ASUZU Hisse - Anadolu Isuzu Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş.

₺103,50

Güncel Fiyat

₺348.338.619,60

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺1.6 (1.57%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

ASUZU Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺103,50

Satış

₺103,50

Günlük Değişim %

1,57%
Günlük Hacim (TL) ₺348.338.619,60
Taban ₺93,15

Haftalık En Yüksek

₺112,40

Aylık En Yüksek

₺125,00
F/K 14,72

Piyasa Değeri

₺26.082.000.000,00

Yabancı Oranı (%)

7,06%
Volatilite 5,40%

Açılış Fiyatı

₺102,00

Alış

₺103,30

Günlük Değişim (TL)

₺1,60
Tavan ₺113,80

Haftalık En Düşük

₺100,00

Aylık En Düşük

₺100,00
PD/DD 2,64

Sermaye

₺252.000.000,00
Net Kâr ₺1.772.246.832,00

ASUZU - Şirket Hakkında

ASUZU şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. ASUZU ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

CEO

YUSUF TUĞRUL ARIKAN

Kuruluş Tarihi

26/06/1980

Halka Arz Tarihi

03.04.1997

Sektör

Hafif Kamyon, Kamyonet, Minibüs üretimi

Çalışan Sayısı

962

Adres

Fatih Sultan Mehmet Mahallesi Balkan Caddesi No 58 Buyaka E Blok Tepeüstü 34771 Ümraniye / İstanbul

Merkez

TR

ASUZU Ortaklık Yapısı

Missing Image

Anadolu Isuzu Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Anadolu Grubu tarafından kurulan ve otomotiv sektörünün en köklü şirketlerinden biri haline gelen Anadolu Isuzu Otomotiv Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (A.Ş.), 1984 yılından beri hizmetlerine hız kesmeden devam ediyor. Anadolu Grubu ile Japon Itochu ortaklığında kurulan şirket, üretimde rekabet ve kalite avantajını elde etmeyi başarıyor. Dünya çapında bir hizmet kalitesine sahip olan Anadolu Isuzu Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş., Türkiye'nin ticari araç markası olarak biliniyor. Anadolu Isuzu Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş., yurt dışı pazarlarında yakaladığı hızlı büyüme trendini uluslararası etkinliklerle destekliyor.

Anadolu Isuzu Hakkında

Anadolu Isuzu Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş., 300 bin metrekare alan üzerine kurulu üretim tesislerinde üretimlerini gerçekleştirmektedir. Şirketin üretim kapasitesi tek vardiyada 19 bin adet araç olmaktadır. Anadolu Isuzu Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin yurt içinde 93, yurt dışında ise 43 farklı ülkede 129 farklı servis noktası bulunmaktadır. 

Anadolu Isuzu Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş., 900’den fazla çalışanı ve birçok farklı şehirde bulunan servis noktaları sayesinde müşterilerine ayrıcalıklı bir hizmet sunmayı başarmaktadır. Anadolu Isuzu Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin 2023 yılı itibarıyla yönetim kurulunda Lale Develioğlu, Mehmet Hurşit Zorlu, Recep Yılmaz Argüden ve Neşet Fatih Vural bulunmaktadır. Şirket, Türkiye'de ve dünyanın birçok noktasında gerçekleştirdiği yenilikçi çalışmalarla adından sık sık söz ettirmektedir.

Anadolu Isuzu Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş., ilk olarak 3-4 Nisan 1997 tarihlerinde halka arz olmuştur. YTL öncesi fiyatla halka arz fiyatı 57.000 YTL olarak belirlenmiştir. Şirketin borsadaki ilk işlem tarihi 10 Nisan 1997 olarak bilinmektedir. Halka arzda aracı kurum olarak Global Menkul Değerler A.Ş. tercih edilmiştir. Fiili dolaşımdaki pay oranı yüzde 14, 49 olarak bilinmektedir. Anadolu Isuzu Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş., Borsa İstanbul (BİST)’da ASUZU hisse koduyla işlem görmektedir. Şirket hisseleri BİST 100 endeksinde ve Yıldız Pazar'da yer almaktadır.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl ASUZU hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına ASUZU yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca ANADOLU ISUZU OTOMOTIV SANAYI VE TICARET A.S. hissesi alabilirsin.
ASUZU yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.