AYEN Hisse - Ayen Enerji A.Ş.

₺28,16

Güncel Fiyat

₺43.501.972,30

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺-0.56 (-1.95%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

AYEN Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺28,16

Satış

₺28,16

Günlük Değişim %

-1,95%
Günlük Hacim (TL) ₺43.501.972,30
Taban ₺25,36

Haftalık En Yüksek

₺28,88

Aylık En Yüksek

₺29,04
F/K 10,66

Piyasa Değeri

₺7.814.400.000,00

Yabancı Oranı (%)

0,62%
Volatilite 2,58%

Açılış Fiyatı

₺28,24

Alış

₺28,12

Günlük Değişim (TL)

₺-0,56
Tavan ₺30,96

Haftalık En Düşük

₺27,38

Aylık En Düşük

₺25,42
PD/DD 1,35

Sermaye

₺277.500.000,00
Net Kâr ₺733.343.026,00

AYEN - Şirket Hakkında

AYEN şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. AYEN ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

CEO

FAHRETTİN AMİR ARMAN

Kuruluş Tarihi

15/08/1990

Halka Arz Tarihi

28.06.2000

Sektör

Elektrik üretim, iletim dağıtım ve ticaret

Çalışan Sayısı

254

Adres

Hülya Sok No:37 Gaziosmanpaşa Çankaya/ANKARA

Merkez

TR

AYEN Ortaklık Yapısı

Missing Image

Ayen Enerji A.Ş.

35 yılı aşkın süredir Türkiye’nin elektrik ihtiyacını karşılayan Ayen Enerji Anonim Şirketi (A.Ş.), enerji sektörüne yön veren şirketler arasında bulunuyor. Ülkemizin pek çok farklı noktasındaki tesisleriyle faaliyet gösteren şirket, elektrik üretimi, iletimi ve dağıtımı alanında aktif olarak hizmet veriyor. Enerji üretimi için hidrolik, gaz ve rüzgar gibi doğal kaynakları kullanan Ayen Enerji A.Ş., sürdürülebilir ve yeşil bir geleceğe yatırım yapıyor. Ar-Ge çalışmaları ve yenilikçi uygulamalarıyla dikkat çeken Ayen Enerji A.Ş. yalnızca Türkiye’de değil, dünyanın birçok yerinde enerji üretimi yapmayı mümkün kılıyor. 

Ayen Enerji Hakkında:

1988 yılında temelleri atılan Aydıner İnşaat A.Ş.’ye bağlı olarak faaliyet gösteren Ayen Enerji’nin 2002 yılında kurulduğu bilinmektedir. Mehmet Aydıner'in öncülüğünde kardeşleri Turgut Aydıner ve Turhan Aydıner tarafından kurulan şirket, Elektrik Piyasası Lisans Yönetmeliği çerçevesinde toptan satış lisansına sahiptir. Şirketin 25 milyar TL sermayesi bulunmaktadır. Ayen Enerji elektrik üretimi, iletimi, dağıtımı ile yurt içinde ve yurt dışında hidrolik, gaz ve rüzgar enerjisi santralleri yatırımlarında faaliyet göstermektedir.

Ayen Enerji A.Ş.’nin, Çamlıca ve Yamula'da iki hidroelektrik santrali, Akbük, Sığacık ve Mordoğan’da birer rüzgar enerjisi santrali ve Ostim'de doğalgaz üretim santrali bulunmaktadır. Ayen Enerji A.Ş. grup şirketleri arasında Ayen ALB, Ayen Energy Trading Sha, Ayen Ostim Enerji Üretim A.Ş., Ayen Elektrik Ticaret A.Ş., Ayen As Energji Sha (Arnavutluk), Kayseri Elektrik Üretim San. ve Tic. A.Ş. ve Araklı Doğalgaz Sanayi ve Tic. A.Ş. yer almaktadır.

Şirket, 2022 yılında Türkiye'de bulunan santrallerinde 703.712.893 kWh elektrik enerjisi üretimi gerçekleştirmiştir. Ayen Enerji’nin yurt dışı iştiraki olan Ayen AS Energji SHA'ya ait Fan Havzası’nda hidroelektrik santralleri kapsamında, 2022 yılı içinde 327.466.142 kWh elektrik enerjisi üretilmiştir.

Ayen Enerji A.Ş., 05 Temmuz 2000 tarihinde İstanbul Menkul Kıymetler Borsasında işlem görmeye başlayarak halka açılan ilk enerji şirketleri arasında bulunmaktadır. Ayen Enerji hisse senetleri 37,84 TL sabit fiyatla Borsa İstanbul (BİST)’da AYEN hisse koduyla işlem görmektedir.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl AYEN hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına AYEN yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca AYEN ENERJI A.S. hissesi alabilirsin.
AYEN yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.