AYGAZ Hisse - Aygaz A.Ş.

₺207,00

Güncel Fiyat

₺105.922.861,60

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺2 (0.98%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

AYGAZ Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺207,00

Satış

₺207,20

Günlük Değişim %

0,98%
Günlük Hacim (TL) ₺105.922.861,60
Taban ₺186,30

Haftalık En Yüksek

₺208,80

Aylık En Yüksek

₺208,80
F/K 7,64

Piyasa Değeri

₺45.498.758.769,00

Yabancı Oranı (%)

57,46%
Volatilite 3,27%

Açılış Fiyatı

₺205,20

Alış

₺207,00

Günlük Değişim (TL)

₺2,00
Tavan ₺227,70

Haftalık En Düşük

₺192,70

Aylık En Düşük

₺171,00
PD/DD 1,26

Sermaye

₺219.800.767,00
Net Kâr ₺5.953.903.000,00

AYGAZ - Şirket Hakkında

AYGAZ şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. AYGAZ ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

CEO

GÖKHAN TEZEL

Kuruluş Tarihi

13/12/1961

Halka Arz Tarihi

13.01.1988

Sektör

Tabi ve likit gazlar ve benzeri yakıtlar

Çalışan Sayısı

1643

Adres

BÜYÜKDERE CAD. AYGAZ HAN NO:145/1 34394 ZİNCİRLİKUYU-ŞİŞLİ / İSTANBUL

Merkez

TR

AYGAZ Ortaklık Yapısı

Missing Image

Aygaz A.Ş.

1966 senesinde ilk şubesini açan Aygaz Anonim Şirketi (A.Ş.), günümüzde Türkiye’nin tüm şehirlerinde 4 binden fazla şubesiyle faaliyetlerine devam ediyor. Aygaz A.Ş.’nin faaliyet alanları LPG’nin temini, stoklanması, dolumu ve LPG’li cihaz üretimiyle satışını kapsıyor. Aygaz A.Ş., tüm bu süreçleri başarılı bir şekilde gerçekleştiren entegre bir LPG şirketi olarak yoluna devam ediyor.

Aygaz Hakkında:

Aygaz A.Ş. 1966 senesinde Vehbi Koç tarafından kurulmuştur. Şirketin faaliyet alanı sıvılaştırılmış petrol gazının temin edilmesi, stoklanması ve dolumu üzerinedir. Aygaz A.Ş.’nin ilk şubesi İstanbul'da açılmıştır. Günümüzde ise Aygaz A.Ş., Türkiye’nin her şehrinde faaliyet gösteren devasa bir şirket haline gelmiştir.

Aygaz A.Ş.’nin 81 ilde toplam bin 830 otogaz istasyonu ve 2 bin 198 tüp gaz bayii bulunmaktadır. Aygaz ürünleri günde ortalama 40 bin eve girmektedir. Aynı zamanda her gün ortalama 240 bin araç, yakıtını Aygaz ve markalarının istasyonlarından temin etmektedir.

Aygaz, LPG temin konusunda oldukça başarılı bir şirkettir. Şirket üç gemilik tek Türk gemi filosu destekli kuvvetli lojistik yapısına sahiptir. Bu sayede  Aygaz A.Ş. kendi nihai müşterileri, diğer LPG dağıtım şirketleri ve yurt dışı müşterilerini bir araya toplayan geniş bir ekosisteme hem kaliteli ve hem de ekonomik LPG temini yapmaktadır. Aygaz, geniş menşeli bir tedarikçi portföyüne sahiptir. Şirket, LPG operasyonunu kesintisiz bir şekilde sürdürme gücüne sahiptir.

Aygaz A.Ş., çok güçlü bir altyapıya sahiptir. Şirket, yüksek satış tonajları sayesinde en büyük tonajlı LPG gemilerini bile tek başına ve tek limanda tahliye etmeyi başaran sayılı firmalardan biridir. Aygaz A.Ş.’nin en modern teknolojilerle işletilen beş deniz terminali, beş dolum tesisi ve yedi dağıtım merkezi bulunmaktadır. Bunların hepsi uluslararası standartlara uygundur. Tüm bunların yanı sıra şirketin bir basınçlı kap ve LPG ekipmanları üretim tesisi de bulunmaktadır.

Aygaz A.Ş., 13.01.1998 tarihinde halka arz olmuştur. AYGAZ hisse koduyla işlem gören Aygaz hisseleri Borsa İstanbul (BIST)’da BIST KURUMSAL YÖNETİM, BIST İSTANBUL, BIST KİMYA PETROL PLASTİK, BIST YILDIZ, BIST SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK, BIST TÜM-100 ve BIST SINAİ endekslerinde yer almaktadır.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl AYGAZ hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına AYGAZ yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca AYGAZ A.S. hissesi alabilirsin.
AYGAZ yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.