DYOBY Hisse - DYO Boya Fabrikaları Sanayi ve Ticaret A.Ş.

₺50,85

Güncel Fiyat

₺37.135.044,28

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺1.71 (3.48%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

DYOBY Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺50,85

Satış

₺51,00

Günlük Değişim %

3,48%
Günlük Hacim (TL) ₺37.135.044,28
Taban ₺45,78

Haftalık En Yüksek

₺52,45

Aylık En Yüksek

₺69,75
F/K 21,09

Piyasa Değeri

₺5.085.000.000,00

Yabancı Oranı (%)

2,67%
Volatilite 6,61%

Açılış Fiyatı

₺49,20

Alış

₺50,85

Günlük Değişim (TL)

₺1,71
Tavan ₺55,90

Haftalık En Düşük

₺46,10

Aylık En Düşük

₺46,10
PD/DD 1,23

Sermaye

₺100.000.000,00
Net Kâr ₺241.161.217,00

DYOBY - Şirket Hakkında

DYOBY şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. DYOBY ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

CEO

MEHMET MUTLU UYSAL

Kuruluş Tarihi

06/04/1979

Halka Arz Tarihi

12.08.1987

Sektör

Her türlü boya imalatı ve satışı

Çalışan Sayısı

1047

Adres

AOSB MAHALLESİ 10003 SOK. NO:2/8 ÇİĞLİ/İZMİR

Merkez

TR

DYOBY Ortaklık Yapısı

Missing Image

DYO Boya Fabrikaları Sanayi ve Ticaret A.Ş.

1927 yılında İzmir Çekiciler Çarşısı’nda açılan Durmuş Yaşar Müessesesi ile başlayan hikayesi, DYO Boya Fabrikaları Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi A.Ş.’yi bugün sektörün öncülerinden biri haline getirdi. Şirket, 1941 yılında küçük dükkanda boya imalatına başladı. DYO Boya Fabrikaları, 1954 yılında Durmuş Yaşar ve oğulları Selçuk Yaşar ve Selman Yaşar tarafından İzmir’de açılan Türkiye’nin ilk boya fabrikasıyla sektörün öncüsü olmayı başardı. söz ettiren DYO Boya Fabrikaları Sanayi ve Ticaret A.Ş., ülkemizin boya ihtiyacını her alanda karşılamayı amaçlıyor.

DYO Boya Fabrikaları Hakkında:

DYO Boya Fabrikaları Sanayi ve Ticaret A.Ş. pek çok farklı sektörde hizmet vermektedir. Sürdürülebilir ürünlerin üretimi sayesinde şirket, uluslararası pazarlarda da adından sıklıkla söz ettirmektedir. 

DYO Boya Fabrikaları Sanayi ve Ticaret A.Ş. ürünlerini Asya, Avrupa ve Afrika pazarlarına sunmakta ve 40’tan daha fazla ülkeye ihraç etmektedir. Şirket, Rusya'da bulunan fabrikasıyla da üretimlerine devam etmekte ve Rusya ve Doğu Avrupa pazarlarındaki etkinliğini korumaya çalışmaktadır.

DYO Boya Fabrikaları Sanayi ve Ticaret A.Ş., 12 Ağustos 1987 tarihinde halka arz olmuştur. Fiili dolaşımdaki payın 14,302,162 lot olduğu bilinmektedir. Yüzde 33 fiili dolaşımdaki pay oranıyla hizmet veren şirketin hisseleri Borsa İstanbul (BİST)’da ilk kez 12 Ağustos 1987 tarihinde işlem görmüştür. 

DYO Boya Fabrikaları Sanayi ve Ticaret A.Ş. hisseleri DYOBY hisse koduyla Yıldız Pazar'da işlem görmektedir. DYO Boya Fabrikaları hisselerinin dahil olduğu endeksler arasında BİST KOCAELİ, BİST ANA, BİST KİMYA, BİST PETROL PLASTİK, BİST SINAİ, BİST TÜM-100 ve BİST TÜM bulunmaktadır.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl DYOBY hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına DYOBY yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca DYO BOYA FABRIKALARI SANAYI VE TICARET A.S. hissesi alabilirsin.
DYOBY yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.