DMSAS Hisse - Demisaş Döküm Emaye Mamülleri Sanayi A.Ş.

₺6,63

Güncel Fiyat

₺26.240.763,86

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺-0.25 (-3.63%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

DMSAS Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺6,63

Satış

₺6,65

Günlük Değişim %

-3,63%
Günlük Hacim (TL) ₺26.240.763,86
Taban ₺5,97

Haftalık En Yüksek

₺7,24

Aylık En Yüksek

₺7,24
F/K 0,00

Piyasa Değeri

₺1.326.000.000,00

Yabancı Oranı (%)

3,24%
Volatilite 4,51%

Açılış Fiyatı

₺6,85

Alış

₺6,63

Günlük Değişim (TL)

₺-0,25
Tavan ₺7,29

Haftalık En Düşük

₺6,45

Aylık En Düşük

₺5,53
PD/DD 3,62

Sermaye

₺200.000.000,00
Net Kâr ₺-157.619.041,00

DMSAS - Şirket Hakkında

DMSAS şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. DMSAS ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

CEO

EMRE GİRAY

Kuruluş Tarihi

03/06/1974

Halka Arz Tarihi

. .

Sektör

Her türlü demir, döküm , emayeli döküm kaplar üretimi

Çalışan Sayısı

685

Adres

Emek Mahallesi Aşiroğlu Caddesi No:147 41700 Darıca/Kocaeli

Merkez

TR

DMSAS Ortaklık Yapısı

Missing Image

Demisaş Döküm Emaye Mamülleri Sanayi A.Ş.

Demisaş Döküm Emaye Mamülleri Sanayi Anonim Şirketi (A.Ş.)’nin 1974 yılında kurulduğu biliniyor. Dünya döküm pazarında standartları yükseltmek amacıyla hizmet veren ve hizmetlerine her geçen gün daha yoğun şekilde devam eden Demisaş’in Bilecik’te 130 bin metrekarelik üretim tesisi bulunuyor. Bunun yanı sıra yönetim merkezi Kocaeli’nin Darıca ilçesinde bulunan şirket, Avrupa döküm endüstrisinin önde gelen şirketlerinden biri olmak için güçlü çalışmalar yürütüyor. 1990’lı yıllardan bu yana yatırımlarına devam eden ve günümüzde 80 bin tonun üzerinde üretim kapasitesine sahip olan Demisaş demir, döküm, emayeli döküm kaplama ve diğer eşyaları üretecek sanayileri kurma ve işletme alanında faaliyet gösteriyor.

Demisaş Hakkında:

Ana metal sanayi üretim, imalat ve pazarlama gibi sektörlerde faaliyet gösteren ve süresiz bir şirket olarak hizmet veren Demisaş, üretimleriyle sektörün öncülerinden biri olmayı başarmaktadır. Şirketin yönetim kurulu üyeleri arasında Hayrettin Çaycı, Sevgür Arslanpay, Ümit Uluçam, Metin Yaraş, Tolga Ediz, Tuncay Yıldıran ve Hasan Tahsin Tuğrul bulunmaktadır. Şirketin yönetim kurulu başkanlığı ise Hayrettin Çaycı tarafından yürütülmektedir.

Demisaş Döküm Emaye Mamülleri Sanayi A.Ş. 17-18 Temmuz 1997 tarihlerinde YTL öncesi 9.000 TL fiyatla halka arz olmuştur. Şirketin belirtilen tarihlerde halka arzı için Garanti Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş. aracı kurum olarak tercih edilmiştir. Şirketin fiili dolaşımdaki payının 51,614,583 lot ve pay oranının yüzde 51,61 olduğu bilinmektedir.

Şirket hisseleri DMSAS hisse koduyla Ana Pazar’da işlem görmektedir. Demisaş Borsa İstanbul (BIST)’da ilk kez 24 Temmuz 1997 tarihinde işlem görmüştür. Demisaş hisseleri BIST TÜM-100, BIST ANA, BIST METAL ANA, BIST SINAİ ve BIST TÜM endekslerinde yer almaktadır.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl DMSAS hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına DMSAS yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca DEMISAS DOKUM EMAYE MAMULLERI SANAYII A.S. hissesi alabilirsin.
DMSAS yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.