ATAKP Hisse - Atakey Patates Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş

₺51,60

Güncel Fiyat

₺54.254.530,25

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺0.1 (0.19%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

ATAKP Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺51,60

Satış

₺51,65

Günlük Değişim %

0,19%
Günlük Hacim (TL) ₺54.254.530,25
Taban ₺46,44

Haftalık En Yüksek

₺52,40

Aylık En Yüksek

₺52,40
F/K 19,38

Piyasa Değeri

₺7.160.428.800,00

Yabancı Oranı (%)

1,46%
Volatilite 3,59%

Açılış Fiyatı

₺52,00

Alış

₺51,60

Günlük Değişim (TL)

₺0,10
Tavan ₺56,75

Haftalık En Düşük

₺48,96

Aylık En Düşük

₺46,68
PD/DD 2,02

Sermaye

₺138.768.000,00
Net Kâr ₺369.382.180,00

ATAKP - Şirket Hakkında

ATAKP şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. ATAKP ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

CEO

AHMET ÖZGÜL

Kuruluş Tarihi

21/09/2012

Halka Arz Tarihi

21.07.2023

Sektör

HER TÜRLÜ GIDA MADDELERININ, BAKLIYAT, HUBUBAT VE HER TÜRLÜ TARIM ÜRÜNLERI SANAYI VE TICARETI ILE BILHASSA TICARI AMAÇLI TOHUMLUK VE/VEYA YEMEKLIK PATATESLERIN ÜRETIMINI YAPMAK, BUNUNLA ILGILI HAM VE YARDIMCI MALZEMENIN TEMININI, TOHUM SEÇIMINI, ZIRAI ÜRETIMINI YAPMAK VE VEYA YAPTIRMAK VE BUNLARIN IMALATINI, IHRACATINI, ITHALATINI, ALIMINI, TOPTAN VE PERAKENDE SATIMINI, PAZARLANMASINI, DAĞITIMINI VE IŞLETMECILIĞINI YAPMAK,

Çalışan Sayısı

228

Adres

Emirhan Cad. No:109 Kat:11 Balmumcu/Beşiktaş/İstanbul

Merkez

TR

ATAKP Ortaklık Yapısı

Missing Image

Atakey Patates Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Türkiye'de her beş donuk patatesten birini üreten, sektörün öncü firmaları arasında kabul edilen Atakey Patates Gıda Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (A.Ş.), son teknolojiyle üretilen yeni nesil makineleriyle çalışmalarını sürdürüyor. Türkiye'nin en büyük üretim kapasitesine sahip patates fabrikalarında özel tohumlarla patates üreten Atakey Patates Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş., restoranlara tedarik ettiği çıtır çıtır patatesleriyle gıda sektöründe liderliği hedefliyor.

Atakey Patates Gıda Hakkında:

21 Eylül 2012 tarihinde kurulan Atakey Patates Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş., Afyonkarahisar'ın Susuz ilçesindeki makine parkuruyla Türkiye'nin sayılı fabrikalarından birine sahiptir. Türkiye'nin en büyük patates fabrikalarından birine sahip olan şirket, 22 bin ton mamul madde ve 70 bin ton ham madde deposuna sahip bulunmaktadır.

Atakey Patates Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş., TAB Food Investments (TFI) çatısı altında hizmetlerini sürdüren Burger King, Arby's, Usta Dönerci, Sbarro ve Popeyes gibi restoranların dondurulmuş patates ihtiyacını karşılamaktadır. Çin’de bulunan Burger King restoranlarına da donuk parmak patates tedarik eden Atakey Patates Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş., Türkiye'ye 4 bin ton ve Çin'e 2 bin 500 ton patates tedarik etmektedir. Şirket aylık 6 bin 500 ton dondurulmuş patates üretimi gerçekleştirmektedir.

Atakey Patates Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş., 75 bin metrekare kapalı alan, 15 bin metrekare soğuk hava deposu, 7 bin 500 metrekare tohum depolama alanı, 30 bin metrekare ham madde deposu ve 6 bin metrekare üretim alanıyla toplamda 168 bin metrekarelik dev bir tesiste faaliyetlerini yürütmektedir.

Atakey Patates Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş., 21 Temmuz 2023 tarihinde halka arz olmuştur. 39,50 TL'den üç gün boyunca talep toplayan şirket, toplamda 22 milyon adet lot dağıtmıştır. Atakey Patates Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin halka arz açıklık oranı yüzde 20,3 olarak kamuoyuna bildirilmiştir. Şirket hisseleri ATAKP hisse kodu kısaltmasıyla Borsa İstanbul (BİST)’da işlem görmektedir.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl ATAKP hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına ATAKP yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca ATAKEY PATATES GIDA SANAYI VE TICARET A.S. hissesi alabilirsin.
ATAKP yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.