSAL YATIRIMLAR SANAYI VE TICA hissesi alabilirsin.
ECILC yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.