CEMTS Hisse - Çemtaş Çelik Makina Sanayi ve Ticaret A.Ş.

₺9,71

Güncel Fiyat

₺73.257.801,28

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺-0.18 (-1.82%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

CEMTS Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺9,71

Satış

₺9,72

Günlük Değişim %

-1,82%
Günlük Hacim (TL) ₺73.257.801,28
Taban ₺8,74

Haftalık En Yüksek

₺10,15

Aylık En Yüksek

₺10,70
F/K 58,77

Piyasa Değeri

₺4.855.000.000,00

Yabancı Oranı (%)

4,09%
Volatilite 4,75%

Açılış Fiyatı

₺9,92

Alış

₺9,71

Günlük Değişim (TL)

₺-0,18
Tavan ₺10,68

Haftalık En Düşük

₺9,65

Aylık En Düşük

₺8,88
PD/DD 1,33

Sermaye

₺500.000.000,00
Net Kâr ₺82.607.530,00

CEMTS - Şirket Hakkında

CEMTS şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. CEMTS ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

CEO

Nuri Özdemirel

Kuruluş Tarihi

12/02/1970

Halka Arz Tarihi

26.12.1994

Sektör

Vasıflı Çelik Üretimi

Çalışan Sayısı

446

Adres

Organize Sanayi Bölgesi Ali Osman Sönmez Bulvarı No:3 16140 Nilüfer / BURSA

Merkez

TR

CEMTS Ortaklık Yapısı

Missing Image

Çemtaş Çelik Makina Sanayi ve Ticaret A.Ş.

1970 yılında kurulan Çemtaş Çelik Makina Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (A.Ş.)’nin, Bursa Organize Sanayi Bölgesinde 101 dönümlük bir arazi üzerinde faaliyet göstermeye başladığı biliniyor. Şirket, 27 Ocak 1970 tarihinde Bursalı sanayici, iş insanı, küçük sanatkâr ve halk girişimcilerinin bir araya gelmesiyle kuruluyor. Anonim bir şirket olan Çemtaş Çelik Makina Sanayi ve Ticaret A.Ş., Türkiye merkezli olarak hizmet veriyor.

Çemtaş Hakkında:

Otomotiv sektöründe kullanılmak üzere vasıflı çelik üretim faaliyetleri ve denge çubuğu üretimi gerçekleştirmekte olan Çemtaş Çelik Makina Sanayi ve Ticaret A.Ş., sektörün önde gelen şirketlerinden biri olmayı başarmaktadır. 1970 yılında kurulan ve kurulduğu yıldan bu yana hizmetlerine ara vermeden devam eden şirket, üretimlerini hem yerli hem de yabancı pazarlarda pazarlamaktadır. Türkiye merkezli bir şirket olan Çemtaş Çelik Makina Sanayi ve Ticaret A.Ş. halka açıktır ve borsada işlem görmektedir.

2023 yılı itibarıyla şirketin yönetim kurulunda İsmail Tarman, Hidayet Nalan Tüzel, Ergün Kağıtçıbaşı, Mustafa Tarman, Murat Tarman, Necati Gelmez, Selahattin Serbest, Salim Can Karaşıklı, Nalan Erkarakaş ve Cevdet Erkanlı bulunmaktadır. 

Çemtaş Çelik Makina Sanayi ve Ticaret A.Ş. 26 Aralık 1994 tarihinde halka arz olmuştur. Bu tarihte pay başına belirtilen fiyat dönemin parasıyla 10.500 YTL’dir. Aracı kurum olarak İktisat Bankası tercih edilmiştir. Fiili dolaşımdaki payın 42,484,508 lot olduğu bilinmektedir. Çemtaş hisselerinin Borsa İstanbul (BİST) için işlem gördüğü ilk tarih 30 Aralık 1994’tür.

Yıldız Pazar’da CEMTS hisse koduyla işlem görmekte olan Çemtaş Çelik Makina Sanayi ve Ticaret A.Ş. birçok endekse dahildir. Şirketin dahil olduğu endeksler arasında GBNIE, ISKDN, X100S, X100C, XK100, XKTUM, XMANA, XSBUR, XTMTU, XU100, XUSIN, XUTUM, XYLDZ ve XYUZO bulunmaktadır.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl CEMTS hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına CEMTS yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca CEMTAS CELIK MAKINA SANAYI VE TICARET A.S. hissesi alabilirsin.
CEMTS yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.