DERIM Hisse - Derimod Konfeksiyon Ayakkabı Deri Sanayi ve Ticaret A.Ş.

₺44,60

Güncel Fiyat

₺5.746.719,38

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺0.7 (1.59%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

DERIM Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺44,60

Satış

₺45,96

Günlük Değişim %

1,59%
Günlük Hacim (TL) ₺5.746.719,38
Taban ₺40,14

Haftalık En Yüksek

₺48,00

Aylık En Yüksek

₺54,00
F/K 0,00

Piyasa Değeri

₺2.408.400.000,00

Yabancı Oranı (%)

0,46%
Volatilite 7,79%

Açılış Fiyatı

₺44,00

Alış

₺44,60

Günlük Değişim (TL)

₺0,70
Tavan ₺49,06

Haftalık En Düşük

₺41,00

Aylık En Düşük

₺41,00
PD/DD 8,83

Sermaye

₺54.000.000,00
Net Kâr ₺-9.861.944,00

DERIM - Şirket Hakkında

DERIM şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. DERIM ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

CEO

ÜMİT ZAİM

Kuruluş Tarihi

04/09/1975

Halka Arz Tarihi

03.06.1991

Sektör

Deri, kürk deri ve bunlardan mamul giysi imalat, ihracat ve ithalatı

Çalışan Sayısı

85

Adres

Marmaracık OSB Mah. Mimar Sinan Cad. No: 7 Ergene - Tekirdağ

Merkez

TR

DERIM Ortaklık Yapısı

Missing Image

Derimod Konfeksiyon Ayakkabı Deri Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Derimod Konfeksiyon Ayakkabı Deri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (A.Ş.)’nin 1974 yılında deri ve modayı birleştirme amacıyla kurulduğu biliniyor. Türkiye’de deriyle modayı bütünleştiren ilk marka olma özelliğini taşıyan Derimod Konfeksiyon Ayakkabı Deri Sanayi ve Ticaret A.Ş., sektörün öncüsü olmayı başaran üretimler gerçekleştiriyor. Ümit Zaim ve Zerrin Zaim ortaklığında Türkiye merkezli bir şirket olarak kurulan Derimod Konfeksiyon Ayakkabı Deri Sanayi ve Ticaret A.Ş., başlangıçta Zeytinburnu’nda yalnızca 10 çalışanla başladığı yolculuğuna bugün çok daha güçlü adımlarla devam ediyor. Kurulduğu günden beri üretimlerine hız kesmeden devam eden şirketin ana merkezi halen İstanbul’da yer alıyor.

Derimod Hakkında:

Tekstil, giyim eşyası ve deri imalatı sektöründe hizmet veren Derimod Konfeksiyon Ayakkabı Deri Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin ana merkezi Tekirdağ, Ergene’de yer almaktadır. Derimod Konfeksiyon Ayakkabı Deri Sanayi ve Ticaret A.Ş. hem yurt içinde hem de yurt dışında faaliyetlerini gerçekleştirmektedir. Şirket, yurt dışında moda çekimleri gerçekleştiren ilk Türk marka olma özelliğiyle de dikkat çekmektedir. 

2023 yılı itibarıyla Derimod Konfeksiyon Ayakkabı Deri Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin yönetim kurulu üyeleri arasında Ümit Zaim, Zerrin Zaim, Asuman Zaim, Mehmet Ali Zaim, Ahmet Murat Zaim, Reşit Ömer Kükner ve Demet Çimen Dalak bulunmaktadır. Şirketin genel müdürlüğünü Ümit Zaim yürütmektedir.

Derimod, 6 Mart 1991 tarihinde YTL öncesi 16.000 TL fiyatla halka arz olmuştur. Şirketin Borsa İstanbul (BİST)’da ilk işlemi 6 Mart 1991 tarihinde gerçekleşmiştir. DERIM hisse koduyla Alt Pazar’da işlem gören Derimod hisseleri BIST TEKSTİL DERİ, BIST TÜM-100, BIST TÜM, BIST SINAİ ve BIST İSTANBUL endekslerinde yer almaktadır.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl DERIM hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına DERIM yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca DERIMOD KONFEKSIYON AYAKKABI DERI SANAYI VE TICARET A.S. hissesi alabilirsin.
DERIM yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.