DGATE Hisse - Datagate Bilgisayar Malzemeleri Ticaret A.Ş.

₺38,00

Güncel Fiyat

₺2.046.544,66

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺-0.16 (-0.42%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

DGATE Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺38,00

Satış

₺38,00

Günlük Değişim %

-0,42%
Günlük Hacim (TL) ₺2.046.544,66
Taban ₺34,36

Haftalık En Yüksek

₺42,80

Aylık En Yüksek

₺45,00
F/K 0,00

Piyasa Değeri

₺1.140.000.000,00

Yabancı Oranı (%)

0,79%
Volatilite 2,04%

Açılış Fiyatı

₺38,16

Alış

₺37,80

Günlük Değişim (TL)

₺-0,16
Tavan ₺41,96

Haftalık En Düşük

₺37,38

Aylık En Düşük

₺36,26
PD/DD 5,44

Sermaye

₺30.000.000,00
Net Kâr ₺-137.320.345,00

DGATE Hisse Haberleri ve Yorumları

Tümünü Gör

DGATE - Şirket Hakkında

DGATE şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. DGATE ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

CEO

Salih Baş

Kuruluş Tarihi

05/06/1992

Halka Arz Tarihi

02.02.2006

Sektör

Başta bilgisayar ve bilgisayar yan ürünleri ile bunların mamul, yarı mamul ve ham maddelerinin alım ve satımı, taşımacılık, iç ve dış ticaret ile perakende satış mağazaları zinciri kurmak konuları ile ilgili olmak üzere Şirket Esas Sözleşmesi’nin “Maksat ve Mevzuu” başlıklı 5’inci maddesinde belirtilen işlemler.

Çalışan Sayısı

67

Adres

Ayazağa Mahallesi Mimar Sinan Sokak No:21, Seba Office Boulevard İş Merkezi, D Blok, Kat:1, No:10, Sarıyer, 34485,/İstanbul

Merkez

TR

DGATE Ortaklık Yapısı

Missing Image

Datagate Bilgisayar Malzemeleri Ticaret A.Ş.

Datagate Bilgisayar Malzemeleri Ticaret Anonim Şirketi (A.Ş.) 5 Haziran 1992 tarihinde kuruldu. Şirket, aynı yıl sabit disk üreticisi olan Seagate ile distribütörlük sözleşmesi imzaladı. 2015 yılında şirketin isim hakları ABD merkezli Hale Devices Inc. tarafından satın alındı. Günümüzde Datagate A.Ş., Aiwa Corporation adıyla anılan markanın tek resmi Türkiye distribütörü olma özelliğini taşıyor.

Datagate Hakkında:

Datagate Samsung, Fujitsu, Intel, Acer, Sapphire, Vestel ve Belkin gibi pek çok farklı uluslararası markanın bilgisayar ve bilgisayar aksesuarlarını dağıtmaktadır. Şirketin binden fazla ürün çeşitliliğine sahip olduğu bilinmektedir. Datagate ürünlerin dağıtımı ve pazarlamasıyla ilgili lojistik ve satış sonrası hizmetleri alanında faaliyet göstermektedir. Datagate’in hem yurt içi hem de yurt dışı pazarlarında öncü bir şirket olduğu bilinmektedir.

Hem yurt içinde hem de yurt dışında hizmet gösteren, teknoloji ve bilişim sektöründe faaliyet gerçekleştiren Datagate’in Türkiye'deki ana merkezi İstanbul’da yer almaktadır. Şirketin yönetim kurulu üyeleri arasında Erol Bilecik, Salih Baş, Halil Duman ve Begüm Yalnız bulunmaktadır. 

Şirket, bilgisayar ve bilgisayar ürünleri başta olmak üzere ham maddelerin alım satımı, taşımacılık, iç ve dış ticaret ile perakende satış mağazaları için zincir kurmak gibi pek çok farklı alanda faaliyet göstermektedir. Şirketin iştirakleri arasında Despec Bilgisayar Pazarlama ve Ticaret A.Ş. bulunmaktadır.

Datagate A.Ş. 2-3 Şubat 2006 tarihlerinde 3,50 TL sabit fiyatla halka arz olmuştur. Şirketin halka arzı için aracı kurum Raymond James Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş. olmuştur. Datagate hisseleri Borsa İstanbul (BIST)’da Ana Pazar'da DGATE hisse koduyla işlem görmektedir. Datagate’in dahil olduğu endeksler arasında BIST GERİ ALIM, BIST İSTANBUL, BIST TEKNOLOJİ, BIST TÜM, BIST ANA, BIST BİLİŞİM, BIST KATILIM TUM ve BIST TÜM-100 bulunmaktadır.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl DGATE hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına DGATE yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca DATAGATE BILGISAYAR MALZEMELERI TICARET A.S. hissesi alabilirsin.
DGATE yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.