CMENT Hisse - Çimentaş İzmir Çimento Fabrikası T.A.Ş.

₺488,00

Güncel Fiyat

₺4.902.142,25

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺-17 (-3.37%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

CMENT Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺488,00

Satış

₺490,00

Günlük Değişim %

-3,37%
Günlük Hacim (TL) ₺4.902.142,25
Taban ₺439,25

Haftalık En Yüksek

₺505,50

Aylık En Yüksek

₺557,50
F/K 48,22

Piyasa Değeri

₺42.510.882.041,60

Yabancı Oranı (%)

0,17%
Volatilite 0,54%

Açılış Fiyatı

₺485,25

Alış

₺488,00

Günlük Değişim (TL)

₺-17,00
Tavan ₺536,50

Haftalık En Düşük

₺454,00

Aylık En Düşük

₺454,00
PD/DD 5,60

Sermaye

₺87.112.463,20
Net Kâr ₺881.540.000,00

CMENT - Şirket Hakkında

CMENT şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. CMENT ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

CEO

PAOLO LUCA BOSSI

Kuruluş Tarihi

07/08/1950

Halka Arz Tarihi

25.02.1986

Sektör

Klinker, çimento ,gaz beton ,doğal kaoze taş

Çalışan Sayısı

774

Adres

Işıklar Mahallesi Eski Kemalpaşa Caddesi Çimentaş Blok No:4/B Bornova İzmir

Merkez

TR

CMENT Ortaklık Yapısı

Missing Image

Çimentaş İzmir Çimento Fabrikası T.A.Ş.

Ege Bölgesi’nin ilk çimento fabrikası olan Çimentaş İzmir Çimento Fabrikası Türk Anonim Şirketi (T.A.Ş.) 1950 senesinde kuruldu. Şirket, faaliyetlerine 1953 senesinde başladı ve başlangıç aşamasında 150 bin ton üretim kapasitesine sahipti. Günümüzde ise Çimentaş sadece ülkemizde değil, dünya çapında faaliyetler gerçekleştiriyor. Şirketin faaliyette bulunduğu bölgelerde sürdürülebilir büyümeye önemli katkıları bulunuyor.

Çimentaş Hakkında:

Faaliyetlerine 1953 senesinde İzmir’de başlayan Çimentaş, ülkemizin üretim kapasitesi en geniş çimento üreticilerinden biri olarak bilinmektedir. Çimentaş, dünya standartlarında üretim yapan ve kendi maden ocaklarına sahip olan bir şirkettir.

Çimentaş günümüzde beş kıta ve 15 ülkede faaliyetlerine devam etmektedir.  Şirket, 2001 senesinde Cementir Holding tarafından satın alınmıştır. Cementir Holding’in en önemli iştiraki konumunda olan Çimentaş’ın Elazığ, Edirne, Kars ve İzmir’de çimento fabrikaları yer almaktadır. Bununla birlikte şirketin Türkiye genelinde 20’ye yakın beton santrali bulunmaktadır.

Çimentaş şirketinin ana hedeflerinden biri sürdürülebilirlik ve inovasyondur. Şirket, bununla birlikte enerji tasarrufu için alternatif yakıt uygulamaları da gerçekleştirmektedir. Çimentaş firmasının bine yakın personeli mevcuttur. Şirketin adı vergi sıralamalarında her zaman üst sıralarda görülmektedir.

Çimentaş, 1996 senesinde Kars Çimento’yu satın almıştır. Bununla birlikte şirket, 2005-2006 senelerinde Edirne ve Elazığ’da iki adet çimento fabrikasını daha bünyesine katmıştır. Şirketin satın aldığı bir diğer firma ise Süreko’dur. 

Süreko, faaliyetlerini Manisa’da yürüten bir endüstriyel atık bertarafı ve geri kazanımı şirketidir. Şirket son olarak 2021 senesinde İzmir Torbalı’da faaliyet gösteren Ege Kırmataş şirketini satın almıştır. Çimentaş 1992 senesinde CMENT hisse koduyla halka arz olmuştur. Çimentaş hisseleri Borsa İstanbul (BİST)’da her zaman büyük ilgi görmektedir.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl CMENT hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına CMENT yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca CIMENTAS IZMIR CIMENTO FABRIKASI T.A.S. hissesi alabilirsin.
CMENT yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.