CANTE Hisse - Çan2 Termik A.Ş.

₺1,89

Güncel Fiyat

₺3.713.078,88

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺0.01 (0.53%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

CANTE Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺1,89

Satış

₺1,89

Günlük Değişim %

0,53%
Günlük Hacim (TL) ₺3.713.078,88
Taban ₺1,70

Haftalık En Yüksek

₺1,91

Aylık En Yüksek

₺2,34
F/K 0,00

Piyasa Değeri

₺13.230.000.000,00

Yabancı Oranı (%)

7,28%
Volatilite 0,00%

Açılış Fiyatı

₺1,89

Alış

₺1,88

Günlük Değişim (TL)

₺0,01
Tavan ₺2,06

Haftalık En Düşük

₺1,79

Aylık En Düşük

₺1,79
PD/DD 0,70

Sermaye

₺7.000.000.000,00
Net Kâr ₺-353.763.764,00

CANTE - Şirket Hakkında

CANTE şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. CANTE ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

Kuruluş Tarihi

04/09/2013

Halka Arz Tarihi

22.04.2021

Sektör

Elektrik Üretim

Çalışan Sayısı

725

Adres

Barbaros Mahallesi, Başak Cengiz Sokak, Varyap Meridian Sitesi No:1 1D/Villa 4 34746 Batı Ataşehir / İstanbul / TÜRKİYE

Merkez

TR

CANTE Ortaklık Yapısı

Missing Image

Çan2 Termik A.Ş.

Çan2 Termik Anonim Şirketi (A.Ş.), Türkiye enerji sektörünün önde gelen bir oyuncusu olarak biliniyor. 2013 yılında kurulan ve Çanakkale’nin Çan ilçesinde faaliyete başlayan Çan2 Termik A.Ş., özellikle termik enerji üretimi konusunda uzmanlığıyla öne çıkıyor. Bununla birlikte şirket, enerji sektöründeki faaliyetlerini Türkiye genelinde sürdürmeye devam ediyor. Özellikle enerji talebinin yüksek olduğu bölgelerde aktif bir rol oynuyor. 
Çan2 Termik Hakkında:

Çan2 Termik A.Ş., ODAŞ Enerji Şirketler Grubu çatısı altında faaliyet göstermektedir. Çan2 Termik A.Ş., Türkiye'nin enerji ihtiyacını karşılama konusunda önemli katkı sağlamaktadır. Şirketin Çan2 Termik Santrali, yerli linyit kömürü kullanarak üretim yapmakta ve çevre dostu bir yaklaşım benimsemektedir. 2019 Mart sonu itibarıyla stabil üretime geçen Çan2 Termik Santrali, çevre iznine sahip tek termik santral olarak 06 Aralık 2019 tarihinde Emisyon Çevre İzni almaya hak kazanmıştır.

Çan2 Termik A.Ş., enerji sektöründeki deneyimi ve uzmanlığıyla Türkiye'nin enerji üretimine katkı sağlamaya devam etmekte ve sürdürülebilir enerji üretimine odaklanmaktadır. Çanakkale ilinin Çan ilçesinde Yayaköy mevkiinde bulunan Çan2 Termik Santrali, 340 Wattmetre (MWm)/330 Megawatt (MWe) kurulu güce sahiptir ve tamamıyla yerli linyit kömürüne dayalı olarak çalışmaktadır. 01 Ağustos 2018 tarihinde santralin Bakanlık Kabulü yapılmış ve bu adımdan sonra santral, ticari faaliyete başlamıştır.

Çan2 Termik Santrali, ülkede linyitle elektrik üreten santraller arasında en yüksek kalorifik değere sahip olmakta ve mevcut sektör koşulları göz önünde bulundurularak en avantajlı elektrik üretim yöntemlerini kullanmaktadır. Çan2 Termik A.Ş., madencilik alanında faaliyet gösteren Çan2 Trakya Kömür Maden A.Ş.’nin yüzde 100 ortağı konumunda yer almaktadır. Ayrıca şirket, madencilik alanında faaliyet gösteren Yel Enerji Elektrik Üretim San. Tic. A.Ş ’nin de yüzde 100 ortağıdır.

Çan2 Termik A.Ş., 7 Nisan 2023 tarihinde ve cuma günü 105,00 TL fiyatla halka arz olmuştur. Şirketin hisse senetleri, CVKMD hisse koduyla Borsa İstanbul (BİST)’da işlem görmektedir.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl CANTE hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına CANTE yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca CAN2 TERMIK A.S. hissesi alabilirsin.
CANTE yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.