ARSAN Hisse - Arsan Tekstil Ticaret ve Sanayi A.Ş.

₺19,61

Güncel Fiyat

₺15.965.320,60

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺0.43 (2.24%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

ARSAN Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺19,61

Satış

₺19,63

Günlük Değişim %

2,24%
Günlük Hacim (TL) ₺15.965.320,60
Taban ₺17,27

Haftalık En Yüksek

₺19,66

Aylık En Yüksek

₺19,66
F/K 7,97

Piyasa Değeri

₺4.009.254.008,65

Yabancı Oranı (%)

3,09%
Volatilite 2,87%

Açılış Fiyatı

₺19,14

Alış

₺19,61

Günlük Değişim (TL)

₺0,43
Tavan ₺21,08

Haftalık En Düşük

₺17,95

Aylık En Düşük

₺15,33
PD/DD 0,83

Sermaye

₺204.449.465,00
Net Kâr ₺503.144.367,00

ARSAN - Şirket Hakkında

ARSAN şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. ARSAN ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

Kuruluş Tarihi

22/06/1984

Halka Arz Tarihi

25.06.1998

Sektör

İplik örme kumaş katlama büküm

Çalışan Sayısı

147

Adres

Karacasu Karaziyaret Mah., Fatih Sultan Mehmet Caddesi, No:7/A Dulkadiroğlu/KAHRAMANMARAŞ

Merkez

TR

ARSAN Ortaklık Yapısı

Missing Image

Arsan Tekstil Ticaret ve Sanayi A.Ş.

1984 senesinde kurulan Arsan Tekstil Ticaret ve Sanayi Anonim Şirketi (A.Ş.) iplik işletmesi sektöründe faaliyetlerine devam ediyor. Arsan Tekstil günümüzde sektörde en büyük kapasiteye sahip olan işletmelerden biri olarak biliniyor. Aynı zamanda şirket İstanbul Sanayi Odası verilerine göre Türkiye’nin en büyük 500 şirketinin içerisinde yer alıyor. Arsan Tekstil Ticaret ve Sanayi A.Ş. hazır giyim sektörüne ham madde temin ederken aynı zamanda yurt dışında dünyaca ünlü ve seçkin markalar için imalat yapmayı sürdürüyor.

Arsan Tekstil Hakkında:

Arsan Tekstil Ticaret ve Sanayi A.Ş. 1984 senesinde Ömer Faruk Arıkan tarafından Kahramanmaraş’ta kurulmuştur. Şirket iplik sektöründe faaliyet göstermektedir. Aynı zamanda Arsan Tekstil Ticaret ve Sanayi A.Ş. alanında en geniş kapasiteye sahip üretim tesislerine sahip bir şirket olarak bilinmektedir.

Kurulduğu günden bugüne kadar başarılı bir şekilde ilerleme kaydeden Arsan Tekstil Ticaret ve Sanayi A.Ş. İstanbul Sanayi Odası verilerine göre Türkiye’nin en büyük 500 şirketi arasında yer almayı sürdürmektedir. Türkiye’de hazır giyim alanında pek çok markaya hizmet veren Arsan Tekstil’in faaliyetleri sadece Türkiye ile sınırlı kalmamaktadır. 

Kahramanmaraş’ta yer alan Arsan Tekstil Ticaret ve Sanayi A.Ş. şehrin ekonomisine de büyük katkı sağlamaktadır. İlk iplik işletmesi olarak 1987 senesinde faaliyete geçen şirket, günümüze dek durmaksızın büyümeye devam etmiştir. Şirket kurucusu olan Ömer Faruk Arıkan 1994 senesinde vefat etmiştir. Ömer Faruk Arıkan’ın vefatının ardından bayrağı oğulları Alişan Arıkan ve Mehmet Arıkan devralmıştır.

Kurulduğu günden beri yaptığı yatırımlarla kendini günden güne büyüten Arsan Tekstil Ticaret ve Sanayi A.Ş.’nin günümüzde 60 bin metrekarelik kapalı alana sahip tesisleri bulunmaktadır. Şirket tesislerinde günlük toplamda 100 ton iplik üretimi sağlanmaktadır. Sahip olduğu üretim kapasitesi ile Arsan Tekstil Ticaret ve Sanayi A.Ş. ülkemizin en büyük tedarikçilerinden birisi haline gelmiştir.

Arsan Tekstil Ticaret ve Sanayi A.Ş. 25 Haziran 1998 tarihinde halka arz edilmiştir. Şirketin kayıtlı sermayesi 400 milyon TL olarak bilinmektedir. Arsan Tekstil Ticaret ve Sanayi A.Ş. hisseleri ARSAN hisse kodu kısaltmasıyla Borsa İstanbul (BİST)’da işlem görmektedir.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl ARSAN hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına ARSAN yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca ARSAN TEKSTIL TICARET VE SANAYI A.S. hissesi alabilirsin.
ARSAN yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.