BRSAN Hisse - Borusan Mannesmann Boru Sanayi ve Ticaret A.S

₺636,00

Güncel Fiyat

₺518.128.234,00

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺11 (1.76%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

BRSAN Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺636,00

Satış

₺636,50

Günlük Değişim %

1,76%
Günlük Hacim (TL) ₺518.128.234,00
Taban ₺572,50

Haftalık En Yüksek

₺647,50

Aylık En Yüksek

₺712,50
F/K 21,97

Piyasa Değeri

₺90.153.000.000,00

Yabancı Oranı (%)

8,23%
Volatilite 4,80%

Açılış Fiyatı

₺625,50

Alış

₺636,00

Günlük Değişim (TL)

₺11,00
Tavan ₺699,50

Haftalık En Düşük

₺602,00

Aylık En Düşük

₺578,00
PD/DD 3,61

Sermaye

₺141.750.000,00
Net Kâr ₺4.102.619.000,00

BRSAN - Şirket Hakkında

BRSAN şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. BRSAN ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

CEO

Zafer Atabey

Kuruluş Tarihi

12/07/1958

Halka Arz Tarihi

. .

Sektör

Boru imalatı

Çalışan Sayısı

2597

Adres

Beyoğlu, Salıpazarı, Pürtelaş Hasan Mah. Meclisi Mebusan Cad. No: 35-37 34427

Merkez

TR

BRSAN Ortaklık Yapısı

Missing Image

Borusan Mannesmann Boru Sanayi ve Ticaret A.Ş.

2023 yılında 65’inci kuruluş yıl dönümünü kutlayan Borusan Mannesmann Boru Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (A.Ş.), Türkiye’nin önde gelen sanayi şirketleri arasında yer alıyor. Şirket kurulduğu günden bugüne sağlam bir vizyonla hareket ederek Türkiye’nin ekonomik kalkınmasına ve sanayileşmesine önemli katkılarda bulunuyor. Borusan Mannesmann Boru Sanayi ve Ticaret A.Ş., Avrupa’nın çelik boru devi olarak nitelendirilen Salzgitter Mannesmann ile gerçekleştirdiği ortaklıktan bu yana dört ülkede faaliyet gösteren tesisleri ve yüksek satış hacmiyle global arenada saygınlığını korumaya devam ediyor.

Borusan Mannesmann Hakkında:

Borusan Mannesmann Boru Sanayi ve Ticaret A.Ş. 12 Temmuz 1958 tarihinde Asım Kocabıyık tarafından İstanbul’da kurulmuş olup günümüzde Zafer Atabey genel müdürlüğünde faaliyetlerini sürdürmektedir. Borusan Grubunun ilk endüstriyel girişimi olan Borusan Mannesmann sektöre 27 çalışanla adım atmıştır. Şirket, günümüzde 2 bin 800’den fazla çalışanıyla büyümeye devam etmektedir. 

Borusan Mannesmann çelik boru sektöründe faaliyet göstermenin yanı sıra otomotivden inşaata, enerjiden makine üretimine kadar birçok sektörde yüksek teknoloji ürünü borular üretmektedir. Bu geniş ürün yelpazesi Borusan Mannesmann’ı çok yönlü ve sanayi lideri bir şirket haline getirmektedir.

Borusan Mannesmann, Türkiye dışında Amerika ve Avrupa’nın farklı ülkelerinde üretim yapmakta ve aynı zamanda ihracat gerçekleştirmektedir. Şirketin Türkiye’de İstanbul ve Bursa, Amerika’da Florida, Texas ve Alabama, İtalya’da ise Vobarno şehirlerinde tesisleri bulunmaktadır. Borusan Mannesmann zaman içinde farklı ülkelerden birçok şirketi bünyesine katarak büyümesini sürdürmektedir. Şirketin son olarak Amerika Birleşik Devletleri’nin yüksek kalite ve kapasitede üretim yapan şirketlerinden Berg Pipe’ın yüzde 100’ünü satın aldığı bilinmektedir.

Borusan Mannesmann Boru Sanayi ve Ticaret A.Ş, 12 Eylül 1994 tarihinde hisse başına 0,01 TL fiyatla halka arz edilmiştir. Şirket BRSAN hisse koduyla Borsa İstanbul (BİST)’da işlem görmekte olup BİST 30, BİST 100, BİST İstanbul, BİST Sınai, BİST Yıldız ve BİST Tüm endekslerinde yer almaktadır.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl BRSAN hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına BRSAN yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca BORUSAN BIRLESIK BORU FABRIKALARI SANAYI VE TICARET A.S. hissesi alabilirsin.
BRSAN yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.