BTCIM Hisse - Batıçim Batı Anadolu Çimento Sanayi A.Ş.

₺132,10

Güncel Fiyat

₺58.595.327,10

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺-0.1 (-0.08%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

BTCIM Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺132,10

Satış

₺132,10

Günlük Değişim %

-0,08%
Günlük Hacim (TL) ₺58.595.327,10
Taban ₺118,90

Haftalık En Yüksek

₺133,20

Aylık En Yüksek

₺134,70
F/K 0,00

Piyasa Değeri

₺23.778.000.000,00

Yabancı Oranı (%)

9,89%
Volatilite 1,66%

Açılış Fiyatı

₺132,10

Alış

₺131,80

Günlük Değişim (TL)

₺-0,10
Tavan ₺145,30

Haftalık En Düşük

₺128,40

Aylık En Düşük

₺110,60
PD/DD 21,63

Sermaye

₺180.000.000,00
Net Kâr ₺-437.364.000,00

BTCIM - Şirket Hakkında

BTCIM şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. BTCIM ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

CEO

AKİF GEÇER

Kuruluş Tarihi

05/09/1966

Halka Arz Tarihi

09.03.1995

Sektör

Çimento , hazır beton mıcır

Çalışan Sayısı

969

Adres

Ankara Caddesi No:335 35050 Bornova / İZMİR

Merkez

TR

BTCIM Ortaklık Yapısı

Missing Image

Batıçim Batı Anadolu Çimento Sanayi A.Ş.

Batıçim Batı Anadolu Çimento Sanayi Anonim Şirketi (A.Ş.), 1966 yılında yüzde 100 Türk sermayesiyle kuruldu. Bükey, Günel, Egeli ve Grebeneler aileleri tarafından kurulan Batıçim’in zaman içerisinde ailelere ait olan hisseleri Çiftay İnşaat şirketine satıldı. Günümüzde şirketin yüzde 30’unun Çiftay İnşaat A.Ş.’ye ait olduğu biliniyor. Batıçim Batı Anadolu Çimento Sanayi A.Ş. yarattığı iş gücü, sağladığı katma değer ve gerçekleştirdiği ihracatla sürdürülebilir ekonomik büyümeye katkı sağlıyor. Batıçim Batı Anadolu Çimento Sanayi A.Ş., yalnızca yurt içi değil yurt dışı pazarlarında da önemli faaliyetler gösteriyor.

Batıçim Hakkında:

Klinker ve çimento üretiminde kullandığı dünya standartları sayesinde sektörün öncülerinden biri olmayı başaran Batıçim, insan kaynağını doğru işte değerlendirme felsefesiyle hizmet vermektedir. Profesyonel kadrosuyla sektörde emin adımlarla yoluna devam eden ve faaliyet gösterdiği bölgede gerçekleştirdiği yatırımlar sayesinde ekonomiye katkı sağlayan Batıçim, Ege Bölgesi’nin en büyük sanayi kuruluşlarından biridir. Batıçim, üretimleri ve gerçekleştirdiği çalışmalarıyla bölgede ciddi bir istihdam yaratmakta ve sosyal-kültürel alanlara değer katmaktadır.

2023 yılı itibarıyla şirketin yönetim kurulu üyeleri arasında Sabit Aydın, Bülent Candaş, Erdoğan Göğen, Ali Kışla, Mehmet Gökalp Özkök, Yusuf Kaya, Ömer Çağdaş Selvi, Tufan Ünal, Feyyaz İnal, Şükrü Serdar Bağcıoğlu ve Mustafa Teoman Gürkan Bulunmaktadır. Batıçim’in ana merkezi bugün İzmir’in Bornova ilçesinde yer almaktadır.

Batıçim Batı Anadolu Çimento Sanayi A.Ş. 9-10 Mart 1995 tarihlerinde YTL öncesi 12.000 TL fiyatla halka arz olmuştur. Halka arzda aracı kurum olarak TEB Yatırım Menkul Değerler A.Ş. kullanılmıştır. Şirket, Borsa İstanbul (BIST)’da ilk kez 20 Mart 1995 tarihinde işlem görmüştür.

Batıçim, BTCIM hisse koduyla Yıldız Pazar’da işlem görmektedir. Batıçim hisselerinin dahil olduğu endeksler arasında BIST TÜM, BIST YILDIZ, BIST SINAİ, BIST İZMİR, BIST TÜM-100, BIST KURUMSAL YÖNETİM ve BIST TAŞ TOPRAK yer almaktadır. Fiili dolaşımdaki payın 63.558.281 lot olduğu bilinmektedir.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl BTCIM hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına BTCIM yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca BATICIM BATI ANADOLU CIMENTO SANAYII A.S. hissesi alabilirsin.
BTCIM yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.