DARDL Hisse - Dardanel Önentaş Gıda Sanayi A.Ş.

₺6,28

Güncel Fiyat

₺31.212.540,61

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺0.1 (1.62%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

DARDL Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺6,28

Satış

₺6,29

Günlük Değişim %

1,62%
Günlük Hacim (TL) ₺31.212.540,61
Taban ₺5,66

Haftalık En Yüksek

₺6,34

Aylık En Yüksek

₺6,80
F/K 19,81

Piyasa Değeri

₺3.680.703.497,24

Yabancı Oranı (%)

0,34%
Volatilite 3,07%

Açılış Fiyatı

₺6,19

Alış

₺6,28

Günlük Değişim (TL)

₺0,10
Tavan ₺6,90

Haftalık En Düşük

₺6,01

Aylık En Düşük

₺5,81
PD/DD 0,87

Sermaye

₺586.099.283,00
Net Kâr ₺185.790.200,00

DARDL - Şirket Hakkında

DARDL şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. DARDL ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

Kuruluş Tarihi

22/01/1981

Halka Arz Tarihi

28.07.1994

Sektör

Gıda ürünleri işleme ve değerlendirme

Çalışan Sayısı

1734

Adres

İZMİR YOLU 4.KM ÇANAKKALE

Merkez

TR

DARDL Ortaklık Yapısı

Missing Image

Dardanel Önentaş Gıda Sanayi A.Ş.

Türkiye'yi konserve ton balığıyla tanıştıran Dardanel Önentaş Gıda Sanayi Anonim Şirketi (A.Ş.), gıda sektöründe Türkiye'nin önde gelen markaları arasında yer alıyor. Deniz ürünleri, konserve gıda, dondurulmuş gıda ve hazır yemek üretimi yapan Dardanel Önentaş Gıda Sanayi A.Ş., aynı zamanda yan markalarıyla sandviç ve atıştırmalık üretmeye de devam ediyor. Şirket, Türkiye’de ve küresel gıda pazarında lider marka olmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Dardanel Hakkında:

Türkiye’yi Akdeniz'in en lezzetli balıklarından biri olan ton balığıyla tanıştıran Dardanel Önentaş Gıda Sanayi A.Ş., 1984 yılında Niyazi Önen tarafından Çanakkale'de kurulmuştur. Şirket, adını Türkiye'nin en verimli topraklarına ve deniz şeridine sahip olan Çanakkale'den almaktadır. 1986 yılında ton balığı konservesini sofralara taşıyan Dardanel Önentaş Gıda Sanayi A.Ş., 1991 yılında televizyon kanallarında reklam filmlerini yayınlamaya başlamıştır.

Dardanel reklamları Türkiye'ye balığın faydalarını anlatmak ve Türk insanını daha sık aralıklarla balık tüketmeye teşvik etmek için yayınlanmaya başlamıştır. Markanın günümüzde dahi kullanılan ikonik reklam jingle'ı 1991 yılında ünlü besteci Fahir Atakoğlu tarafından bestelenmiştir.

Dardanel Önentaş Gıda Sanayi A.Ş., 1992 yılında Çanakkalespor'u satın almıştır. 2008 yılında bu spor kulübünün ismi Çanakkale Dardanelspor olarak değiştirilmiştir. Çanakkale Dardanelspor 1. Lig'e kadar yükselmeyi başarmıştır. Dardanel Önentaş Gıda Sanayi A.Ş., 1994 yılından itibaren ton balıklarında dolphin safe simgesini kullanma hakkına da sahip olmuştur.

Dardanel Önentaş Gıda Sanayi A.Ş., 2011 yılında İstanbul'un Bağdat Caddesi'nde bir restoran zinciri olan Dardenia'yı kurmuştur. İstanbullular tarafından kısa sürede benimsenen Dardenia'nın halihazırda hizmet veren dokuz restoranı bulunmaktadır. Dardanel Önentaş Gıda Sanayi A.Ş., 2013 yılında meyve suyu, humus, pita cipsi ve hazır pizza ürünlerine sahip Mister No markasını hayata geçirmiştir. Bir Dardanel iştiraki olan Mister No'nun adı 2016 yılında Mr. No olarak değiştirilmiştir.

28 Temmuz 1994 tarihinde halka arz edilen Dardanel Önentaş Gıda Sanayi A.Ş. hisseleri, DARDL hisse kodu kısaltmasıyla Borsa İstanbul (BİST)'da işlem görmektedir. Arz sürecinde şirketin yüzde 31,37'lik kısmı halka açılmıştır. Şirketin geriye kalan yüzde 68,63’lük hissesi Niyazi Önen’e ait bulunmaktadır.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl DARDL hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına DARDL yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca DARDANEL ONENTAS GIDA SANAYI A.S. hissesi alabilirsin.
DARDL yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.