BOSSA Hisse - Bossa Ticaret ve Sanayi İşletmeleri T.A.Ş.

₺11,02

Güncel Fiyat

₺11.971.864,74

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺0.31 (2.89%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

BOSSA Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺11,02

Satış

₺11,02

Günlük Değişim %

2,89%
Günlük Hacim (TL) ₺11.971.864,74
Taban ₺9,92

Haftalık En Yüksek

₺11,11

Aylık En Yüksek

₺12,27
F/K 6,24

Piyasa Değeri

₺7.163.000.000,00

Yabancı Oranı (%)

0,87%
Volatilite 4,58%

Açılış Fiyatı

₺10,72

Alış

₺11,01

Günlük Değişim (TL)

₺0,31
Tavan ₺12,12

Haftalık En Düşük

₺10,43

Aylık En Düşük

₺9,58
PD/DD 1,45

Sermaye

₺650.000.000,00
Net Kâr ₺1.148.302.299,00

BOSSA - Şirket Hakkında

BOSSA şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. BOSSA ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

CEO

ONUR DURU

Kuruluş Tarihi

25/03/1951

Halka Arz Tarihi

10.08.1995

Sektör

Tekstil Ürünleri İmalatı ve Satışı

Çalışan Sayısı

1594

Adres

Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi Acıdere OSB Mah. Celal Bayar Bul. No:3 Sarıçam - Adana

Merkez

TR

BOSSA Ortaklık Yapısı

Missing Image

Bossa Ticaret ve Sanayi İşletmeleri T.A.Ş.

Sabancı Ailesi tarafından 1951 yılında kurulan Bossa Ticaret ve Sanayi İşletmeleri Türk Anonim Şirketi (T.A.Ş.), 2008 yılında Adanalı Akkardan A.Ş.’ye satılıyor. Ardından Türkiye'nin En Büyük 500 Sanayi Kuruluşu Listesi’nde bulunan Oğuz Tekstil tarafından satın alınıyor. Amerika, Rusya ve Avrupa ülkelerinin pazarlarında yer alan Bossa Ticaret ve Sanayi İşletmeleri T.A.Ş., 120 bin metrekare alanda ve yıllık 30 milyon üretim kapasitesiyle polyester viskon kumaş üretimi yapıyor. Şirket, sahip olduğu bu özellikleriyle Türkiye'nin en büyük üretim kapasitesine sahip entegre tesisi olmasıyla da dikkatleri üzerine çekiyor.

Bossa Hakkında:

30’dan fazla ülkeye ihracat yapan Bossa Ticaret ve Sanayi İşletmeleri T.A.Ş., ISO 500 listesinde yer almaktadır. Şirket boyanmış, baskılı ve iplik bağlı kıyafetler, pamuk, polyester, keten, naylon, ipek ve yün karışımları dahil denim ve spor giyim ya da resmi ve şık giyim gibi pek çok farklı alanda kullanılacak olan kumaşların üretimini gerçekleştirmektedir.

Pek çok farklı pazarda yer alan ve sektörün öncülerinden biri olmayı başaran Bossa Ticaret ve Sanayi İşletmeleri T.A.Ş., üretimlerini yüksek teknolojik cihazlarla gerçekleştirmektedir. Bossa Ticaret ve Sanayi İşletmeleri T.A.Ş., halka arz olmuş bir şirket olması sebebiyle de dikkat çekmektedir.

10-11 Ağustos 1995 tarihlerinde halka arzı gerçekleşen Bossa Ticaret ve Sanayi İşletmeleri T.A.Ş., YTL öncesi 4 bin 500 TL fiyatla halka arz olmuştur. Halka arzda aracı kurum Finansbank olarak tercih edilmiştir. Şirketin Borsa İstanbul (BİST) için ilk işlem tarihi ise 21 Ağustos 1995 olarak bilinmektedir. Bossa hisseleri günümüzde Ana Pazar’da BOSSA hisse koduyla işlem görmektedir. Şirketin dahil olduğu endeksler arasında ISKDN, XBANA, XKTUM, XSADA, XTEKS, XTUMY, XUSIN ve XUTUM yer almaktadır.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl BOSSA hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına BOSSA yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca BOSSA TICARET VE SANAYI ISLETMELERI T.A.S. hissesi alabilirsin.
BOSSA yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.