AYDEM Hisse - Aydem Yenilenebilir Enerji A.Ş.

₺27,22

Güncel Fiyat

₺24.293.722,74

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺0.12 (0.44%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

AYDEM Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺27,22

Satış

₺27,26

Günlük Değişim %

0,44%
Günlük Hacim (TL) ₺24.293.722,74
Taban ₺24,40

Haftalık En Yüksek

₺27,48

Aylık En Yüksek

₺30,40
F/K 0,00

Piyasa Değeri

₺19.218.300.000,00

Yabancı Oranı (%)

7,62%
Volatilite 1,92%

Açılış Fiyatı

₺27,16

Alış

₺27,22

Günlük Değişim (TL)

₺0,12
Tavan ₺29,80

Haftalık En Düşük

₺25,70

Aylık En Düşük

₺22,16
PD/DD 1,41

Sermaye

₺705.000.000,00
Net Kâr ₺-2.142.422.406,00

AYDEM - Şirket Hakkında

AYDEM şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. AYDEM ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

CEO

Serdar Marangoz

Kuruluş Tarihi

06/07/1995

Halka Arz Tarihi

22.04.2021

Sektör

Her türlü yenilenebilir ve geri dönüştürülebilir enerji kaynağının elektrik enerjisine dönüştürülmesi

Çalışan Sayısı

565

Adres

ADALET MAHALLESİ HASAN GÖNÜLLÜ BULVARI NO:15/1 MERKEZEFENDİ / DENİZLİ

Merkez

TR

AYDEM Ortaklık Yapısı

Missing Image

Aydem Yenilenebilir Enerji A.Ş.

Yenilenebilir enerji üretim alanında faaliyet gösteren ve doğal kaynakların, çevrenin ve gelecek nesillerin ihtiyaçlarını sürdürülebilir bir şekilde karşılamayı amaçlayan Aydem Yenilenebilir Enerji Anonim Şirketi (A.Ş.),  1955 yılında faaliyet göstermeye başladı. 1955 yılında Türkiye’nin ilk özel hidroelektrik santralini hayata geçirerek faaliyetlerine başlayan Aydem Yenilenebilir Enerji A.Ş., insanı odağa alan bir yolculuk gerçekleştiriyor ve bugün gelecek için daha iyisini arayarak ülkenin sürdürülebilir bir şekilde büyümesine katkı sağlıyor. Sonraki nesillere daha iyi bir gelecek hazırlamayı hedefleyen ve bu alanda faaliyet yürüten Aydem Yenilenebilir Enerji A.Ş.’nin 25 adet yenilenebilir enerji santraline sahip olduğu biliniyor. Şirket, 1.168 MW kurulu gücüyle hayat için enerji üretmeye devam ediyor.

Aydem Yenilenebilir Enerji Hakkında:

Enerji sektöründe faaliyet gösteren Aydem Yenilenebilir Enerji A.Ş. 23 enerji santrali, 25 yenilenebilir enerji santrali, hidroelektrik, rüzgar, hibrit ve jeotermal santralleriyle Türkiye’nin enerji ihtiyacını yenilenebilir enerji üretimiyle karşılamaya çalışmaktadır.

Türkiye merkezli bir şirket olarak kurulan Aydem Yenilenebilir Enerji A.Ş., günümüzde yurt dışı pazarlarında da global ölçekte faaliyet göstermekte ve sektörün öncülerinden biri olmayı başarmaktadır.

Şirketin bugüne dek tamamlanmış ve hala yürütülen pek çok farklı enerji çalışması bulunmaktadır. Bu özelliğiyle şirket, Türkiye’nin en büyük yenilenebilir enerji üretim portföylerinden birine sahiptir.

Aydem Yenilenebilir Enerji A.Ş., 19-20-21-22 Nisan 2021 tarihlerinde 8,50-9,50 TL fiyatla halka arz olmuştur. Halka arzında oransal dağıtım yöntemi kullanılmış ve aracı kurum olarak İş Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tercih edilmiştir. Şirketin Borsa İstanbul (BIST)’da ilk işlem tarihi 29 Nisan 2021’dir. Aydem Yenilenebilir Enerji A.Ş., AYDEM hisse koduyla  Yıldız Pazar’da işlem görmektedir.

Aydem Yenilenebilir Enerji hisseleri BIST SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK, BIST HİZMETLER, BIST TÜM-100, BIST KURUMSAL YÖNETİM, BIST ELEKTRİK, BIST DENİZLİ, BIST TÜM, BIST GERİ ALIM ve BIST YILDIZ endekslerine dahildir.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl AYDEM hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına AYDEM yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca AYDEM YENILENEBILIR ENERJI A.S. hissesi alabilirsin.
AYDEM yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.