CRFSA Hisse - CarrefourSA Carrefour Sabancı Ticaret Merkezi A.Ş.

₺117,90

Güncel Fiyat

₺12.374.296,80

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺-0.6 (-0.51%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

CRFSA Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺117,90

Satış

₺118,00

Günlük Değişim %

-0,51%
Günlük Hacim (TL) ₺12.374.296,80
Taban ₺106,70

Haftalık En Yüksek

₺119,50

Aylık En Yüksek

₺122,30
F/K 13,55

Piyasa Değeri

₺15.064.526.978,39

Yabancı Oranı (%)

8,04%
Volatilite 1,69%

Açılış Fiyatı

₺119,00

Alış

₺117,70

Günlük Değişim (TL)

₺-0,60
Tavan ₺130,30

Haftalık En Düşük

₺110,50

Aylık En Düşük

₺102,90
PD/DD 2,68

Sermaye

₺127.773.765,72
Net Kâr ₺1.111.397.000,00

CRFSA - Şirket Hakkında

CRFSA şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. CRFSA ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

CEO

KUTAY KARTALLIOĞLU

Kuruluş Tarihi

12/09/1991

Halka Arz Tarihi

05.06.1991

Sektör

TOPTAN VE PERAKENDE TİCARET

Çalışan Sayısı

10423

Adres

CarrefourSA Plaza, Cevizli Mahallesi, Tugay Yolu Caddesi No: 67 A, Blok: B, Maltepe/İstanbul

Merkez

TR

CRFSA Ortaklık Yapısı

Missing Image

CarrefourSA Carrefour Sabancı Ticaret Merkezi A.Ş.

Bünyesinde çalışan personel sayısı 350 binden fazla olan CarrefourSA Carrefour Sabancı Ticaret Merkezi Anonim Şirketi (A.Ş.), Avrupa’nın lideri ve dünyanın en büyük ikinci perakende zinciri olarak çalışmalarına devam ediyor. İlk şubesini 15 Haziran 1963 senesinde Fransa’da açan şirketin bugün dünya genelinde 11 binden fazla şubesi bulunuyor. 1993 senesinde İstanbul’un İçerenköy ilçesinde ülkemizdeki ilk şubesini açan Carrefour, hipermarket kavramını Türkiye’ye getiren ilk firma olarak biliniyor.

CarrefourSA Hakkında:

CarrefourSA, Sabancı Holding ile Carrefour Grubunun ortaklığından doğmuş bir markadır. Carrefour ülkemize ilk kez 1993 senesinde şube açmıştır. Ülkemize geldikten üç sene sonra, 1996 senesinde Carrefour ve Sabancı Holding ortaklık gerçekleştirmiş ve bu ortaklık kapsamında ortaya CarrefourSA ismi çıkmıştır. Birleşmenin ardından bir sene sonra CarrefourSA ismiyle ilk şube Adana’da açılmıştır.

CarrefourSA, 2005 senesinde Gima ve Endi marketlerini satın almıştır. Bu alım şirketin sektördeki iddiasını güçlendirerek market ağını yaygınlaştırmış ve özellikle Anadolu’daki varlığını daha da güçlü bir hale getirmiştir. 2015 senesini “Vites Büyütme Yılı” olarak değerlendiren şirket, yeni satın alımlarla her geçen gün büyümeye devam etmiştir.

2013 senesinde şirket yönetiminin Sabancı Holding’e geçmesiyle yeni stratejiler oluşturulmuş ve bu kapsamda insan kaynakları, teknolojik altyapı, market konsepti gibi alanlarda 165 milyon TL değerinde bir yatırım gerçekleştirilmiştir. Günümüzde bakıldığında ise değişen market konseptleriyle CarrefourSA hiper, süper, gurme, mini ve e-ticaret konseptlerine sahip bir şirket haline gelmiştir. Şirket pek çok farklı müşteri segmentine hizmet sunmaktadır.

CarrefourSA, 2006 senesinde halka arz olmuştur. CarrefourSA hisseleri Borsa İstanbul (BİST)’da CRFSA hisse koduyla işlem görmektedir.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl CRFSA hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına CRFSA yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca CARREFOURSA CARREFOUR SABANCI TI hissesi alabilirsin.
CRFSA yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.