ATAGY Hisse - Ata Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

₺12,08

Güncel Fiyat

₺7.320.978,35

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺0.01 (0.08%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

ATAGY Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺12,08

Satış

₺12,09

Günlük Değişim %

0,08%
Günlük Hacim (TL) ₺7.320.978,35
Taban ₺10,88

Haftalık En Yüksek

₺12,99

Aylık En Yüksek

₺13,79
F/K 16,91

Piyasa Değeri

₺573.800.000,00

Yabancı Oranı (%)

1,44%
Volatilite 4,14%

Açılış Fiyatı

₺12,07

Alış

₺12,08

Günlük Değişim (TL)

₺0,01
Tavan ₺13,28

Haftalık En Düşük

₺11,49

Aylık En Düşük

₺11,38
PD/DD 1,19

Sermaye

₺47.500.000,00
Net Kâr ₺33.931.851,00

ATAGY - Şirket Hakkında

ATAGY şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. ATAGY ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

CEO

BEDRİ KURDOĞLU

Kuruluş Tarihi

20/03/1997

Halka Arz Tarihi

01.10.1997

Sektör

Sermaye Piyasası Kurulu’nun gayrimenkul yatırım ortaklıklarına ilişkin düzenlemelerinde yazılı amaç ve konularla iştigal etmek.

Çalışan Sayısı

7

Adres

Dikilitaş Mah. Emirhan Cad.No: 109 Atakule Balmumcu Beşiktaş,34349 İstanbul

Merkez

TR

ATAGY Ortaklık Yapısı

Missing Image

Ata Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

1997 senesinde menkul kıymet yatırım ortaklığı kapsamında kurulan Ata Yatırım Ortaklığı Anonim Şirketi (A.Ş.) günümüzde gayrimenkul ve yatırım ortaklığı şirketi olarak faaliyetlerine devam ediyor. Ata Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. gayrimenkullere dayalı sermaye piyasası, gayrimenkul projeleri, gayrimenkullere dayalı haklar ve sermaye piyasası araçları alanlarında faaliyet göstererek halka açık bir şirket olarak hizmet veriyor.

Ata Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Hakkında

Ata Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. temelleri 1997 senesinde Ata Yatırım Ortaklığı A.Ş. tarafından atılmıştır. Ata Yatırım Ortaklığı A.Ş. 11 Ekim 2012 tarihinde gayrimenkul yatırım ortaklığı statüsüne dönüştürülmüştür. Bu durumun neticesinde şirket adı da Ata Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. olarak değişmiştir. Şirketin kayıtlı sermaye tavanının 50 milyon TL olduğu bilinmektedir.

Ata Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.’nin faaliyet alanı gayrimenkul, gayrimenkullere dayalı sermaye piyasası, gayrimenkul projeleri, sermaye piyasası araçları ve gayrimenkullere dayalı haklar olmaktadır. Şirket halka açık bir anonim ortaklık olarak faaliyetlerini sürdürmektedir.

Kurulduğu günlerden beri yüksek performans gösteren ve sağlıklı bir büyüme elde eden Ata Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. hedefleri doğrultusunda başarılı bir şekilde ilerlemektedir. Şirketin hedefli projelerden ve gayrimenkul varlıklarından oluşmuş çeşitli yüksek getirili ve çeşitlendirilmiş bir portföy oluşturmaktır. Şirket attığı adımlar sayesinde hedefine her geçen gün biraz daha yaklaşmaktadır. Ata Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. aynı zamanda kurumsal kiracıları hedefleyen ticari gayrimenkul varlıklarına da odaklanmaktadır.

Ata Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.’nin 2023 senesi bitmeden tamamlanması planlanan iki adet projesi bulunmaktadır. Bu projelerden bir tanesi Çanakkale Projesi bir diğeri ise Tekirdağ Ata Corner projesi olarak açıklanmıştır. Ata Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. hisseleri 1 Ekim 1997 tarihinde dönemin parasıyla bin 300 TL sabit fiyat ile halka arz olmuştur. Ata Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. hisseleri ATAGY hisse koduyla Borsa İstanbul (BİST) endekslerinde işlem görmektedir.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl ATAGY hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına ATAGY yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca ATA GAYRIMENKUL YATIRIM ORTAKLIGI A.S. hissesi alabilirsin.
ATAGY yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.