BUCIM Hisse - Bursa Çimento Fabrikası A.Ş.

₺8,59

Güncel Fiyat

₺190.910.744,04

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺0.07 (0.82%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

BUCIM Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺8,59

Satış

₺8,60

Günlük Değişim %

0,82%
Günlük Hacim (TL) ₺190.910.744,04
Taban ₺7,74

Haftalık En Yüksek

₺8,71

Aylık En Yüksek

₺8,85
F/K 4,87

Piyasa Değeri

₺12.885.000.000,00

Yabancı Oranı (%)

4,16%
Volatilite 2,11%

Açılış Fiyatı

₺8,55

Alış

₺8,59

Günlük Değişim (TL)

₺0,07
Tavan ₺9,44

Haftalık En Düşük

₺8,23

Aylık En Düşük

₺7,79
PD/DD 1,30

Sermaye

₺1.500.000.000,00
Net Kâr ₺2.644.326.044,00

BUCIM - Şirket Hakkında

BUCIM şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. BUCIM ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

Kuruluş Tarihi

14/07/1966

Halka Arz Tarihi

28.03.1988

Sektör

Çimento üretim ve satışı

Çalışan Sayısı

1033

Adres

Yeni Mahalle Uludağ Caddesi No:170 İç Kapı No:1 16451 KESTEL / BURSA

Merkez

TR

BUCIM Ortaklık Yapısı

Missing Image

Bursa Çimento Fabrikası A.Ş.

14 Temmuz 1966 tarihinde 30 milyon TL sermayeyle Kestel’de kurulan Bursa Çimento Fabrikası Anonim Şirketi (A.Ş.), Türkiye’de çimento alanında üretim yapan en önemli şirketler arasında bulunuyor. 57 yıldır hizmetlerine hız kesmeden devam eden şirket, yüzde 100 halka açık sermayeli olarak şirket kimliğini sürdürüyor. Bursa Çimento Fabrikası A.Ş., Bursa’nın tek çimento üretim fabrikası olma özelliğini taşımaya da devam ediyor.

Bursa Çimento Fabrikası Hakkında:

Bursa Çimento Fabrikası A.Ş., Türkiye merkezli bir şirket olarak hizmet vermektedir. 1966 yılında halka açık bir anonim şirket olarak kurulan Bursa Çimento Fabrikası A.Ş., bu özelliğini taşımaya devam etmektedir. Şirketin Bursa ve Kütahya haricinde Yalova ve Balıkesir de dahil olmak üzere birçok şehirde toplamda 16 tesis işletmekte olduğu bilinmektedir. Şirketin yıllık üretim kapasitesi 1 milyon 400 bin ton klinker ve 2,85 milyon ton çimento olarak bilinmektedir.

1969 yılında faaliyetine başlayan ilk üretim tesisi 230 bin ton klinker ve 250 bin ton çimento üretim kapasiteli olarak devreye girmiştir. Zaman içerisinde yapılan çalışmalarla şirketin klinker üretim kapasitesi 1 milyon 400 bin tona, çimento öğütme kapasitesi ise 2 milyon 856 bin tona çıkartılarak genişletilmiştir. 

Şirketin iştirakleri arasında Kentaş Çelik Makine Sanayi ve Ticaret A.Ş., Bursa Beton Sanayi ve Ticaret A.Ş., Ares Çimento İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş., Tunçkol Çimento Mineral Katkılar İnşaat ve Ticaret A.Ş. ve Roda Liman Depolama Lojistik İşletmeleri A.Ş. yer almaktadır.Bursa Çimento, 2005 yılının Kasım ayında Kütahya bölgesinde çimento talebini karşılamak üzere bir tesis daha açmıştır. Klinker, çimento ve hazır beton ürünlerinin imalatı ve satışı Bursa Çimento Fabrikası A.Ş.’nin faaliyetleri arasında yer almaktadır.

1988 yılında halka arz olan Bursa Çimento Fabrikası A.Ş., BUCIM hisse koduyla Borsa İstanbul (BİST) piyasalarında işlem görmektedir. BIST 100 endeksinde işlem gören Bursa Çimento Fabrikası A.Ş., Yıldız Pazar’da yer almaktadır.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl BUCIM hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına BUCIM yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca BURSA CIMENTO FABRIKASI A.S. hissesi alabilirsin.
BUCIM yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.