DOKTA Hisse - Döktaş Dökümcülük Ticaret ve Sanayi A.Ş.

₺33,18

Güncel Fiyat

₺23.909.383,34

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺0.56 (1.72%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

DOKTA Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺33,18

Satış

₺33,18

Günlük Değişim %

1,72%
Günlük Hacim (TL) ₺23.909.383,34
Taban ₺29,88

Haftalık En Yüksek

₺33,48

Aylık En Yüksek

₺33,90
F/K 28,30

Piyasa Değeri

₺10.750.320.000,00

Yabancı Oranı (%)

0,42%
Volatilite 3,13%

Açılış Fiyatı

₺32,64

Alış

₺33,10

Günlük Değişim (TL)

₺0,56
Tavan ₺36,48

Haftalık En Düşük

₺31,78

Aylık En Düşük

₺30,20
PD/DD 2,32

Sermaye

₺324.000.000,00
Net Kâr ₺379.845.263,00

DOKTA - Şirket Hakkında

DOKTA şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. DOKTA ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

Kuruluş Tarihi

23/08/1973

Halka Arz Tarihi

10.01.1986

Sektör

Pik, sfero, alüminyum, çelik ve temper döküm

Çalışan Sayısı

2905

Adres

Fatih mah.Gölyolu Üzeri No:26 16801 Orhangazi Bursa

Merkez

TR

DOKTA Ortaklık Yapısı

Missing Image

Döktaş Dökümcülük Ticaret ve Sanayi A.Ş.

Otomotiv, ağır ticari araçlar, iş ve tarım makineleri ve makina imalatı sektörlerine hizmet vermek amacıyla kurulan Döktaş Dökümcülük Ticaret ve Sanayi Anonim Şirketi (A.Ş.), bugün sektörün öncülerinden biri olmayı başarıyor. Pik, sfero ve alüminyum döküm parça tedariğinde uzmanlaşmış bir şirket olan Döktaş Dökümcülük Ticaret ve Sanayi A.Ş., Türkiye’de hizmet verdiği sektörde lider bir kuruluş olarak ele alınıyor. Temelleri 1973 yılında atılan Döktaş Dökümcülük Ticaret ve Sanayi A.Ş., günümüzde hala döküm ve işleme faaliyetleri gerçekleştiriyor.

Döktaş Dökümcülük Hakkında:

Döktaş Dökümcülük Ticaret ve Sanayi A.Ş., bugünkü ünvanıyla 1973 yılında Bursa Orhangazi’de Koç Holding bünyesinde kurulmuş bir şirket olarak bilinmektedir. Şirket, 2006 yılının Aralık ayında Finlandiya Merkezli Componenta Corporation tarafından satın alınmıştır. 29 Eylül 2017 itibarıyla ise Döktaş Metal Sanayi ve Ticaret A.Ş.‘ye devredilmiş bir şirket olarak bilinmektedir. Son olarak 2018 yılının Haziran ayında Çelik Holding bünyesine katılmıştır.

Döktaş Dökümcülük Ticaret ve Sanayi A.Ş. Otomotiv, pek çok farklı alanda hizmet vermesi ve imalat gerçekleştirmesi sebebiyle sektörün öncülerinden biri olarak görülmektedir. Şirket, hizmet verdiği alanları ve sektörleri her geçen gün genişletmekte ve yenilikçi teknolojileri her zaman ilk sıraya yerleştirmektedir.

Döktaş Dökümcülük Ticaret ve Sanayi A.Ş., 10 Ocak 1986 tarihinde halka arz olmuştur. Şirketin Borsa İstanbul (BİST)’da ilk işlem tarihi de 10 Ocak 1986 olarak bilinmektedir. Şirket 12.111.212 lot fiili dolaşımdaki paya ve yüzde 9,94 pay oranına sahiptir. Döktaş Dökümcülük, borsada DOKTA hisse koduyla ve Ana Pazar’da işlem görmektedir. Döktaş Dökümcülük hisseleri XBANA, XMANA, XSBUR, XTUMY, XUSIN ve XUTUM endekslerinde yer almaktadır.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl DOKTA hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına DOKTA yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca DOKTAS DOKUMCULUK TICARET VE SANAYI A.S. hissesi alabilirsin.
DOKTA yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.